Şimdi Ara

40.000TL'ye DİZEL ve OTM.VİTES 4X4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese selamlar. Başlıkta belirttiğim gibi 40.000TL ile Dizel ve otomatik vites SUV ya da 4X4 almak istiyorum. 2005-2007 arası modellerden bakınıyorum ancak daha önce bu tarz araçlarda hiç deneyimim olmadığından bir türlü karar veremedim. Şu an 2006-2007 Suzuki Grand Vitara JXAL- 2006 Honda CRV Executive - 2007 Kia Sorento ve Nissan QASHQAİ arasında kaldım. Önceliğim aracın otomatik olması ve eğer dizel olmazsa Benzinli de olabilir.

Görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

• Kia Sorento ağır olduğundan atak olmaz derim, Grand vitara ve Crv de benzinli araçlar. Bence Nissan Qashqai iyi bir seçenek. 2000 dci 150 hp güçlü dizel motoru, İstendiği takdirde 2wd ya da 4wd seçilebilen kumanda düğmesi de var.
     40.000TL'ye DİZEL ve OTM.VİTES 4X4
  • Önerinizi inceledim lakin 40.000 lira ile pek de yanına yaklaşılacak gibi değil...
  • Eski kasa forester bakabilirsiniz. 2010 model foresteri bircok yerde denedik gerçekten muazzam bir performansi var. Bircok sartta yolda birakmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen sene bende epey bir araştırma yapmıştım aynı bu bütçelerde.

Honda Crv ( Benzin )
    Subaru Forester
    Kia Sportage
    Hyundai Santa Fe
    Hyundai Tucson arasında kalmıştım

Tercihimi Tucson'dan yana kullandım. Dizel otomatik 2006 Modelini 57.000 Km'de 39.000'ne almıştım.

Yaklaşık 1,5 sene olacak. İzlenimlerimi paylaşayım.

Pozitif Yönleri :
    -Tipi Forester haricindekilere göre daha güzel
    -Otomatik Vites geçişlerini hissetmiyorum
    -Donanım süper ( 10 Airbag,Dijital Klima, Abs, Esp,Koltuk Isıtma, Aynada Dijital Pusula ilk aklıma gelen önemli özellikleri)
    -Yol tutuşu sert amortisörinden dolayı mükemmel, Esp'yi henüz açmadım, Binek gibi kullanıyorum
    -Arka diz mesafesi ben 185cm olmamas rağmen ön koltuğa değmiyor
    -Bakım masrafları çok uygun yetkili servisde ( 350 TL ödedim periyodik bakım için )
    -Parçalarıda uygun

Negatif Yönleri:
    -Şehir içi Kışın 11-12 Lt civarında dolaşıyor belki 1-2 Lt daha düşük olabilirdi. Uzun yolda 112km ortalama ile 7,5 Lt
    -Bagaj biraz daha büyük olabilirdi ama sıkıntım olmadı yüksek olduğu için
    -112Hp ara hızlanmalarda biraz zayıf kalıyor ama uzun yolda deli gibi gidebiliyor sollamalarda
    -2.0 olduğundan dolayı vergi yüksek.

Kia Sportage'in bütün motor ve yürüyen aksamı Hyundai'dir. O aracın tipini beğenmediğim için buna karar kıldım, ikisinide inceleyebilirsiniz.

• 2007 kia sportage kullanıyorum şöyle bahsedeyim .

1. güvenlik çok iyi 10 hava yastığı esp abs v.b mevcut
    2. 4x4 veya 4x2 tek tuşla açılıp kapanıyor arazi de başarılı .
    3. çok iyi donanım ısıtmalı deri koltuklar ,tv-dvd-navi-geri görüş kamerası , otomatik klıma, kararan dikiz ayna ,hız sabitleyicisi bunlardan bir kaçı
    4. başarılı yol tutuşu yaz,kış farketmeksizin .
    5. güzel tasarım ve ferah iç mekan
    6. şanzıman sarsıntısız ve seri

