Şimdi Ara

4 gözü elektrikli cam ocak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
5.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar eylül ayında yeni evim için 4 gözü elektrikli seramik ocaklardan aldım. forum sayfalarında bu ocak hakkında bir bilgi bulamadım.almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olabilmek için bu başlığı açtım.

ilk olarak tezgah üstünde çok estetik duruyor ve temizliği çok rahat.gazlı olmadığı için dolgaz borusu ankastre mutfağınızın ortasından ocağa inmiyor. kullanmaya başladığınız ilk zamanlarda alışmak oldukça zor.yemek piştiği zaman ocağı kapatmanız yetmiyor. yemeği ocağın üzerinde bıraktığınız zaman yemek yanıyor. kapatsanız bile ocağın cam yüzeyinin sogması baya bir zaman alıyor.bu duruma alıştıkdan sonra kullanmak oldukça rahat. gazlı ocaklara göre iyi bir yönü ısıyı tencerenin bütün yüzeyine aynı derecede vermesi bu da yemeğin daha iyi pişmesine neden oluyor.banım aldığım dokunmatik bir model bu modelleri de kullanmak oldukça rahat ve pratik. dokunmatik olan yüzeye 2 sn hafif bir baskı uyguladığınız zaman devreye giriyor bu da ocağın temizliğinde yada yemeğin taşmasında herhangi kotu etken oluşturmuyor.dokunmatik modelin iyi özelliği de tuşları cep tlf da olduğu gibi kitleyebiliyorsunuz.çocuklu aileler için güvenli bir özellik.
    dokunmatik ocaklarda 1, 1.5, 2, 2.5, ... ,9 arasında ısı kademesi var değişken ısı değerleri enerji tasarrufu için ideal . benim gibi cay tiryakiliğiniz varsa çaydanlığınızı ocağın üstünde bıraktığınız da saatlerce ısısını aynı seviyede tutabiliyorsunuz termostatı sayesinde semaver gibi.

bu ocakların tek kotu yanı düz bir yüzeyi olduğu için yemek taştığı zaman ocağın üzerinden tezgaha veya yere akabiliyor bu durumu göz önünde bulundurarak ocağınızı mümkün olduğu kadar duvar tarafına yerleştirmeye çalışın.

en çok merak edilen konu ise harcadığı elektrik. ilk faturayı heyecanla bekledim :) korktuğum olmadı yeni evlendiğimiz için gelenimiz gidenimiz eksik olmuyor. yaklaşık 3 aydır aktif olarak bütün eşyalar kullanılıyor

ocak, elk. fırın, mikro dalga fırın, kettle, bulaşık mak., no frost buzdolabı, çamaşır makinesi, aspirator, 106 lcd tv, ses sistemi, her gun fön mak.,kucuk ev aletleri, 20 tane spot lamba,kombi....

gelen faturalar da ortalama 43 YTL. (Ekim kasım aralık 2007 istanbul)

sonuç olarak bu ocağı aldığımız için çok memnunuz hem estetik hemde kullanım acısından herkese tavsiye ederim. sormak istediğiniz bir konu olursa mail adresim bora@teknocnc.com

• her evde ankastre mutfak olmadıgı için alınamıyor maalesef bırde tezgah ustu modeli olsa super olur aslında seran ocaklar daha tasarruflu gazlılara gore eksi yanlarından biride elektrige bagımlı olusu
  • Ceran ocaklı fırınlar da düşünülebilir ankastre olayı mümkün değilse.
    Bir de taşma sorununa karşı tezgahın önüne yüksek çıta taktırabilirsiniz.Böylece taşan yemekler aşağı dökülmez.
    Memnun olmanıza çok sevindim.Ayrıca bilgilendirme için teşekkürler.Özellikle fatura bilgisi için.

Son olarak bütçesi yetenlere ben de indüksiyonlu ocak tavsiye ederim.Bunlarda ocak yüzeyi kesinlikle ısınmıyor.Tencereleri algılayarak sadece tabanını ısıtıyor.Böylece taşan yemekler asla yanmıyor,ocak ısınmadığından emniyetli oluyor.Bir de tencerenin sadece altı ısındığından daha da tasarruflu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.