Şimdi Ara

46es6140 mı 46D6500 mi? Acil lütfen..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
39.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, 46es6140 ile 46D6500 arasında kaldım, almak üzereyim sebepleri ile hangisini almamı önerirsiniz?

46es6140 = 2499 TL 2 3d gözlük hediyeli
    46D6500 = 2699 TL

Bu iki led arasındaki çok önemli fark yok ise 46es6140'ı almayı düşünüyorum. Bu TV'leri kullanan arkadaşların önerilerini bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: theroyal

Arkadaşlar merhaba, 46es6140 ile 46D6500 arasında kaldım, almak üzereyim sebepleri ile hangisini almamı önerirsiniz?

46D6500 = 2699 TL

Bu iki led arasındaki çok önemli fark yok ise 46es6140'ı almayı düşünüyorum. Bu TV'leri kullanan arkadaşların önerilerini bekliyorum.

es 6140 2012 model
    digeri eski

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet 6140 yeni ama:
    6500 de
    dahili HD;uydu alıcısı
    PVR kayıt özelliği
    Smart TV ve wifi özellikleri mevcuttu
    bu es6140 ın özelliklerini iyice araştırmak lazım(kimisi eski d6100 ile aynı diyor)
    üstelik 6500 üretimi durdu bunu da göz önünde bulundurmalı
    bende d6500 yerine es6800 almayı düşünüyorum.
    Bana kalırsa d6500 bulursan eski olmasına rağmen özellikleri ile öne çıkıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nibubai

evet 6140 yeni ama:
    6500 de
    dahili HD;uydu alıcısı
    PVR kayıt özelliği
    Smart TV ve wifi özellikleri mevcuttu
    bu es6140 ın özelliklerini iyice araştırmak lazım(kimisi eski d6100 ile aynı diyor)
    üstelik 6500 üretimi durdu bunu da göz önünde bulundurmalı
    bende d6500 yerine es6800 almayı düşünüyorum.
    Bana kalırsa d6500 bulursan eski olmasına rağmen özellikleri ile öne çıkıyor...

smart tv 6140 da da var
    dahili uydy alici sifre cozmedigi icin bir ise yaramaz sadece4 tane fta hd kanal var

• quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

quote:

Arkadaşlar merhaba, 46es6140 ile 46D6500 arasında kaldım, almak üzereyim sebepleri ile hangisini almamı önerirsiniz?

46D6500 = 2699 TL

es 6140 2012 model
    digeri eski

Teşekkür ederim cevaplarınıza. Teknosadan Samsung 46ES6140 modelini 2 adet 3d gözlük hediyeli, 5+3 taksit ile teb bonusa 2499 TL'ye (1 taksit sizden kampanyasından 100 TL indirimle 2399 TL) aldım. Kurulumu dün akşam yaptırdım. SD yayınla fena değil, HD film izledim çok memnun kaldım. 3D'sini smart tv özelliğinden youtube a bağlanıp trailer ile test ettim biraz başımı ağrıttı ama iyiydi. Öğrendiğim özellikleri kadarıyla soru soran olursa yardımcı olabilirim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

quote:

46D6500 = 2699 TL

es 6140 2012 model
    digeri eski

Teşekkür ederim cevaplarınıza. Teknosadan Samsung 46ES6140 modelini 2 adet 3d gözlük hediyeli, 5+3 taksit ile teb bonusa 2499 TL'ye (1 taksit sizden kampanyasından 100 TL indirimle 2399 TL) aldım. Kurulumu dün akşam yaptırdım. SD yayınla fena değil, HD film izledim çok memnun kaldım. 3D'sini smart tv özelliğinden youtube a bağlanıp trailer ile test ettim biraz başımı ağrıttı ama iyiydi. Öğrendiğim özellikleri kadarıyla soru soran olursa yardımcı olabilirim.

hocam foto ceker misin
    forumda sadece sende var

bir de niye basini agritti son modeller 3d de rahatsiz etmiyor deniyordu

• bugün teknosadan aldım yarın kurulumu yapılacak yorumlarımı yazarım
  • Merhaba. Yarın foto koyarım. sorularınız olursa yazınız elimden geldigince cevaplarım. Erken kalkmam gerek, iş günü malum, iyi geceler.

