Şimdi Ara

(4200 TL) Mühendislik & Oyun/Multimedia Bilgisayarı (ALINDI!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
5.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 27 Ocak 2011'de aşağıdaki sistemi aldım!

Sistemi kurmamda yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum.

_________________________________________________________________________________________

1 - Anakart : ASUS P8P67 EVO LGA1155, USB3.0, SATA3

Asus P8P67 Deluxe Linki - İnventus Bilgisayar

_________________________________________________________________________________________

2 - İşlemci : INTEL Core i7-2600K 3.40GHz, 8MB L3, LGA1155 İşlemci

INTEL i7 2600K Linki - İnventus Bilgisayar

3 - Ekran Kartı : XFX AMD HD6950 2GB/256-Bit GDDR5

XFX HD6950 Linki - İnventus Bilgisayar

4 - RAM : GSKILL 8 GB (2x4GB) RipjawsX DDR3-1600Mhz CL9 1.5V

GSKILL 8GB RipjawsX Linki - İnventus Bilgisayar

5 - SSD : CORSAIR 2.5" 60GB SSD SATA 3.0Gb/s, 285-275MB/s

Corsair 60GB SSD Linki - İnventus Bilgisayar

6 - Hard Disk Depolama 1: WD Caviar Black 1TB 64MB 7200Rpm Sata III

WD Caviar Black 1TB Sata III Linki - İnventus Bilgisayar

7 - Hard Disk Depolama 2: WD Caviar Green 1,5TB 64MB WD15EARS Sata II

WD Caviar Green 1,5TB Sata II Linki - İnventus Bilgisayar

8 - Kasa : COOLER MASTER RC-942 HAF-X Full Tower

Cooler Master Haf-X 942 Linki - İnventus Bilgisayar

9 - PSU : HIGHPOWER Absolute Series 1000 Watts 80+

HighPower Absolute 1000W Linki - İnventus Bilgisayar

10 - İşlemci Soğutucusu : THERMALRIGHT Silver Arrow

Thermalright Silver Arrow Linki - İnventus Bilgisayar

11 - DVD-RW : LG GH22NS50 22X DVD-RW

LG DVD-RW Linki - İnventus Bilgisayar

12 - Monitör : SAMSUNG 24" BX2450 FullHD (1080p) LED Monitör

Samsung BX2450 Linki - Vatan Bilgisayar

13 - Klavye : A4 TECH X7-G800MU Oyuncu Klavyesi

A4 Tech X7 Klavye Linki - Vatan Bilgisayar

14 - Mouse : LOGITECH G500 Gaming Lazer Mouse

Logitech G500 Mouse Linki - Vatan Bilgisayar

15 - Ses Sistemi : PHILIPS Spa4310/10 2+1 60 Watts

Philips 2+1 Linki - MediaMarkt

Açıklamalar:

1 - Monitörü Vatan 'dan alma sebebim ölü piksel garantisi vermesi. Aslında PX2370 almak istiyordum, ancak 24" BX2450'nin Vatan Bilgisayar'a geldiğini öğrendim, yan yana kıyaslama yaptığımda ve araştırmalarım sonucunda BX2450 çok daha fazla ilgimi çekti.

2 - Diğer ürünleri İnventus'tan alma sebebim ise, fiyatlarının Vatan'a göre oldukça uygun olması ve en önemlisi satış sonrası mükemmel hizmet vermesi !

3- Anakart'ı ASUS P8P67 Deluxe alacaktım, fakat anakart yanında verilen ön panele takılabilen USB3.0 aparatı (Linki Burada), benim kasam (Haf-X) için uygun değildi. Ayrıca EVO ile kıyasladığımda çok ufak farklar vardı. Ben de Deluxe yerine ASUS P8P67 EVO aldım. EVO'da ekstra 2 tane daha USB 3.0 geliyor ve ekran kartınun altından, kasanın arkasına takılabiliyor. Bu benim kasam için daha uygun olacaktır.

4 - Elimdeki Philips marka 750 GB harici harddisk bozulmak üzere. İçinde de çok önemli belgeler var. Bu nedenle, harici harddisk almak yerine WD Caviar Black'in yanında bir tane de WD Caviar Green aldım. WD Caviar Black'e oyunları ve uygulamaları yüklerken, WD Caviar Green'e de Fotoğraf/Müzik v.b dosyaları kaydedeceğim.

