Şimdi Ara

5+1 problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

evimde crative live value 5.1 ve 5200 hoparlör seti var. ac3 codec le sıkıştırılmış film izlerken "center" dan ses gelmediğini farkettim, çünkü konuşmaların sesi çok az geliyodu. creative in testinde sesler tüm hoparlörlerden normal geliyo. sizce sorun nedir?

eski konuları araştırdım fakat bahsedilenler işe yaramadı...

• valla max payne 2 yi kur center dan ses geliyor mu onda mesela
  • creative in kendi surround mixer i var. oraya gir, en sagda REC olan yerin ustune tiklayip onu "wave/mp3" yap tekrar dene...
    saygilarimla..
  • ac3 codeci bilgisayarına kur ve ac3filter config dosyasındaki speakers seçeneğini 3/2+SW 5.1 channels a getir.
  • selamlar tekrar..

mrprof' a; bahsettiğin şeyin sebebi nedir? recordl ile alakalı bi problemim yok ki!

airfaith' e; ac3 codec kurulu olmasa hiç ses gelmez filmden. ben ses alıyorum ama center dan gelmiyo hafif bi cızırtı var sadece...

yine de ilginiz için sağolun. ama delirmek üzereyim 1 haftadır uğraşıyorum aramadığım forum klamadı ama çözemedim bi türlü!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: tharick

selamlar tekrar..

mrprof' a; bahsettiğin şeyin sebebi nedir? recordl ile alakalı bi problemim yok ki!

airfaith' e; ac3 codec kurulu olmasa hiç ses gelmez filmden. ben ses alıyorum ama center dan gelmiyo hafif bi cızırtı var sadece...

yine de ilginiz için sağolun. ama delirmek üzereyim 1 haftadır uğraşıyorum aramadığım forum klamadı ama çözemedim bi türlü!!!!

o zaman bunu yap:

ac3filter config dosyasındaki speakers seçeneğini 3/2+SW 5.1 channels a getir.

gene olmazssa problem başka bi yerdedir.

• AC3 codec Ayarlarından Center sesini biraz aç.
    Sadece centerdan mı gelmiyor ona bir bak kontrol et.
    Ve daha olmazsa airfatih dediği gibi ac3 codec ayarlarından 3/2+SW 5.1 getir. Bunu yaparken ac3 codec kullanan bi program açık olmamasına dikkat et.
    Center dan hariç subwoofer danda ses gelmiyor ise kabloları kontrol et bi.
  • selamlar

dediklerinizin hepsi zaten yapıldı daha önce. sadece center dan ses gelmiyo subwoofer canavar gibi hiç bi sorun yok. surround mixer de ac3 codec aktif center ın sesi sonda divx ac3 properties inde de center sonda ama sadece hafif bi cızırtı sesi geliyo.

yine de ilginiz için sağolun..

yeni fikirleriniz bekliyorum.
  • ac3 te olsa 5+1 kanal cogu filmde yok, olmayan filmlerde ise sanal 5+1 yaptigin zaman center dan ses alman imkansiz, bende cok ugrastim codeclerin ne versiyonlarini kac defa kurdum su an centerdan sesi sadece dvd izlerken alabiliyorum, ama su ana kadar en iyi ses kalitesini windows media player 6.4.8.2 versiyonunu modifiye etmisler onu pc ne kur en iyi ses kalitesi onda dvd dahil acmadigi formatta yok inanilmaz bence bu siteden hem codec hemde media playeri indirebilirsin cok yararli bir sitehttp://sourceforge.net/projects/guliverkli/
  • quote:

Orjinalden alıntı: atarum

ac3 te olsa 5+1 kanal cogu filmde yok, olmayan filmlerde ise sanal 5+1 yaptigin zaman center dan ses alman imkansiz, bende cok ugrastim codeclerin ne versiyonlarini kac defa kurdum su an centerdan sesi sadece dvd izlerken alabiliyorum, ama su ana kadar en iyi ses kalitesini windows media player 6.4.8.2 versiyonunu modifiye etmisler onu pc ne kur en iyi ses kalitesi onda dvd dahil acmadigi formatta yok inanilmaz bence bu siteden hem codec hemde media playeri indirebilirsin cok yararli bir sitehttp://sourceforge.net/projects/guliverkli/

ac3 codecli divxler genelde iki şekilde bulunuyor , bunlar:
    1)5 veya 6 kanal (dvddeki sesle bire bir aynı ses , sıkıştırma vss.. yok)
    2) 2 kanal

ve bi adamda 600 tane ac3 film varsa bunların yaklaşık 585 tanesi 5veya 6 kanal geriye kalan 15 tanesi 2 kanal ac3tür.

ac3 2 kanalın stereo divxten farktı ise centerdan ses gelmesidir.

saygılarımla...

• [Deleted by Admins]
  • Aklıma bide şu geldi ses kartının ac3 codec dışında ses kartının ayarlarından 5.1 yaptınmı eğer yapmadıysan eğer sadece iki kanal yada 4 kanal ses alabilirsin. Eğer ses kartının kendine özel bir programı yoksa eğer;
    Denetim Masası --> Ses Efekti ve ses aygıtları --> Hopar Ayarları --> Gelişmiş --> 5.1 Surround Ses Hoparlörleri
    getirebilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HYDRA

divx ve xvid konusunda fatihin tecrübeleri ileri düzeydedir ve cok sağlamdır

eyw, saolasın
  • selam tekrararkadaşlar,

ilginiz için çok sağolun. sorun çözüldü bu arada. PowerDVD ile gayet gorunsuz izleyebiliyorum "center" dan sesler normal geliyo.

herkese çok teşekkürler...
  • selamlar

Elimde 5+1 ses sistemi ve dvd var.Ac-3 konumunda dvd veya vcd seyrederken center kolondan ses gelmiyor,ayrıca amphi2yi aux girisinden dvd ye bağladım.Fakat mp3 dinlerken yine center kolonda problem yasıyorum.Center kolon sanki patlakmış gibi ses veriyor.Sizce bu iki problemin nedeni ne olabilir.Kendime göre yapılabilecek herseyi yaptım fakat bir sonuç alamadım
  • yaa bende dün creative thx 550 aldım onunla uğraşıyorum dvd ye bağladım sub ve 2 uydudan ses geliyor müzik dinlerkende film seyrederkende bir tavsiyeniz varmı birde bu ddtts 100 decoder hakkında bilgisi olan varsa ...

herşey için şimdiden çok saolun...
  • ses kart1n sees sistemini desteklemiyor yeni bir ses kart1 alman laz1m bendede creative 5.1 ses katr1 7.1 ses siatemi var centerdan bendede ses gelmiyor birde ses kart1n1n driver1n1 update et belki çözüm olr
  • AC-3 konumunda dvd filmi seyrederken 5.1 ses almam gerekirken 4.1 ses alıyorum centerden yine ses gelmiyor.1 haftadır bununla uğrasıyorum ama AC-3 te film seyrederken ve aux dan müzik dinlerken center kolon iptal durumunda ve sorunu çözemedim.center kolon sadece Dolby Prolocig olduğunda Film seyrederken (AUX dan ses alırken) ses veriyor.Arkadaslar beni bu durumdan kurtarın önerilerinizi bekliyorum,hafif hafif tırlatamaya başlıyorum sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.