Şimdi Ara

4134,83TL FSP HYDRO PTM PRO 1200W 80+ PLATINUM tak çıkar kablolu (HPT2-1200M-B) kutusuz Güç kaynağı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.509
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İhityacı olan kaçırmasın. Kutuya takılmayın.

4134,83TL FSP HYDRO PTM PRO 1200W 80+ PLATINUM tak çıkar kablolu (HPT2-1200M-B) kutusuz Güç kaynağı
    4134,83TL FSP HYDRO PTM PRO 1200W 80+ PLATINUM tak çıkar kablolu (HPT2-1200M-B) kutusuz Güç kaynağıinventus
    FSP HYDRO PTM PRO 1200W 1200W 80+ PLATINUM tak çıkar kablolu (HPT2-1200M-B) kutusuz Güç kaynağı - inventus
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=13572

• Hocam ben bunu inventusdan aldım anında iade ettim. Kaç haftadır bu PSU'yu araştırmaktan kafam allak bullak oldu. Uzun süredir 4k civarında fiyatı var zaten. Size şöyle özet geçeyim isterseniz:

İnternette satılan kutusuz FSP Hydro PTM Pro'lar gerçek PTM PRO değil. FSP'nin OEM bir PSU'suna Hydro PTM Pro etiketi yapıştırılmış. Muhtemelen FSP Türkiye, aurum pt 1200w veya daha kötüsü Fsp 1200a-sbg1 model adlı psuyu bu etiket altında satıyor. Aslında satmamaları gerekir muhtemelen FSP Türkiye bu firmalara bunu hazır pclerde kullanmak için gönderiyor.

Ben inventusdan bunu aldığımda ürünün fotoğrafı bu değildi baya PTM PRO'nun fotosunu koymuşlardı. İade etme gereğini yazıp bunları belirttiğimde ürünün fotosunu değiştirmişler.

Kısacası gerçek PTM Pro istiyorsanız ürünün kutulu olmasına dikkat edin ve genelde 5k civarı başka satıcılarda satılıyor. Ben N11 de kutulu versiyonunu satan birini buldum ordan aldım artık. Hatta almadan önce adama ürünün kutusunun fotosunu istedim sağolsun çekip gönderdi öyle emin olup aldım.

• Hocam ben bunu inventusdan aldım anında iade ettim. Kaç haftadır bu PSU'yu araştırmaktan kafam allak bullak oldu. Uzun süredir 4k civarında fiyatı var zaten. Size şöyle özet geçeyim isterseniz:

İnternette satılan kutusuz FSP Hydro PTM Pro'lar gerçek PTM PRO değil. FSP'nin OEM bir PSU'suna Hydro PTM Pro etiketi yapıştırılmış. Muhtemelen FSP Türkiye, aurum pt 1200w veya daha kötüsü Fsp 1200a-sbg1 model adlı psuyu bu etiket altında satıyor. Aslında satmamaları gerekir muhtemelen FSP Türkiye bu firmalara bunu hazır pclerde kullanmak için gönderiyor.

Ben inventusdan bunu aldığımda ürünün fotoğrafı bu değildi baya PTM PRO'nun fotosunu koymuşlardı. İade etme gereğini yazıp bunları belirttiğimde ürünün fotosunu değiştirmişler.

Kısacası gerçek PTM Pro istiyorsanız ürünün kutulu olmasına dikkat edin ve genelde 5k civarı başka satıcılarda satılıyor. Ben N11 de kutulu versiyonunu satan birini buldum ordan aldım artık. Hatta almadan önce adama ürünün kutusunun fotosunu istedim sağolsun çekip gönderdi öyle emin olup aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 9 Ocak 2023; 0:20:14 >

• GoldPunch kullanıcısına yanıt

Neredeyse 30 senedir PC kullanıyorum, ama böyle bir şeyi ben bile fark etmezdim. "Şark kurnazı" yerli esnaf müşteriyi bariz ayakta öpmeye çalışıyor; tek kelimeyle rezalet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 9 Ocak 2023; 12:33:59 >
  • FSP Türkiye distribütörü Rampage, Snopy gibi firmaların sahabı Segment arkadaşlar. 4134,83TL FSP HYDRO PTM PRO 1200W 80+ PLATINUM tak çıkar kablolu (HPT2-1200M-B) kutusuz Güç kaynağı 

Kutusuz birşey almayın...

• hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt

Evet hocam.. Üzerinde resmen Hydro PTM Pro etiketi var ama psu tamamen başka bir model. Üzerinde P/N etiketi kalmış (9PA12A1007) onu aratınca 80 Plus Gold olan şu psu çıkıyor:

https://page.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/p1061901522

Bana gelen ürün şuydu fotolarını çekmiştim göndermeden. Google'da Hydro PTM Pro diye aratın çıkan görsellerle tamamen alakasız. Acaba dedim sadece dış kasası mı değişmiş diye ama ızgaradan görebildiğim kadarıyla iç komponentler de farklı. 2014 de çıkan Aurum PT modeli ile tıpa tıp aynı içi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 9 Ocak 2023; 15:6:38 >

• Ne biçim iş ya. Bende siyah olanını sepete atıp almıştım ürün bunun görseliyle değişmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ah be keşke foruma konu açsaydım alınır mı diye. Aldık kullanıyoruz şimdi. Kötü oldu bu 😩

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amaat -- 10 Ocak 2023; 3:18:24 >
  • mcake± kullanıcısına yanıt

Segment bilgisayar nedir diye soranlara geçmişten bir olay:

Bu firma, Coolermaster'ın da distrübütörüydü, Coolermaster markası tescilliydi ancak CM kısaltması değil, firma, CM diye bir marka tescilledi, Coolermaster ürünlerinin taklitlerini CM markasıyla satmaya başladı, taklit ürünlerin model adları gerçekleriyle aynı, ithalatçısı, gerçek olanın da distrübütörü, marka da Coolermaster kısaltması zannedilen CM olunca, müşteriler bir yana, satıcılar bile gerçek Coolermaster zannnederek satış yaptılar.

Bendeki aurum pt 1200 e benziyor bu

Bu aurum pt değil kablolar filan boyle değil bende psu da sanki biraz daha uzun boyle değil direk dikdörtgen bendeki , memnunum ama evladiyelik psu taş gibi.

• Hydro PTM Pro mu daha iyidir, AURUM PT mi?

hocam ben 2-3 ay önce

4134,83TL FSP HYDRO PTM PRO 1200W 80+ PLATINUM tak çıkar kablolu (HPT2-1200M-B) kutusuz Güç kaynağıinventus
    FSP HYDRO PTM PRO 1200W 1200W 80+ PLATINUM tak çıkar kablolu (HPT2-1200M) Güç kaynağı - inventus
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=12173

şundan aldım kutulu olanlardan da mı aynı sıkıntı var , daha kutusunu açmadım

• aurum pt eski versiyon hydro yeni. Kullanıcı acısından farketmez ama. İkiside ömürlük

• ramowarr kullanıcısına yanıt

Sanmıyorum, kutuda her şey net belirtilmiştir zaten. Yine bir açıp bakın içinizin rahat etmesi adına.

• Muten Baba kullanıcısına yanıt

Teşekkürler.

Şu kutuda geldiyse sorun yok.

• 4134,83TL FSP HYDRO PTM PRO 1200W 80+ PLATINUM tak çıkar kablolu (HPT2-1200M-B) kutusuz Güç kaynağı

Ürün bu, arkasinda pn ve sn kod var , nasil kontrol edebilirim numaralari

Benim bildiğim kutulularda sıkıntı yok. Kutunun arkasındaki barkodda yazan P/N numarası PPA12A1001 veya PPA12A1002 olmalı. Yine de bunu kontrol edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 11 Ocak 2023; 1:4:46 >

PPA12A1017 hocam

Google da hiç bir sonuç çıkmadı garip bir şekilde. Fotodan anladığım jelatinli falan gelmiş. Bence o Hydro PTM Pro dur ama google da hiç bir sonuç çıkmadığı için emin olamadım. Kutusunu açarken yırtmadan özenli açın ne olur ne olmaz farklı bir model çıkarsa iade edersiniz. Aurum PT ile Hydro PTM nin tipleri çok farklı zaten ayırt etmek kolay google görsellerden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 11 Ocak 2023; 1:23:9 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.