• biz de bugün teknosadan 2499 a aldık, yarın kurulumu yapılacak. uzun süredir bakınıyorum 46" 3D led lere. Bu fiyata bana uygun geldi. kablosuzla direk tüm internet sayfalarına açılabiliyor. üstelik 2 de gözlük var. yalnız kayıt özelliği var mı onu bilmiyorum, sormak da aklıma gelmedi. yarın ilk bakacaklarımdan biri bu olacak. bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
  • SAMSUNG yeni seri cihazları gercekten cok guzeller fakat karşılaştırdıgınız cihazlar farklı segmentteler bilginiz olsun.Öncelikle D6500 parlak panele sahipken maalesef D6140 mat panele sahip ve iki cihazı yanyana koydugunuzda D6500 ezici bir ustunluguyle karşılasıyorsunuz ayrıca D6500 modelinde DVBS2 hd uydu alıcısıda mevcut.
  • kurulum yapıldı harika ancak 2d yi 3d ye çevirme olarak normal kanallarda çok farketmiyor %20 çeviriyor dedi servis g. lisi 3d filmler bulmak lazım, 3d yayın yapan kanal da yok bildiğim kadarı ile, usb den oynatma güzel, sitelere hızlı giriyor ancak harici bir klavye ve mause almadan olmayacak, kumandadan zor...
  • Yalnız arkadaş taksidin biri sizden kampanyasıyla 100TL daha uyguna almış bu TEB kartına mahsus bir şey midir, hala devam ediyor mu?
    Ayrıca Samsung ES6140 mı D6500 mü (parlak ekran aynı zamanda yansıma yapar ama değil mi) yoksa LG LM660S mi sizce? Uzman arkadaşların yorumunu almak isterim.
    Sonucta es6140 ile D6500 arasındaki farka iyi bir PVR özelliği olan HD receiver de alınabilir aslında ama asıl görüntü kalitesini masaya yatırırsak LM660 ı da dahil ederek ne dersiniz?
  • Hayırlı olsun eger fıkrım b ise yaradıysa sevındım iyiki almadın 6140 modelini
  • ben de es6140 ta karar kıldım bu akşam alıcam kendim kurarım heralde :D 200 tl fiyat farkı var bu farkla bir klavye bi derecever alırım ben :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasimgurel

ben de es6140 ta karar kıldım bu akşam alıcam kendim kurarım heralde :D 200 tl fiyat farkı var bu farkla bir klavye bi derecever alırım ben :D

kendin kurma
    garanti icin servisin kurmasi gerek

• Birkaç resim çektim..

46d6500 ile bu model arasında gidip gidip geldim ama 46es6140 modelini aldım. Teknosada satıcı kız bana uydu alıcısı olduğundan bahsetmişti ama almaya gittiğimde "kusura bakmayın yokmuş" dedi ama bu tv'yi almaya odaklandığımdan dolayı çok önemsemedim. Digiturk veya dsmart'ın birisini alacağım kısa sürede, malum hd uydu alıcısı hediye ediyorlar.

