Şimdi Ara

41000 e İlksan kampanyasından 301

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben öğretmenim 3 yaşında bir kızm var yılda 15000 km kadar yapıyorum yazları uzun yola çıkacağım her sene Sakarya-Elazığ arası.Sıfır araba almayı düşünüyorum ve dizel olmasını planlıyorum.Bütçe 42 000 civarı en çok.Sakarya Peugeot da 301 allure en dolu modelini sorduğumda 45000 TL dediler.Bağlı olduğum İİLKSAN kampanya yapıyor sürekli ve bu kampanyada 41000 e bırakıyor .Ben şimdi bu paraya bunu alırsam mantıklı bir şey yapmış olur muyum 301 nasıl bir arabadır.Yoksa aveo LTZ dizel bir modele mi yönelmeliyim.Kararsız kaldım bilemiyorum.Bana fikir verir misiniz.Sakın 2.el al demeyin hiç düşünmüyorum.Benzin+Lpg ye de çok soğuk bakıyorum.C sınıfı dizele bakıyorum 52-53000 aralığında fiyatlar araba kredili alınacağı için bu fiyat beni çok zorlar C sınıfı düşünmüyorum o yüzden şimdilik.Bana Aveo mu 301 mi ikisini kıyaslarsak hangisi fikir verin lütfen

• 301 daha mantıklı duruyor
  • Guvenlik sebeplerinden oturu Aveo tercih ederdim.

- Euroncap'ten 5 yildizi var, 301 teste girmedi.
    - 301'e ek olarak perde havayastiklari ve yokus kalkis destek sistemi sunuyor.
  • 301 daha mantıklı ancak ilksan araçları Ankara'dan teslim ediyor ve yazan fiyata yaklaşık 1000 tl daha masraf gidiyor diye biliyorum, iyi araştırın.
  • Evet güvenlik önemli bir detay benim içinde ama genişlik anlamında sanırım peogeot daha avantajlı.İkinci el kaygım çok olmayacak arabayı alınca uzun süre kullanmayı düşünüyorum.O yüzden aveoya daha yakın gibiyim.Ama 301 in de kendince avantajları var gibi geliyor.Aveo 1.3 95 beygir 301 1,6 92 beygir .Yakıt olarak falan da aralarında çok fark olmayacağını düşünüyorum.Ama rampalarda falan performansları düşündürüyor beni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bardbuda

Evet güvenlik önemli bir detay benim içinde ama genişlik anlamında sanırım peogeot daha avantajlı.İkinci el kaygım çok olmayacak arabayı alınca uzun süre kullanmayı düşünüyorum.O yüzden aveoya daha yakın gibiyim.Ama 301 in de kendince avantajları var gibi geliyor.Aveo 1.3 95 beygir 301 1,6 92 beygir .Yakıt olarak falan da aralarında çok fark olmayacağını düşünüyorum.Ama rampalarda falan performansları düşündürüyor beni.

3) Araç Teslim

Araçların Kasko Sigortalarının düzenletilmesi koşulu vardır. Teslimatlar üyemizin ödeme ve randevu önceliklerine göre gerçekleşecektir. (Randevu; araçlarla ilgili ödeme işlemleri bağlı ortaklığımız DE-HA A.Ş. ‘ye yapıldıktan sonra üyemizin ismi PEUGEOT ' a bildirilecek ve PEUGEOT A.Ş Genel Müdürlüğü tarafından katılımcı üyenin PEUGEOT bayilerinin bulunduğu illerden talep etmesi halinde ilgili bayi tarafİndan araç teslimi yapılacaktır.)

Araç teslimatı ilgili firma tarafİndan üyenin talep ettiği ilde ( ilde Bayii yoksa en yakın ilde) yapılacak olup,araca ait trafik sigortası ve özel kasko bedeli üye tarafından ödenecektir. Üyemiz arzu ederse tescil işlemlerini ilgili firmaya yaptırabilecektir.

Üyemiz plaka ve tescil işlemlerini tamamlamasını müteakip aracını, belirlenen randevu günü teslim alacaktır.
    Araç teslimat şartları bunlar.Bulunduğun şehirde de bayi teslim edebiliyoırmuş öyle anladım.Ekstra masraf dediğiniz nedir ki kasko falan mı başka masraflar mı

