Şimdi Ara

+44 İNGİLİZ DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen gün kameramı sahibinden.com'a satışa koydum. Daha önceden forumda +234 Nijerjalı dolandırıcılardan haberdar olduğum için gelen nijeryalı dolandırıcıyı engelledim. Fakat bu seferde İngiliz dolandırıcılar türemiş.

Kısaca Özetlemek Gerekirse:

1. Dolandırıcı:
    Cihazla çok ilgili gibi davranıp özelliklerini falan sordu. Alıcı gözüyle konuştu. Fiyatta son ne olur filan diyalogları geçti. Kargo dahil kaça denk geliyorsa hesapla vericem dedi. Ürünü Kargoya vermeye gittiğimde şart olarak kargo ücretini aldığım parayla ödeyecem demiştim. Neticede bana "sen kargola kargo fişini bana gönder parayı o zaman ödeyecem" e getirdi. Anladım doğal olarak. İfşa olsun diye numarası "+44 7520 620891" , adresi "Address:32 Flat 2 st Albans Road Lythem St Anne's City: Lancashire Zip code:FY81TH United Kingdom"

2. Dolandırıcı:
    Cihazla fazla ilgilenmedi. Hemen beğenmiş gibi yaptı. Direkt ödemeyi yapmak istedi.(Saat 22:24(Türkiye için) 19:24(İngiltere için)'de ve Cumartesi günü dedi bunu.) Fiyatta son ne olur diyalogları bunda da geçti. Ürün kargolanmaya hazır dediğimde IBAN filan istedi. Parayı gönderdiğine dair "Ben Sahteyim" diye bağıran bir mail attı ve Banka şuanda onay bekliyor dedi.(Onay koşulu ise ürünün kargolandığına dair fişin fotosu. ) Bende benim bankamda herhangi bir hareketlilik yok dedim ve kargoya senden parayla verecem dedim. Birinden ödünç al gibi aşırı yaratıcı ve çözüm odaklı bir mesaj aldım. Netice olarak "Beni Türk Dolandırıcılarına Emanet Edin" diyerek konuşmayı sonlandırdım. İfşa olsun diye numarası "+44 7451 222847" , adresi "Address:116 Dryfield Rd, State:Edgware, Zip-code:HA8 9JW, Country:United Kingdom"

Bu da gelen e-posta:
    +44 İNGİLİZ DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA!!!

Not: Olayın Sahibinden.com ile alakası yoktur. Sadece dolandırıcılar beni ordan buldular.

• 97% transfer done sanki oyunda loading yapıyor :))
  • sahte kargo fişi hazırla o zaman sen de. polise de verebilirsin, evrakta sahtecilik.
  • SATANIST kullanıcısına yanıt
    İnsanda %100 Olacakmış hissi veriyor. .gif kullanarak hareketli barlar filan yapmış.
  • The Time Lord kullanıcısına yanıt
    Polise yarın sabahtan gidecem. Çok bir şey çıkmaz ama vatandaşlık görevimi yapmış olurum.
    Sahte belgeyi zaten kontrol edip bu sahte diyecem üstüne birde polise gittiğimde suçlu durumuna düşmeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: neverget

Polise yarın sabahtan gidecem. Çok bir şey çıkmaz ama vatandaşlık görevimi yapmış olurum.
    Sahte belgeyi zaten kontrol edip bu sahte diyecem üstüne birde polise gittiğimde suçlu durumuna düşmeyim
    çıkmaz değil, burdan oraya şikayetini aktarabiliyorlar. denemekten zarar gelmez.
  • Bana da dadandılar. Belki birisi numarasını yazarda googlea burası çıkar ve öğrenirler dolandırıcı olduğunu;

Numaralar
    +234 816 493 5547
    +44 7520 637200
    +44 7520 609224

Şikayet sürecinde durum ne oldu ?
  • Bir kere iş bankasının adı iş bankası değil ona sadece biz iş bankası diyoruz gerçekten adı Türkiye İş Bank
    Yada T. İş Bank olarakta yazılır ve Bank daki b büyük olması zorunludur yüklediğin ss hayali
  • qcihanq kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi oldu. İşleme aldılar ama hala bir geri dönüş olmadı.
  • +44 İNGİLİZ DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA!!!

Bana da böyle birisi yazdı. Yorum yapmıyorum.

• Yüzde 97 transfer done dediğine göre adamın vermesi gereken 3 banknot kalmış, yanlış düşünmeyelim lütfen.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.