Şimdi Ara

410 AS Raid 0 hayal kırıklığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, forumdan da okuduğum kadarıyla yeni sistemime 2 adet 250 gb seagate 410 as model HDD alıp intel matrix storage ile raid 0 yaptım. Anakartım gigabyte P35DS3R. stripe size 128 olarak kullanıyorum. Ölçüm yaptığım programlarda sonuçlar gayet iyi. Geriyazma önbelleğim de açık. Fakat performans açısından müthiş bir tutarsızlık görüyorum. Pratikte dosya kopyalamalarımda büyük tutarsızlıklar var. Örneğin toplam 200 mb lık bir rar dosyasını farklı partitiona kopyalarken bazen 1 saniye bile sürmezken bazen 10 saniye sürebiliyor. Eski makinemde 160 gb lık iki adet sata seagate disk var ve silicon image raid ile raid 0 çalışıyor. Bu sistem çok kararlı. Yani aynı dosyayı 100 kere de kopyalasam süresi değişmiyor. ve yeni sistemimden çok daha hızlı. Örneğin 1.6 gb lık toplam 10 adet dosyayı farklı partitiona 20 saniyede kopyalarken, 410 AS raid sistemim bunu 30 saniyede yapıyor. Kararsızlığı tip uygulamalarda fazla olmasa da yine de eski sistemimden yavaş çalışıyor. Çözmenin bir yolu var mıdır? Ya da bu şekilde testler yapabilir misiniz.

• arkadaşım bende 2*250(410as) kullanıyorum(raid0). 2 aydır kullanıyorum bulabileceğim her testleri yaptım. sorunun büyük ihtimal ram diyebilirim .
  • ram le ne tür bir ilgisi var? 3 gb ram var makinada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wincent -- 22 Ocak 2008; 9:30:52 >
  • sorun sanırım ich9r intel yongasında...
    bende 2 disk raid0 performansından çok memnun değilim
    hdtune vista altında max 120-125mb/s gösteriyor, bunun 150 lerde gezinmesi lazımdı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.