• valla hocam genelde o paraya güvenlik testinden geçmiş olması sebebiyle aveo Ltz öneriliyor. Ama arabanın içine binipte motor konsolu gibi ön konsolu görünce insanın alası gelmiyor maalesef. Yani içinize sinmesi zor ama güvenlik boyutu var. LTZyi 40 a bırakmaları zor. Bence Lt alıp chip tuning yapabilirsiniz o zaman 75 hpden 95-100 e çıkar araba katır olmaktan kurtulur. Ya da 301 alırsanızda güvenlik testinden geçmemiş ama içinize sinen bir araba almış olursunuz. Diğer alternatifleriniz linea ve c-elysee.
  • kullanım zevki açısından 1.6 hdi 92hp, 1.3 95 hp'den üstün bi kere. 1.3'ün alt devirleri fazla ölü bence, şöyle ki 95'lik corsa ecoflex ile bile kasisten geçtikten sonra 2. Vites yemiyor 1'i mecbur ziyaret ediyorsunuz. 92'lik hdi ise çok dah homojen + biraz daha ekonomiktir.
  • 301
  • Bence dizel almayın 15.000 km çok az.Benzinli araç alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demage -- 13 Eylül 2013; 19:48:54 >
  • Aveo güvenlik ve mtv açısından avantajlı durumda, 301 ise iç mekan genişliği ve motor gücü bakımından avantajlı. Tüketimlerinin hemen hemen aynı olacağını düşünüyorum. Son karar sizin.
  • aveo alırsanız yan hava yastıklarını muhakkak iptal ettirin.
  • 301 güzel tercih olur. Hele ki o fiyata. Ancak benzinli modeline de bakın derim.
  • Polsan kampanyasında bu arac 32 bın tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 308 bakin ogretmenim.

• bardbuda B kullanıcısına yanıt
    301 görsel olarak daha geniş ve klasik görünümlü duruyor aveo'a göre. Benim tercihim eğer b ikisinden biri olsaydı 301 olurdu. Kardeşi şanzelizeyi kullandım 1.6 dizel2ini yakıt tüketimi ile beğendiğim bir araç ancak aynı 301 deki gibi çok salak bir yere yerleştirilen cam kumandaları mevcut. bunun dışnda bence gayet güzel bir motora sahip şık bir araç.
  • Uzun yola ben olsam 45 bine 2el pasaat alırdım.Uzun yolda b sınıfı yol ile seni yorar

• quote:

Orijinalden alıntı: dusau

valla hocam genelde o paraya güvenlik testinden geçmiş olması sebebiyle aveo Ltz öneriliyor. Ama arabanın içine binipte motor konsolu gibi ön konsolu görünce insanın alası gelmiyor maalesef. Yani içinize sinmesi zor ama güvenlik boyutu var. LTZyi 40 a bırakmaları zor. Bence Lt alıp chip tuning yapabilirsiniz o zaman 75 hpden 95-100 e çıkar araba katır olmaktan kurtulur. Ya da 301 alırsanızda güvenlik testinden geçmemiş ama içinize sinen bir araba almış olursunuz. Diğer alternatifleriniz linea ve c-elysee.

3 yasinda kizi var yazisini okuduktan sonra guvenlik benim icin 1. siraya cikmistir.

301, -sahipleri kizmasin- ama ucuncu dunya ulkelerine yedirme amacli uretilen, Peugeot'nun ANA pazari olan Avrupa'da hicbir yerde satilmayan bir arac. Aveo ise global bir model. Ingiltere-Fransa-Almanya'da da mevcut.

• Gostergeyi kullanmayan insana ilk basta biraz garip geliyor dogrudur.Fakat kullanmaya baslayinca gercekten hos ve kompakt yapida.Ben aveo oneririm.301 in carpisma testi yok.Yolcu kabinini koruyor mu koruyamiyor mu maalesef bilemiyoruz.Benim onerim sedan aveo.

• quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

quote:

Orijinalden alıntı: dusau

valla hocam genelde o paraya güvenlik testinden geçmiş olması sebebiyle aveo Ltz öneriliyor. Ama arabanın içine binipte motor konsolu gibi ön konsolu görünce insanın alası gelmiyor maalesef. Yani içinize sinmesi zor ama güvenlik boyutu var. LTZyi 40 a bırakmaları zor. Bence Lt alıp chip tuning yapabilirsiniz o zaman 75 hpden 95-100 e çıkar araba katır olmaktan kurtulur. Ya da 301 alırsanızda güvenlik testinden geçmemiş ama içinize sinen bir araba almış olursunuz. Diğer alternatifleriniz linea ve c-elysee.

3 yasinda kizi var yazisini okuduktan sonra guvenlik benim icin 1. siraya cikmistir.

301, -sahipleri kizmasin- ama ucuncu dunya ulkelerine yedirme amacli uretilen, Peugeot'nun ANA pazari olan Avrupa'da hicbir yerde satilmayan bir arac. Aveo ise global bir model. Ingiltere-Fransa-Almanya'da da mevcut.

yani doğal olarak en önemli şey güvenlik. Ama 15000 km de çok değil benzinin 5 lira olması çok. Benzinli tercih edilirse Toledo ya da Rapid de düşünülebilir. Ancak dizel olursa sedanda tercih ise mecburen aveo linea c-elysee-301 e kalınıyor o paraya 0 bakınca. bunların arasından tercih edilebilecek en iyisi bence aveo. Ama insan o koltuğuna oturunca hiç içine sinmiyor. İkinci el değer kaybı da çok aşırı fazla oluyor. Bunlarda birleşince aveo tercih ederken tereddüt edilmesi daha şık görünen 301 gibi araçlara aklın gitmesi normal. Allahtan benim sedan tercih etme zorunluluğum yok o yüzden hb olarak daha çok alternatif var.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.