Şimdi Ara

400 TL'ye iPhone 5!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

400 TL'ye iPhone 5 aldı, içinden bakın ne çıktı?

Yurt dışından toptan iPhone 5 getirdiklerini söyleyen dolandırıcılara inanmayın. Telefonu sipariş ettikten sonra gelen kutuyu açan vatandaşlar adeta şok oldu.

Toptan temin ettiğikleri iPhone 5’leri piyasanın çok altında hatta 350-400 TL arasında sattıklarını söyleyen dolandırıcılar birçok kişiyi dolandırdı. Telefonu sipariş ettikten sonra heyecanla telefon bekleyen vatandaşlar gelen paket ile büyük bir hayal kırıklığı yaşadılar. Replika ürün satın aldıklarını öğrenen vatandaşlar sikayetvar.com’a gönderdikleri şikayetlerle internetten telefon alacakları uyardılar.

Garanti, Fatura yok telefon çalışmıyor

“iPhone 5’leri toptan temin ettiklerini yazarak 350 TL’ye telefon satıyorlar. Kişilerin sözlerine güvenerek 1 adet sipariş verdim.Bana garantisi olduğunu söylediler.Fatura vermediler kartvizit gibi 2 yıl garanti belgesi gönderdiler.Telefon rehberi gösteremiyor,wifi ve diğer bazı programlar çalışmıyor. Defalarca aramama rağmen telefonu açmıyorlar.”

Resmen Oyuncak

“Yurt dışından toptan iPhone 5’leri toptan getirdiklerini ve ucuz fiyatlara sattıklarını söylediler. İnandım ve sipariş verdim. Ödemeyi siparişi verirken yaptım. Telefonun wi-fi çalışmıyor, mikro karttan müzik dinlenmiyor. Kulaklık girişi dahi yok resmen oyuncak.”

Nelere Dikkat Etmeli

Büyük indirim sloganları ile orijinal ve piyasa değerinin çok altında ürün sattığını belirtenler ürünün taklit olduğunu çok küçük puntolarla yazarak satış sırasında replika ürün satıldığının fark edilmemesini sağlayarak tüketiciyi yanıltıyor.Asıl şikayet ise ürünün gelmesi ile ortaya çıkıyor. Paketi açan tüketici orijinal görünümlü fakat taklit olan ürünü görünce adeta şok oluyor.Replika bir ürünün taklidi demektir her ne kadar görünümü tıpa tıp aynı gibi olsa da bazı özellikleri ondan düşük ürünler için kullanılan kelimedir. Kusursuz denecek kadar iyi kopyalanmıştır. Ürün alırken;

*Satış yapan kişi ve firmanın güvenliğine dikkat edin,

*Ürünü birebir görme şansınız olmadığı için ürünün fotoğrafının alıntı mı gerçek fotoğraf mı olduğunu inceleyin,

*Dünya çapında markaların orijinalliğinden emin olunuz; satıcıya gerekli gördüğünüz soruları sormaya çekinmeyin, Orijinalliğinden şüphe duyduğunuz ürünleri bildirin.

400 TL'ye iPhone 5!

• aslında bi mesaj veriyorlar iphone'nun değeri 400 500 lira bile değil. ne varsa şu ios koparıyorlar bi işletim sistemi ele geçip korsana geçse görürüm ben iosu
  • Keşke gelen ürüne dair bir fotoğraf falan görebilseydik..
  • kesinlikle bu ürünleri alanlar hakediyor.akılları sıra uyanık takılan çok bilmiş tipleri böyle dolandırıyorlar.
    Üzüldüğümü söyleyemicem.
  • Bizim insanımıza herşey müstahak.
    Be Allahın gafili.. 400 TL ye, IPhone 5 sahibi olabileceğine inanıyorsunda, dolandırıldığınamı inananamıyorsun.

