Şimdi Ara

4000-5000 tl arasında Masaüstü Gaming Bilgisayar Tavsiyesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bütçem maksimum 5000 tl. klavye mouse vesaire her şey dahil. sizce nasıl bir sistem kurmalıyım 5000 tl'ye ?

cevaplar için şimdiden teşekkürler

• Inventus.com.tr

• topladıgın sistem çok kötü 6700 bi işlemciye şu koyduğun anakarta bakar mısın?

edit gaming pc demiş ssd yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xako -- 10 Şubat 2016; 21:16:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xako

topladıgın sistem çok kötü 6700 bi işlemciye şu koyduğun anakarta bakar mısın?

edit gaming pc demiş ssd yok

Sli,Cf,overclock yapılmadığı ve 32gb üzeri ram kullanılmadığı taktirde h110m-provd yeterlidir. Ssd'nin fps'ye etkisi yok. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arranger. -- 10 Şubat 2016; 21:27:45 >

• Arranger. kullanıcısına yanıt
    ahahah ben ssd yok dedigimde fps ye etkisi var mı dedim? oyundaki loading sürelerini sizin 7200 rpm dönen hdd nizmi hızlı yükleyecek . çok bilgi sahibi olsaydınız aldığınız üst düzey işlemciye vasat bi anakart koymazdınız madem fpsye katkıdan bahsediyorsunuz i6 6500 alsın aralarında fark yok denilecek kadar az . çok bilirim demekle olmuyor o işler

gaming isteyen arkadaşa 300 liralik hoparlör önermek ya gaming tanımını bilmiyorsunuz ya da arkadaşı iyi trollüyorsunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xako -- 10 Şubat 2016; 21:58:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xako

ahahah ben ssd yok dedigimde fps ye etkisi var mı dedim? oyundaki loading sürelerini sizin 7200 rpm dönen hdd nizmi hızlı yükleyecek . çok bilgi sahibi olsaydınız aldığınız üst düzey işlemciye vasat bi anakart koymazdınız madem fpsye katkıdan bahsediyorsunuz i6 6500 alsın aralarında fark yok denilecek kadar az . çok bilirim demekle olmuyor o işler

Hdd'nin yükleme performansının daha iyi olduğuna yönelik bir ifadede bulunmadım bu bir. Anakart hakkındaki göreceli kavramlarınız; beklentileri önceki mesajımdaki kriterler dahilinde olan kullanıcılar için söz konusu anakartın yeterli olacağı olgusu karşısında bir anlam ifade etmemektedir bu iki. Bütçe dahilinde i7-6700 alınabiliyorken hiçbir gerekçe i5-6500'ün daha doğru tercih olacağını mantık ile destekler nitelikte değildir bu üç.

• siz hala anlamiyorsunuz bu gosterdiginiz seyleri dikkat ettiniz mi arkadas oyun oynamak istiyor siz bana video isleme bitcoin madenciligi verilerini atiyosunuz youtubeu acinda bi bakin 2 islemcinin oyun ici performasna farkina bakin .oyundan bahsediyorum o koydugunuz grafiklerde amatoru guldurur geciniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xako X kullanıcısına yanıt
    Oc yok cf sli yok ne yapican 500liralik anakarti baska bi bilesene eklersen 300tl oldu bitti adam cok hakli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .
     4000-5000 tl arasında Masaüstü Gaming Bilgisayar Tavsiyesi. 4000-5000 tl arasında Masaüstü Gaming Bilgisayar Tavsiyesi. 4000-5000 tl arasında Masaüstü Gaming Bilgisayar Tavsiyesi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bütçe falan boşver de, oyun amac ise, hangi oyunda i7 6*** ile i5 6*** arasında %30 fark varmıs? bi anakarta bakıyorum -msi h110m pro-vd- bi işlemciye... bu anakarta i5 daha uygundur nitekim i7 ile arasında neredeyse yarı yarıya fiyat fark var. Hoparlörleri de 2+1 e düşür, artacak parayla ssd ve sıvı sogutma alınabilir yada ekrankartı arttırılabilir. ssd olsada olur olmasada, alan arkadasa option vermis oluyoruz ister alır ister o parayı tasarruf eder. Anakart sebebiyle ramlerde 2133 mhz de sınırlandırılmış... Ben yeni sistem olacak olsam ddr4 2133 almam, aynı paraya 3200mhz dominator platinum var. Bu geçiş dönemlerinde karar vermek gerçekten cok zor. Beklemekte Türkiyede sıkıntı, dolar artma riski var, vergiye zam riski var...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.