Şimdi Ara

4870 vapor-x vs. gtx 260 synergy

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yeni bir sistem toplamaya karar verdim. am3 sistem olacak kendisi . 2 parça arasında kaldım. amacım genel olarak oyun,encode decode ve hd film izleme gibi diyebiliriz.
    2si de iyi kart. Ankara'da novadan alcam
    SAPPHIRE HD4870 VAPOR-X, 1024 MB 256bit 199$
    ZOTAC GTX 260 SYNERGY, 896MB 448bit 185$

sistem de şu düşündüğüm
    Anakart Gigabyte ma790xt-ud4p ddr3
    ram kingston 2x2 ddr3 1333mhz
    cpu amd phenom II 955 3.2 ghz x4 be
    kasayı cooler master rc690 ve 600 w ocz psu dedim.

şimdi oyun olarak illa herşeyi high da açcam meraklısı değilim. gta4 olsun empire total war olsun.. prototype dır bööle oyunlar oynuycam.. takılmasın ekran kartına da fazla vermedim. işlemci ii tuttum. video edit işleriyle uğraşcam ve ekran kartı da destek veren bişiy olsun istiyorum. kafamı kurcalayan bu ve film izleme. aslında işlemci sayesinde 1080p 15 mbit dts filmler bile takılmaz gibi geliyo ama işte nvidia nın cuda ile ati'nin avivo hd hızlandırması arasında kaldım. bildiğim kadarıyla core avc programı nvidia cuda destekli bu sayede video izleme ve yapma da ekran kartı işi götürüyo. neyse ati'nin bu özelliği daha iyiydi ama hangi program bunu fazlasıyla kullanıyo pek bilmiyorum. yorumlar için teşekkürler

• vapor-x yeri geldiğinde gtx 280 e yaklaşabilen bir karttır.kesinlikle 4870 vapor-x.
    test için dh ekran kartı testlerine bakabilirsiniz.
  • ben de zamanında 4870(1gb) ve gtx260 arasında kalmıştım. Uzun bir süre araştırdım. Amd bir sistemim olmasına karşın gtx260 da karar kıldım. Gayet memnunum. Verdiğin paranın kuruşuna kadar hakeden bir ekran kartı. 4870 ile arasında fark yoktur performans bakımından. Ama physix destekli oyunlarda gtx260 farkını ortaya koyar. Ekran kartı testlerine bakarsan, detaylı testlerde görebilirsin aralarındaki performans farkını.
  • Yeni ve bana göre biraz daha kaliteli olan Vapor-x diyorum tam kapasite 1GB bellek ve bellek mimarisinin GDDR5 yapısına sahip olması 448'bite olan açığını kapatmaya yetiyor (örnek olarak HD4770), ayrıca direk VGA ve HDMI çıkışları da mevcut. Soğutması da gayet güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 3 Temmuz 2009; 0:36:55 >
  • aralarında fark yok denilecek kadar az sadece pyhsx desteği ile öne çıkıyor
  • oyun performansında çok fazla etkileyeceğini zaten zannetmiyorum.taş çatlasa 3-5 fps de. işte bu neredeyse eşitlik durumunda işte ben de hd filmlerde işlemcinin yükünü hangisi daha fazla hafifletir onu merak ediyorum artık. artık kriter bu oldu. nvidia nın hd filmlerde coreavc 1.9 pro ve sonrası sayesinde işlemciyi yükünü bayaı bi hafiflettiğini biliyorum. ama ati cephesinde bu durum nedir pek bilmiyorum ve danışıyorum. ve son olarak bi soru daha sorayım görüntüyü 2 kartta da hdmi sayesinde verebiliyoruz değil mi. yani hdmi çıkışı olmasa bile dönüştürücü sayesinde destekliyor.. teşekkürler..
  • oyun performansı dediğin gibi bazı oyunlarda gtx260 , bazı oyunlarda ise 4870 öne çıkar. Ama hd filmlerdeki performansı hakkında bilgim yok. Ama sana şöyle birşey söyleyebilirim.
    Eski kartım hd3650 idi. 1080p film izlergen takılmalar kitlenmeler yaşıyordum. gtx260 ı takınca 1080p filmleri sanki mpeg açar gibi çok rahat açmakta ve yürütmekte. Ama işlemci yüküymüş, coreavc'ymiş onları bilmiyorum.

ayrıca iki kartta da hdmi desteği var. Zaten 2 sene içinde çıkmış kartların hepsinde var nerdeyse.
  • @DeMeRol

HD3650 nere GTX260 nere güzel kardeşim böyle bir kıyaslama olur mu hiç sende ?

Şuan HD4670 GDDR4 ile istediğin filmi izlersin rahatça, HD3650 berbat bir kart tükettiği güç ile yaptığı iş orantısız.
  • gtx260 synergy kullanıyorum sana da öneririm
  • quote:

Orjinalden alıntı: LEON-X

@DeMeRol

HD3650 nere GTX260 nere güzel kardeşim böyle bir kıyaslama olur mu hiç sende ?

Şuan HD4670 GDDR4 ile istediğin filmi izlersin rahatça, HD3650 berbat bir kart tükettiği güç ile yaptığı iş orantısız.

orada kıyaslama yapmadım zaten. Kıyaslanacak kartlar olmadığını ben de biliyorum . Sadece film izlerken iki kartta yaşadığım olayları söyledim.
  • özellikle video ile uğraşacaksan gtx260 almalısın.hele hele cuda sayesinde enkode işlemleri falan uçuyor
  • Bana kalırsa ZOTAC GTX 260 SYNERGY almanız daha iyi olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

özellikle video ile uğraşacaksan gtx260 almalısın.hele hele cuda sayesinde enkode işlemleri falan uçuyor

2 gündür şu cevabı bekliyordum. teşekkürler artık gtx260 alacağım. kararımı verdim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zamazengo

2 gündür şu cevabı bekliyordum. teşekkürler artık gtx260 alacağım. kararımı verdim.

Doğru karar vermişsiniz. Şimdiden hayırlı olsun.
  • GTX 260'IN DAHA VERİMLİ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM..
  • Bende GTX 260 aLıyorum (:

GTX 260 FOREVER (:
  • Bende bu 2 kart arasında çok düşündüm durdum en sonunda Sapphire HD4870 Vapor-X 1GB aldım. Kart overclock bakımından harikalar yaratıyor ve inanılmaz stabil
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.