Birde 2 yıl garanti belgeli kartviz göndermişler.... Paşam 350 TL'lik iphone 5'e garanti istiyormuş.
    Al sana garanti işte. Ömür boyu bak dur o kağıda şimdi.

http://youtu.be/63u6b-eHYzU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAD MAX -- 19 Ocak 2013; 2:50:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DSM

aslında bi mesaj veriyorlar iphone'nun değeri 400 500 lira bile değil. ne varsa şu ios koparıyorlar bi işletim sistemi ele geçip korsana geçse görürüm ben iosu

• quote:

aslında bi mesaj veriyorlar iphone'nun değeri 400 500 lira bile değil. ne varsa şu ios koparıyorlar bi işletim sistemi ele geçip korsana geçse görürüm ben iosu

Bunlar hep fandroidlerin subliminal mesaj verme cabalari zaten.Sadece plastik ve aliminyum 500 eder mi yahu siz de haklisiniz..
  • quote:

yav hee he. bi bitmediniz ...
  • quote:

Harbiden Bir Bitmediniz yani.
  • İyi olmuş.
  • Mantıklı bir insan 300-500 tlye iPhone olmayacağını bilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extreme Victory

quote:

bunu ilk gördüğümde yerlere yatmıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: MAD MAX

Bizim insanımıza herşey müstahak.
    Be Allahın gafili.. 400 TL ye, IPhone 5 sahibi olabileceğine inanıyorsunda, dolandırıldığınamı inananamıyorsun.

Birde 2 yıl garanti belgeli kartviz göndermişler.... Paşam 350 TL'lik iphone 5'e garanti istiyormuş.
    Al sana garanti işte. Ömür boyu bak dur o kağıda şimdi.

http://youtu.be/63u6b-eHYzU

Ne kadar güzel bir cevap gerçekten 2100 TL ye garantilisi 1550 kayıtsız yurtdışı satılan bir cihazı bu fiyata satın alabileceğini düşünen açıkgöz enayi bence iyi bir ders almış,mantığımızı çalıştıracağımıza güya böyle uyanıklık yapmaya çalışırsak işte sonucu,çıkarabilene iyi ders bence..

• quote:

Haklısınız.

Bu teknolojik cihazlarda abartı karlar var.

Apple zaten 5-6 yıldır benzer iOS ile parayı götürdü. Birçok kişi de hava atmak için özellikle ülkemizde parasını bu tip cihazlara boşu boşuna harcıyor.
  • Kusura bakmayın ama oda bizim vatandaşımızın aptallığı. Kimse inanmaz böyle fiyatlara
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inque

quote:

Haklısınız.

Bu teknolojik cihazlarda abartı karlar var.

Apple zaten 5-6 yıldır benzer iOS ile parayı götürdü. Birçok kişi de hava atmak için özellikle ülkemizde parasını bu tip cihazlara boşu boşuna harcıyor.

Alıntıları Göster
    Evet ya, ne var şu Apple'da eşşek yüküyle para verip aldırıyor cihazlarını böyle?..
    Altı üstü birkaç gram plastikle üçbeş elektronik devre, nedir yani!
    Zaten ben bu fazla ve fahiş para mevzusunu hiç anlamam;
    Hadi Apple cihaz falan satıyor, paranın karşılığında bişiler veriyor...
    E peki diğerleri ne veriyor?
    Al mesela bi doktora gidiyorsun, iki şık şık, bi tık, ver 150 kâğıt!
    Hele prof. a falan gidersen yandın, ücret ikiye katlar...
    Git avukata, sermayesi laf salatası, bayıl bilmem kaç papel...
    Futbolcu ne yapar ki mesela?
    Haftada bikaç saat top tepikleyecek diye milyonlar kazanıyor, en fıstık hatunlar da cabası...
    Milletvekiller desen kaldır parmak, indir parmak gelsin on-onbeş bin maaş!
    Bazılarına ise sırf şarkı türkü söylüyor, artizlik yapıyor diye hem şöhret, hem çuvalla para.
    Saydıkça uzar gider yani.

