Şimdi Ara

45 yaşındayım soruları alayım :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hadi bakalım, hodri meydan. Sorun gençler

• 30 lu yaşlarınızdan farklı mı hissediyorsunuz yani sadece beden mi yaş alıyor zihin hep genç mi

Yaş ilerdikçe cinselliğe bakış açınızda bir değişim oldu mu

45 yaş önemli bir eşik bence sağlıklı hayırlı ömürler nasip etsin rabbim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • siexs S kullanıcısına yanıt
    Ölmek için ne kadar zaman kaldığını düşünüyorsunuz? Bazen ben çok yaşlandım gençliğim gitti diyor musunuz?

• isimgerekmez kullanıcısına yanıt

Kesinlikle farklı hissediyorsun. Bedeninin yaşlanmasını gözlemlemek hissetmek üzücü (gerçekten çok üzücü). Bununla birlikte mental açıdan da bazı kayıpları maalesef hissediyorum. Ör: Kafadan çok daha fazla ve hızlı hesap vs yapabilirken, ufaktan hesap makinelerine excel'e falan kayıyorsun. Ek olarak, daha pratik olduğun konularda oluyor, tecrübe diyoruz ya, işte o. Çok fazla kafa yormuyorsun bazı şeylere. Şahsen bana bi kaygısızlık mutluluk geldi şu son zamanlarda. Belki bişileri başarmış olma hissidir. Başaramadıkların ve/veya başaramayacaklarını bildiklerin de beni artık çok fazla üzmüyor.

Cinselliğe bakış açımda çok fazla bir değişiklik olmadı. Bu konuda edilebilecek en güzel duayı keşfettim. Allah libido denkliği versin :) haliyle bu konuda da tecrübe fark yaratıyor. Herkes başarı hikayesi anlatır, başarısızlıklar halı altına süpürülür. Bazılarına dert olur. hah işte bi noktadan sonra öyle dert olmuyor.

İyi dileklerin için teşekkür ederim. Dilekler karşılıklı.

• Ölmem için ne kadar zaman kaldığını düşünmüyorum, ancak ölümü daha sık aklıma getiriyorum. Ölmenin zaman ve yaştan bağımsız olduğunu herkes bilir ama bir bilginin özümsenmesi bakış açısını ister istemez değiştiriyor. Nasıl olsa ölücez yeaaa kafası yok. Ölümle ilgili dileğim, çocuklarım kendi başlarına ayakta durabilecekleri zamana kadar olmasın.

Yaşlanan beden, ruh değil. Çok yaşlandım demiyorum, Allah'tan 45 yaşında da göstermiyorum. Ama genç bedenimi arıyorum.

• Hey gidi 45 yaşım...

• muRTah kullanıcısına yanıt

• Hocam olgunlaşmanın verdiği etkiyle hobileriniz değişti mi? Paraya bakışınız gençken nasıldı şimdi nasıl?

• Eytden emekli oldunuz mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sportif olmak ve geç yaşlanmak çok önemli diyebiliriz o halde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limbesh -- 11 Ocak 2024; 14:53:3 >
  • 40 yaşımdayım ve bir engelliyim, soruları alayım :)

• eski_nesil kullanıcısına yanıt

Hobilerimde bazı değişiklikler ister istemez oldu. Oyunculuktan seyirciliğe geçtim bazı sporlarda :) Daha az efor ve daha çok maddi imkan gerektiren şeylere kayabiliyoruz.

Para belli bir seviyenin üstünde ve yine belli bir seviyenin altında önemini kaybediyor. Olsa da bir olmasa da.

Ancak para özgürlüğünün sınırlarını çiziyor.

Gençken, hedeflerin isteklerin çok. Araba'da istiyorsun, go pro da, nike da, iphone'da. Ev, tatil, sevdiğinle güzel bir yemek, yeni çıkan bir oyun, konsol, parfüm, kitap vs vs vs

Zaman geçtikçe bunlara ulaşıyorsun ve benim için artık çok hedef kalmadı. Daha doğrusu hedeflerimi artık ulaşılabilir seçiyorum. Gösterişten faydaya doğru farkındalık artıyor. Şu gün ferrari'ye binmekle binmemek çok da fark etmiyor.

Daha ziyade, yatırım ve çocukların ihtiyaçları ve gelecekleri için uğraşıyor ve kafa yoruyorum.

• JaReD22 kullanıcısına yanıt

6 ayla kaçırdım. Emeklilik böyle piyango gibi kaçan yakalanan birşey olmamalı. Sistem aşırı yanlış. Kademeli emeklilik için uğraşıyorum(Z).

• limbesh kullanıcısına yanıt

Evet, hem bedenen hem zihnen dinç kalmak, elde ettiklerimi zamana vermemek için uğraşıyorum.

• Askerlik nasıldı

• Ulpro kullanıcısına yanıt
    Askerlik üzücüydü. Çok daha farklı hayal etmiştim. Üniversitede eş dost tayfası ile takılırken, ülkeme dair çok pozitif düşünüyordum. Çevremdeki herkesin farkındalığı yüksek, katma değer üretebilen insanlardı. Askerlikte bu görece kapalı ve kaliteli ortamdan çıkarak gerçeklerle karşılaştım. Ülkeye olan ümidimi yitirdim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yok mu yeni soru?

• 21 yaşında biri olarak hayata biraz geç kalmış hissediyorum. Şimdi siz bunu okurken ufak bir gülümseme atıp teh diyeceksiniz muhtemelen :) ama insanın her yaşı da böyle mi sizce de. Ya da işe atılmış ve aile kurmuş biri olarak gençlere verecek tavsiyeniz nedir. Kişilik değişikliği oluyor mu yaşdan mütevellit ? Ek olarak bir soru sormak isterim. 45 yaş bana yaşlı gelmiyor artık murat boz o yaşlarda artık, benim için orta yaşlı bir insansınız. Hâla yapmak istediğiniz şeyler var mı radikal kararlar gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gülüncetipsizolanadam -- 12 Ocak 2024; 16:17:44 >
  • siexs S kullanıcısına yanıt

Abi merhabalar

Yalnızlık.... Kalabalık... Aşk bunların zamanla zihninde değişen tanımlarını yapar mısın?

Ben aşka inanmıyorum 30 Lara yaklaştım iyice

Karşılıklı çıkar ilişkisi görüyorum evlilikleri sevgi elbet var ama çıkarların uyumu sonucu oluşan sevgi

Yalnızlığı son 2 sene diyebilirim çok severim her fırsatta kendimi atarım yalnız bir eve veya bir yere

Kadınlarla konuşmak zevk vermez bana pek sadece libido yükselişinde düşene kadar...

Ne kadar kitap okudun ? Okumalısınız gençler dediğin şeyler varmı

Gençlerden geri kaldığın alanlar varmı ? Sosyal anlamda devre ayak uydurmak anlamında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaş kaç hocam

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.