5 - Ses sistemi daha önce elimde vardı. Oldukça yeterli bulduğum için yeni bir ses sistemi almadım!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenderen -- 27 Ocak 2011; 12:13:52 >

• Bu sistemde RAM hariç bir değişiklik yapmanıza gerek yok. CL8 yerine 20TL farkla CL7 olan modeli tercih edilmeli bence.
    Kasa özellikleri olarak her iki kasada birbirini aratmaz. Sadece görsellik olarak Xigmatek biraz daha janjanlı. Hafx ise biraz daha cool görünüyo benim gözüme.
    Sonuçta zevk meselesi. Ancak şahsi görüşüm hafx ten yana olurdu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CueMaker -- 2 Ocak 2011; 14:15:18 >
  • Sistem çok iyi. İş içinde kullanacaksan parayı göz ardı edeceksin. sonuçta ekmeğini bu pcden çıkaracaksın.

monitör biraz küçük gelebilir. (bana 24'' küçük geliyor) psu fazla gibi gözüküyor ama sonuçta geleceğe yatırım. fiyatıda iyi.

güle güle kullan.
  • Monitör olarak aslında Samsung BX2450 24" LED Monitör düşünüyordum. Ancak BX2450'de DVI girişi yok, onun yerine 2 tane HDMI girişi var. Bu her ne kadar iyi bir özellik olarak görünse de, doğrudan HDMI to HDMI kablo ile bağlantı yapıldığında "Scaling" sorunu yaşanabiliyor. Yani görüntü ekranı tam kaplamıyor.

Bu nedenle HDMI gibi digital olarak görüntü aktaran DVI benim için biraz daha öncelikli oldu.

Onun sonrasında Samsung XL2370 almaya karar verdim ancak hem çok pahalı (Vatan bilgisayar doğrudan getirtmediği için çok pahalı olduğunu savunuyor), hem de stoklarda bulunmayan bir monitördü. Ben de en son olarak, XL2370 yerine geliştirilen PX2370 almaya karar verdim. Samsung monitörler de 70>50> ... olduğunu düşünürsek, yeni çıkan samsung LED monitörler arasında en iyisi bu denilebilir.

Bir diğer yorum için de, CL7 ile CL8 arasında hissedilir derecede performans farkı var mıdır? Bu bütçede CL7 için verilecek 20 TL'nin lafı olmaz tabi ki. Önerileri değerlendireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenderen -- 2 Ocak 2011; 16:38:07 >

• çok büyük bir fark olmaz ama , gecikme süresi bakımından daha iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeßroN -- 2 Ocak 2011; 17:37:35 >
  • hardisk olarak ek olarak bir ssd ya da seçtiğiniz harddiskin yerine velociraptor alabilirsiniz.
  • quote:

hardisk olarak ek olarak bir ssd ya da seçtiğiniz harddiskin yerine velociraptor alabilirsiniz.

Harddisk olarak zaten 60 GB SSD alıyorum. Sistemi buna kuracağım.
    Sistem kurmak için yeterli büyüklükte. Aksi taktirde çok pahalı oluyor.
  • Hocam Öncelikle Hayırlı Olması sorunsuz güzel günlerde kullanmayı nasip etsin

Bende Hemen Hemen Aynı Özellikleri barındıran bir pc topluycam 1 kac haftaya kadar

Ben eski adi metroelektronik yeni adı bayidepo.com bi akrabımın orda bayiliği war daha uygun bir fiyata cıkarabiliyorm

Anakart AYNI

İŞLEMCİ : i7 960

EKRAN KARTI : XFX Orda Bulunmadığı için Sapphire 6970

RAM AYNI

Hard Disk Depolama AYNI

Hard Disk SSD : Corsair orda yok Kingston var olmazsa Sizin Aldığınız yerden temin ederim

Kasa : TARTIŞMASIZ HAF X

PSU : HIGHPOWER alacağım yerde bulunmamakda THERMALTAKE 1000 Düşünüyorm

DVD-RW AYNI

MONİTÖR : SAMSUNG 23" PX2370 ORDA YOK SAMSUNG BX2450 WAR BENDE OYUN+ FİLM DE KULLANACAĞIM BU MONİTÖR BANA SIKINTI YARATIRMI

Birde 2gün once konu acmşdm arkadaşlar ay sonuna kadar bekle yeni işlemciler cıkacak fiyatlar düşebilir dediler sizcede beklemelimiyim Seçtiğim Donanım larda herhangi görüş veya öneri belirten arkaşlarda olursa cok cok sevinirim

• mrblar...."ay sonuna kadar yeni işlemciler çıkacak fiyatlar düşebilir" kısmını eğer varsa bu konuda herhangi bir bilginiz açmanız mümkünmüdür acaba?ya da bilen arkadaşlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti_42v

mrblar...."ay sonuna kadar yeni işlemciler çıkacak fiyatlar düşebilir" kısmını eğer varsa bu konuda herhangi bir bilginiz açmanız mümkünmüdür acaba?ya da bilen arkadaşlar...

http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/intel-sandy-bridge-486dan-pentiuma-gecis-benzeri-bir-sicrama-olacak.htm
    Intel in 1155 pin Sandy Bridge işlemcileri 5 ocakta lanse edilecek yani yurtdışında satılmaya başlanacak Türkiyede de işte ay sonunda gelir herhalde gibi tahmin ediliyor.
    O söylenenler bunlara istinaden sanırım.Fiyatlar düşer mi bence düşmez :)
    Bu arada işlemci gücü gerektiren video işleme vb. şeyler için pc topluyorsanız sandy bridge i bekleyin derim, yapılan testlerde şuan piyasada bulunan birçok işlemciye fark atıyor.1366 pin i7 ye para verilmez şu dönemde bu iş için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi procaptain -- 2 Ocak 2011; 21:13:56 >

• Hocam Bu XFX 6970 le Sapphire 6970 arasında bi fark warmı..? warsa ne gibi bi fark war
  • quote:

XFX 6970 le Sapphire 6970 arasında bi fark warmı..?