Yok yaw, millet enayi zaten...
    İPhone ve iPad'a eşşek yüküyle para sayıp aldığım için ben de
    hem enayi hem eşşeğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: izmirbay

Evet ya, ne var şu Apple'da eşşek yüküyle para verip aldırıyor cihazlarını böyle?..
    Altı üstü birkaç gram plastikle üçbeş elektronik devre, nedir yani!
    Zaten ben bu fazla ve fahiş para mevzusunu hiç anlamam;
    Hadi Apple cihaz falan satıyor, paranın karşılığında bişiler veriyor...
    E peki diğerleri ne veriyor?
    Al mesela bi doktora gidiyorsun, iki şık şık, bi tık, ver 150 kâğıt!
    Hele prof. a falan gidersen yandın, ücret ikiye katlar...
    Git avukata, sermayesi laf salatası, bayıl bilmem kaç papel...
    Futbolcu ne yapar ki mesela?
    Haftada bikaç saat top tepikleyecek diye milyonlar kazanıyor, en fıstık hatunlar da cabası...
    Milletvekiller desen kaldır parmak, indir parmak gelsin on-onbeş bin maaş!
    Bazılarına ise sırf şarkı türkü söylüyor, artizlik yapıyor diye hem şöhret, hem çuvalla para.
    Saydıkça uzar gider yani.

Yok yaw, millet enayi zaten...
    İPhone ve iPad'a eşşek yüküyle para sayıp aldığım için ben de
    hem enayi hem eşşeğim.

Alıntıları Göster
    alanlarda 400 tl ye ip5 sahibi olduk diye sevinmislerdir telefonlar gelmeden once 2000 tl civarinda alanlarida enayi zannetmislerdir, tuhaf bir ikilem aslinda

• quote:

Orijinalden alıntı: Aspirin_Gripin

alanlarda 400 tl ye ip5 sahibi olduk diye sevinmislerdir telefonlar gelmeden once 2000 tl civarinda alanlarida enayi zannetmislerdir, tuhaf bir ikilem aslinda

Alıntıları Göster
    güzel kardeşlerim ios kullanım haklarında size satılmadığı sadece kullanman için ödünç verildiği yazıyor. yani dediğimi anlarsanız büyük işler başarırsınız. zaten ürün beş para etmiyor. kazandıkları sey işletim sistemi ve onla beraber stabil çalışan oyuncakları (bende bi telefona gerekli sınırlandırmayı getirip istediğimi yükletip istediğimi kaldırdırtsam ozman bende stabiliteyi yakalarım hatta düşük işlemci hızlarıyla.) zaten bugünkü ana davaların çoğu işletim sisteminden dolayı açılıyorki artık dizayn arka plana atılmış durumda.

yaw he he ciler sizler nedir yani sizmi yapıyorsunuz şu aletleri, savunmanızı veya iplemenizi anlamış değilim

gerektiği zaman övecek gerektiği zaman döveceksiniz yoksa binerler sırtınıza daha dün bilgisayar yapmasını bilmeyen apple bugün hesab makinesini geçmiş Halkımızı arkasına almış bizimle tartıştırıyor.

• quote:

güzel kardeşlerim ios kullanım haklarında size satılmadığı sadece kullanman için ödünç verildiği yazıyor. yani dediğimi anlarsanız büyük işler başarırsınız. zaten ürün beş para etmiyor. kazandıkları sey işletim sistemi ve onla beraber stabil çalışan oyuncakları (bende bi telefona gerekli sınırlandırmayı getirip istediğimi yükletip istediğimi kaldırdırtsam ozman bende stabiliteyi yakalarım hatta düşük işlemci hızlarıyla.) zaten bugünkü ana davaların çoğu işletim sisteminden dolayı açılıyorki artık dizayn arka plana atılmış durumda.

yaw he he ciler sizler nedir yani sizmi yapıyorsunuz şu aletleri, savunmanızı veya iplemenizi anlamış değilim

gerektiği zaman övecek gerektiği zaman döveceksiniz yoksa binerler sırtınıza daha dün bilgisayar yapmasını bilmeyen apple bugün hesab makinesini geçmiş Halkımızı arkasına almış bizimle tartıştırıyor.

Alıntıları Göster
    görseydik biz de alırdık alanlar enayiler 2000tl verio ben 400e alıyorum diye sevinmişler bak ne güzel

• quote:

Zeki çocuk, hemen verilen mesajı anlamış.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.