olumsuz yanları
    1. 112 hp 250 nm tork motor bana istediğim performansı vermiyor 100 den sonra hantal ( 1535 kg olmasına rağmen )bu ay satacağm yoksa chiple 140 hp yaptıracaktm
    2. arka amartisörler sesli ve sert arazi tipi
    3. yakıt tüketimi kışın 10.5 lt yazın 9.5 lt bir depoyla ortalama 550 km gidiyor .
    4. yalıtımı pek iyi değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E-HDI -- 2 Temmuz 2013; 18:34:38 >
  • İşin tuhafı ben de subaru'yu hep çok sevmiş biri olarak forrester'ı binek araca benzettiğimden tercihlerim arasına almadım. Benim boy 181cm ve kilom 120. Binek araçların sürücü mahalline sığmakta sıkıntı yaşadığım anlar da olmuyor değil. Suzuki Grand Vitara JXAL- Honda CRV Executive-Kia Sorento ve Nissan QASHQAI marka ve modellerini tercih ederken gerek tipleri gerekse büyüklükleri ile birlikte zengin donanım çeşitleri aklımı çeldi. Örneğin mercedese ML serisinin 2001 modeli bu araçlara göre çok önce olan bir araç olmasına rağmen yüksek km benim açımdan tercih dışı kalmasına sebep oldu. Bütün gayem elimdeki param ile alabileceğim en iyi seçeneği tercih etmek ve hiç olmazsa 5 yıl araba işini kafamdan silip atmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E-HDI

2007 kia sportage kullanıyorum şöyle bahsedeyim .

3. çok iyi donanım ısıtmalı deri koltuklar ,tv-dvd-navi-geri görüş kamerası , otomatik klıma, kararan dikiz ayna ,hız sabitleyicisi bunlardan bir kaçı

olumsuz yanları
    1. 112 hp 250 nm tork motor bana istediğim performansı vermiyor 100 den sonra hantal ( 1535 kg olmasına rağmen )bu ay satacağm yoksa chiple 140 hp yaptıracaktm
    3. yakıt tüketimi kışın 10.5 lt yazın 9.5 lt bir depoyla ortalama 550 lt gidiyor .

Merhaba aracınız At mi bide yakit değerleri sehir ici trakfikmi( dur kalk)

• quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

quote:

olumsuz yanları
    3. yakıt tüketimi kışın 10.5 lt yazın 9.5 lt bir depoyla ortalama 550 lt gidiyor .

evet 4 ileri tiptronık şanzıman

istanbul ş.içi tüketim değerleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E-HDI -- 2 Temmuz 2013; 18:36:55 >

• 40 bin tl bütçe ile en ideal araçlar Hyundai Tucson ve Kia Sportage olur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

quote:

olumsuz yanları

evet 4 ileri tiptronık şanzıman

istanbul ş.içi tüketim değerleri

Uzun zamandir benim aracin turbo basıncından problem oldugunu düşünüyordum sanirim baktırmam lazim.bana yakit 11-12lt biraz fazla geliyordu.sizinki gibi baska bir araçta ayni degerleri söylemişti.

• 2007 Honda CRV 2.0 Executive 157.000KM boyası değişeni olmayan siyah renk bir araç buldum. Sahibi ile 40.000 TL karşılığı anlaşacağımı umuyorum. Yarın ustamıza götürüp göstereceğim, hayırlısı olsun diyorum. Bakalım ilk denememizde başarılı olabilecek miyim?
  • Aramaya devam, lakin önceliğim CRV oldu ancak Nissan Xtrail modeline de bakmıyor değilim.
  • Forester'i tekrar bir degerendirin derim. Kullandiniz mi bilmiyorum ama Ic hacim olarak aslinda cok ferah bir arac ve butcenizle az km yapmis 2007 model bulunabilir.

• 2. el arıyorum, yarın pazara gidip forrester bulup bir bakayım o zaman arkadaşlar. Teşekkür ediyorum... Aklımdaki sıralamam şu şekilde;

1. CRV
    2. Grand Vitara JX-AL
    3. Sorento
    4. QASHQAI
    5. CAPTIVA
  • honda crv nin es ile EXECUTİVE donanim farkı nedir acaba bileniniz warmı?
  • Hocam Temiz Bi Tucson Alınır
    Bizim Araba 2006 Model Olmasına Rağmen 2013 Model Arabalarda Olmayan Özellikler Var (BİRAZ MODİFİYE)
  • Aldınız mı aracı?

Benzin + LPG ile X-Trail
    Dizelde ise Land Rover Freelanderi inceleyin derim.

• Arkadaşlar başlık kapatılabilir, ilgilenen herkese teşekkür ederim. Araba almaktan vazgeçip paramı başka bir yatırıma yönlendirdim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.