Ben Amerika'da mühendislik eğitimi alırken, orda çok yaygın olan bir marka idi XFX.

Hatta bazı arkadaşlar sadece XFX ekran kartları kullanırdı. Bu nedenle ordan aklımda kalan, kaliteli bir markadır. Kulak dolgunluğu çok olmadığı için Türkiye'de genelde Sapphire ve Asus pazarı götürüyor. Ancak daha bizim HIS, Powercolor, XFX gibi markalarımız bile yok. Türkiye bu elektronik konusunda malesef 35-40 yıl birikim olarak geride. Ezberci mühendislik eğitimi ile anca 2000 TL'ye çalışan mühendisler yetiştiririz biz !
  • 6970 e fazladan para vermeye gerek yok 6950 alıp bios mod ile 6970 oluyor.
  • Kesinlikle haklısın. Ben bu nedenle HD6950 alıp modlayacağım. Böylece çok ucuza 6970 sahibi olacağım.

İntel'in yeni çıkardığı Sandy Bridge işlemciler, i7 950'nin düşmesine neden olacağını sanmıyorum. Aslında dolar yükselme trendine girmeden bilgisayarı toplama derdindeyim. Zira söylentilere göre şubat ayı ortalarında dolar 1.65-1.7 seviyesine çıkacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenderen

Kesinlikle haklısın. Ben bu nedenle HD6950 alıp modlayacağım. Böylece çok ucuza 6970 sahibi olacağım.

İntel'in yeni çıkardığı Sandy Bridge işlemciler, i7 950'nin düşmesine neden olacağını sanmıyorum. Aslında dolar yükselme trendine girmeden bilgisayarı toplama derdindeyim. Zira söylentilere göre şubat ayı ortalarında dolar 1.65-1.7 seviyesine çıkacak.

Usd'nin o seviyelere çıkacağını öngörmüyorum.
    1.58'i zorlaması bile mucize.
    Sandy'lerin gelmesi i7'leri ucuzlatmaz.
    Nasıl 6850 5850'yi, 580 480'i ucuzlatmadı ise.
    Ama Sandy alman daha iyi olur.
  • Peki sizce sandy işlemcileri beklemeye değer mi? Hissedilir dereceder performans farkları olacak mı görüntü işleyebilme kabiliyeti dışında ?
  • i7 950 değil i7 980le yarışıyor şu an i7 2600k işlemci

beklemene değer tabi.
  • Intel yerine AMD secmeyi dusunurseniz daha iyi bir goruntu kalitesine ulasabilirsiniz.. ayni zamanda daha fazla ram takabilme sansiniz da var.. Bunlar da Hem oyun, Hem muhendislik tarafini guclendirmis olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 6 Ocak 2011; 0:42:49 >
  • Arkadaşlar inventusta Gigabyte GA-P67A-UD7 satışa çıkmış!

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3377

Fiyatı da biraz makul gibi (x58-UD7'ye kıyasla)

Sizce ne yapayım?

Ayrıca i7-2600K'nın fiyatı konusunda bir fikri olan varmı ? 500-600 TL civarın da mı olur, yoksa 1000TL sınırını geçer mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

MSI P67A-GD65, P67, LGA1155, DDR3-2133, Anakart 337tl
    G.SKILL Trident (F3-12800CL8D-4GBTD), 4 GB Dual KIT (2x2GB), DDR3-1600MHz 156tl
    DARK KNIGHT USB 3.0, HotSwap Disk Yuvası, 2x Kırmızı LED Fan Power Yok ATX Pro Kasa [DKCHKNIGHT] 161tl
    SAMSUNG Spinpoint (HD502HJ), 3.5inç, 500GB, SATA, Dahili Disk x2 raid0 160tl
    SAMSUNG SH-S223C DVD Yazıcı, 22X, SATA, OEM Bulk 45tl
    SAPPHIRE Radeon HD6950 2GB, GDDR5, 256Bit, Ekran Kartı, 21188-00-40R 601tl (6970 biosu atmak için anasayfada video var)
    THERMALTAKE Toughpower XT (TPX-675MPCEU), 675W, APFC, 14 cm Fan, Güç Kaynağı 237tl
    THERMALRIGHT Silver Arrow (TR-SARW), 775/1156/1366/AM2, İşlemci Soğutucusu 146tl

1843tl
    www.eksenbilgisayar.com
    taksitli fiyatlar her karta var sanırım taksit seçenekleri kapıda ödeme nakit havale yaparsan daha ucuza gelir.

INTEL Core i7-2600 LGA 1155 8MB 3.4GHz Dört Çekirdekli İşlemci 630tl (havale) teknobiyotik

şu an piyasada olan 980xm işlemci tek başına 2.000tl ona eş değer işlemcin olur böyle

böyle bişeyde aklında olsun kasa hdd power değişikliği yapıp kafana göre ayarlarsın

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.