Şimdi Ara

4450 TL bütçeli Rx 480'li i5 7600 k'lı sistem toplama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Mühendislik öğrencisiyim bi bilgisayara ihtiyacım var fakat dizüstü yerine masaüstü bilgisayar istiyorum çünkü gerektiğinde kullanabileceğim bi laptop var.Bu yüzden beni mezun olana kadar (4 sene) götürebilecek bir bilgisayar toplamak istiyorum.Aşağıda bileşenleri verdim inceleyip her türlü tevsiye ve yorumda bulunursanız teşekkür ederim.Özellikle yaşayabileceğim sıkıntılar konusunda tecrübeli dostlarımdan destek bekliyorum :)
    -İşlemci : Intel Core i5-7600K
    -Anakart: MSI Z170-A PRO
    -GPU:MSI Radeon RX 480 Gamıng x 8GB OC
    -Ram: Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 (Bi kaç aya bir adet daha ekleyerek güncellemeyi planlıyorum)
    -Ssd: Kingston SSDNow UV400 240 GB
    -Hdd: Seagate Barracuda 1 TB 7200 rpm
    -Psu: Hıgh Power 600 w 85+
    -Kasa: Zalman R1
    -Soğutucu:Akasa Venom

Sistemin tüm bu parçalar dahil 06.06.2017 kuru ile fiyatı 4450 dolaylarında.Eğer bildiğiniz ve bütçemi daha uygun fiyatıyla rahatlatacak site ve bileşenler önerirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler , İyi forumlar herkese :)

•  4450 TL bütçeli Rx 480'li i5 7600 k'lı sistem toplama
  • halloven H kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler fakat site ne derece güvenilir çünkü ben fiyatlara hepsiburada.com dan baktım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sparrowun_gemisi

Hocam teşekkürler fakat site ne derece güvenilir çünkü ben fiyatlara hepsiburada.com dan baktım

forumdan çok toplayan var..şikayete karşılaşmadım güvenebileceğini umuyorum..
  •  4450 TL bütçeli Rx 480'li i5 7600 k'lı sistem toplama
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler fakat ssd olmazsa olmazım. Ayrıca amd üretimi bir işlemci düşünmüyorum ryzen işlemciler gayet iyi fakat oyun yönünde çok iyi duyumlar ve sonuçlar almadım.Intel işlemci düşünüyorum.
  • sparrowun_gemisi kullanıcısına yanıt
    sen bilirsin benim önerdiğim sistem zaten 4066 yani geriye 440tl kalıyor o paraylada zaten en iyi ssd alınabiliyor.
    ryzen işlemciler oyun performansıa gayet iyi. 3-4 fps nin hesabını yapan fps fetişistleri ryzen i karalasa da bu beyhude çabadır. oyun oynarken ekranın görüntüsü video olarak kaydetmeye kalkarsan o zaman o çok övdükleri intel işlemciler tırtlıyor. video çektin dileyim bunu editledin çıktısını alacaksın o zaman gene ryzen işlemciler 2 kat önde saatlerce beklemezsin.
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam ama benim video alıp editlemekle bi işim olmaz sağolasın :D
  • Anakart Z270 tercih edin, ram ise en az 3000mhz olsun. 8 gb yeterli olmakla beraber ileri de uğraşmamak için 2*8 3000mhz 560tl civarına alınabilir. İnvestusun fiyatları da uygundur tercih edilebilir, güvenilir olduğu söyleniyor.
    7600k ise en doğru tercih olur sadece oyun içinse sistem.
  • Chillout C kullanıcısına yanıt
    Rica etsem bu fiyatlarda yani 4500 civarı dediğiniz gibi bir sistem toplayıp benimle paylaşır mısınız acaba ?
  • Mühendislik okuyormuşsunuz. Kullandığınız ve ya kullanacağınız program neler tam bilmiyorum. Bölüme göre değişiklik gösterir sanırım. Ama bu tarz işlerde bu sistem sizin için gayet iyi. Ram 16Gb olduğu için fiyat fazla gözükmekte. 8Gb indirirseniz ram belleği 4.400 TL.na falan düşer sistem. Eğer sırf oyun için toplama niyetinde olsaydınız i5 7600K ve ya i7 7700K da iyi seçimler olabilirdi tabii ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 6 Mart 2017; 16:22:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• sparrowun_gemisi kullanıcısına yanıt
    Aşağıdakiler inventus'dan 4700 TL ye geliyor.
    240 ssd yerine daha uyguna 120 bulup yanına 1tb HDD eklenebilir.
    Kasa, güç kaynağı, ekran kartı modeli, soğutucu marka (CM yerine Akasa venom, xigmatek vs) gibi yerlerden tasarruf edilebilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.