Sıra ile anlatayım aşamaları; kurulum yaptılar ve kablosuzdan nete bağlandım. Güncelleştirme yaptı makine 10-15 dk kadar. Smart özelliğinden birkaç program yükledi. 3d özelliğini gösterdi, gözlüklerin modeli SSG-4100GB bu arada, pilli. Biraz baş ağrıttı yazmıştım önceki yazımda ama dün akşam 3d avatarı indirdim izledim sorunsuz, ağrısız. 3d performansını beğendim. 2d to 3d olayından çok birşey beklememek gerek. Ama farkı hissediyorsunuz tabi. Web browser olayı ise bana sıkıntı verdi kumandadan dolayı. Arkadaş yukarıda yazmış, kablosuz mouse/klavye olayı çözer. Youtube, facebook girdiğim siteler, sorun yaşamadım. SD yayında bile benim ihtiyar uydu alıcıma rağmen güzel görüntüsü var. 1080p film izledim, tek kelimeyle mükemmel. Tüplü tv'den led tv'ye geçtiğimi de belirteyim. Daha önce tv izlememişim sanki :) Görüntü olarak 46d6500'den bana göre daha iyi, ayakları daha şık. 46d6500 cmr400Hz, bu Tv cmr200Hz. Bunu hareketli sahnelerde hissedebiliriz gibime geliyor ama hayırlısı. TebBonus kampanyası var "6 taksitin biri bizden" diye geçen yanlış yazmışım "biri sizden" olarak, özür. Link aşağıda bakmak isteyenlere.

http://www.teb.com.tr/bireysel/elektronik-beyaz-esya.aspx

Velhasıl kelam bunu aldım, şimdilik memnunum, aklıma gelenler bunlar, sorunuz varsa cevaplayabilirim bildiğim kadarıyla (işlerim yoğun, bütün özelliklerini öğrenmem uzun zaman alır)

• Evet burdaki yorumlardan etkilendim biraz da araştırdım. 46es6140 aldım. beni cezbeden özellikleri dahili wifi smart, 2d-3d, usb den tanıdığı formatlar Lg den çok daha fazla, birde d6500 kablosuz klavyeyi tanımıyor, bu tanıyor. Dahili recever istemedim çünkü şifre çözmüyor yazılmış yorumlarda ve hd kanal sayısı zaten 2-3 tane, bunun yerine 300 tl fiyat farkı cebimde kaldı dijitürk, d-smart, tvbu vs hd yayınlarına abone olabilirim. yarın kurulumdan sonra ben de izlenimlerimi anlatırım. Uzun zamandır araştırmaktaydım bütcemde 2500 civarı olduğundan biraz da bu takıntıdan kurtulmak için acele ettim. bu araştırma işinin sonu yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de haftasonu Teknosa'da satıcı tarafından ikna edilip 55ES6140 aldım.

LG LXT serisi 42 ekran plazmam vardı, akşam gelip, plazmadan sonra bunu izleyince gözlerim ıslak ıslak oldu inanın. :)

henüz tüm özelliklerini test etmedim, nitekim çoğunu zaten bilmiyorum :) Nitekim şimdilik tek sıkıntım sehpa ile kullanmayı tercih ettim ama biraz fazla sallanıyor gibi geldi.

Ürün hakkında kullanımı ve özellikleri ile ilgili tüyoları olan arkadaşlar paylaşırsa süper olur
  • Evinde kullanan kişi olarak soruyorum 6140 modelinde samsung smart sinema uygulaması yokmudur?explorer 3d uygulaması bile varken hatta talih kuşu uyg. bile varken samsung smart sinema uygulaması neden yok?Güncelleme yapıldıktan sonra düzelir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalch

Ben de haftasonu Teknosa'da satıcı tarafından ikna edilip 55ES6140 aldım.

LG LXT serisi 42 ekran plazmam vardı, akşam gelip, plazmadan sonra bunu izleyince gözlerim ıslak ıslak oldu inanın. :)

henüz tüm özelliklerini test etmedim, nitekim çoğunu zaten bilmiyorum :) Nitekim şimdilik tek sıkıntım sehpa ile kullanmayı tercih ettim ama biraz fazla sallanıyor gibi geldi.

Ürün hakkında kullanımı ve özellikleri ile ilgili tüyoları olan arkadaşlar paylaşırsa süper olur

Neden ıslandı gözlerin yahu? :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.