Şimdi Ara

460 Watt Psu Gtx 950 İçin Yeterli Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Gtx 950 almayı düşünüyorum fakat güç kaynağımın verimliliğinden şüphem var. Sistemimde i5 6400+8 GB DDR4 ram var. Sizce üstesinden gelir mi?

• Bütçen var ise sağlam birşey al, kullanılmaz o psu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

Bütçen var ise sağlam birşey al, kullanılmaz o psu...

Yetmez mi yani? Bir süre sonra kasa + psu değiştirmeyi düşünüyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y.

Merhaba arkadaşlar. Gtx 950 almayı düşünüyorum fakat güç kaynağımın verimliliğinden şüphem var. Sistemimde i5 6400+8 GB DDR4 ram var. Sizce üstesinden gelir mi?

yeterli gelir

• http://outervision.com/power-supply-calculator Bu siteden sisteminin ne kadar guc cekicegini hesaplayabilirsin. Bilesenlerin cok guc tuketen bilesenler degil, yeterli gelicektir psu n.
  • Yeterli Gelmez neden yeterli gelmez açıklıyorum dış görünüşünden anladıgım kadarıyla 2-3 yıllık bir psu diye tahmin ediyorum buda zamanla direnç nediyle yıpranmadan dolayı verdigi gücü düşürür özellikle içindeki malzemenin kalitesi düşük bu marka psularda bu psular daha çok ofis bilgisayarlarında kullanılıyor ve çift kanal 12V oldugu için verdigi gücün yaklaşık yüzde 15 kayba ugruyor psuyu degiştirmeniz lazım Corsaır Vs 550 öneririm
  • 980ti için bile sağlam 550 watt power yetiyor , her türlü 460 w yetecektir, hatta sağlam marka 460 w ile 980Ti nın sorun çıkarmayacağına inanıyorum,

460w yazdığına bakmayan gerek gördüğü zaman 500w rahat geçer ama verimlilik düşer elektrik fazla harcar , Tabiki unutmamak lazım marka kalite çook önemli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rahatlıkla yeterli gelir. 500w Psu ile 160w çeken 460 kullanıyordum, 950 90w çekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Y.

Merhaba arkadaşlar. Gtx 950 almayı düşünüyorum fakat güç kaynağımın verimliliğinden şüphem var. Sistemimde i5 6400+8 GB DDR4 ram var. Sizce üstesinden gelir mi?

Yeter hocam.

• Yeterli

• Değerlere bakınca yeter gibi görünüyor fakat +5 senelik bir psu olduğu için emin olamadım

Yardımlarınız için teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.