Şimdi Ara

4 Adet Dali Zensor 7 için Stereo amfi tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 Hoparlör salona 2 hoparlör ise geniş bir hole kurulacak işletmede.

Dali Zensor 7 Kule Hoparlör (2 çift)
    Tamamen müzik için kullanılacak. Mekan işyeri ve oldukça geniş.

Daliler sipariş edildi gibi, 2 gün sonra kurulumu yapılacak.
    Beklenti temiz, berrak ve bass doygunluğu verebilecek bir ses elde edebilmektir.

Bu 4 Daliyi sıkıntı çıkarmadan sürebilecek azami 1750 TL civarı stereo amfi tavsiyesinde bulunabilir misiniz?
    Sebepleri ile önerirseniz memnun olurum.

Dalilerin özellikleri aşağıdaki gibidir.
    (Dalilerin 6 Ohm olduğunu gözardı etmeyin lütfen)

Product Series ZENSOR
    Speaker Type Front
    Rear
    Surround
    Frequency Range (+/-3 dB) [Hz] 40 - 26.500
    Sensitivity (2,83 V/1 m) [dB] 90,0
    Nominal Impedance [Ω] 6
    Maximum SPL [dB] 110
    Recommended Amplifier Power [W] 40 - 150
    Crossover Frequency [Hz] 2.400 Hz
    High Frequency Driver 1 x 25 mm Soft Textile Dome
    Low Frequency Driver 2 x 7" Wood Fibre Cone
    Enclosure Type Bass Reflex
    Bass Reflex Tuning Frequency [Hz] 40,0
    Connection input(s) Single Wire
    Magnetic Shielding No
    Recommended Placement Floor
    Recommended Distance From Wall [cm] 20 - 80
    Max. Dimensions Incl. Base And Grille (HxWxD) [mm] 994 x 257 x 320
    Weight [kg] 14.9
    Accessories Included Manual
    Rubber Bumpers
    Spikes
    Spikes M6
    Optional Accessories White Grille
    Finish Black Ash Vinyl
    Light Walnut Vinyl
    White Vinyl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daytona -- 5 Şubat 2013; 18:48:43 >

• bass amfisi olmassa sorun yok bildiğin gibi Stereo amfiler var bunlardan tek yada istersen iyi performans alman için 2 kanallı amfi öneririm. w'ına göre değişir amfi olarak bilindik markalar al pıoneer jbl gibi markalar alabilirsin yani garanti belgesi olmasını öneririm.

• Forum arşiv maksatlı oldukça zengin, çok faydalandım açıkçası. Ancak acil çözüm gerektiren konularda gerekli desteği alabildiğimi söyleyemem.
    Zaman kısıtlı olduğundan dolayı seçimi kendim yapmak durumunda kaldım, seçenekler kısıtlı idi.

Pioneer A 50 Stereo Ampli sipariş ettik. Özellikleri şöyle:

Output Power per Channel90 W
    Impedance at Output Level• 4 Ω - 16 Ω (A / B)
    • 8 Ω - 32 Ω (A + B)
    • 4 Ω - 16 Ω (Bi-wiring)
    Number of Channels2
    Input Connections• SACD/CD
    • Phono (MM)
    • Aux
    • Network
    • Recorder
    • Tuner
    • Power Amp Direct In
    Output Connections• Recorder
    • Phones
    Remote ControlMulti-functional remote control

Dali Zensorler 6 şar Ohm.. Amplinin Ohm değerleri ise yukarıdaki gibi.
    Benim Ohm konusunda forumlarda okuduklarım dolayısıyla tereddütlerim olmasına karşın firma yetkilisinin bu konuda sıkıntı olmayacağına dair sözlü güvence vermesi sebebiyle A50 yi aldık.

Sizce Ohm ve Watt değerlerini özellikle göz önünde bulundurduğumuzda Pio A 50 ile 4 Zensorü sıkıntısız sürebilir miyiz?

• merhaba, forumlardan okuduklarımdan aklımda kalan bilgilere göre A+B yani 4 kanala da hoparlör süreceğiniz için hoparlörlerin min 8 ohm olması uygun olurdu çünkü amfinizin kanal başına min sürülmesi uygun olan ohm değeri kanal başına 4 ohm, sizdeyse kanal başına 3 ohma düşecek
    (6 ohm/2) , daha bilgili arkadaşlarımız yanlışsa düzeltsinler lütfen
  • Evet, ben de o detayı forumlarda okuyup firma yetkilisine bildirdiğimde sorun olmayacağını, amfinin gayet yeterli bir şekilde performans gösterebileceğini söyledi. Ben de kendisinin teknik bilgisine, tecrübesine binaen bunu gözardı etmek durumunda kaldım, Ancak ikna olmuş değilim tabi, bu sebeple de durumu sizlerle paylaşıyorum. Sonucu göreceğiz hep birlikte. Detaylarını yine buradan paylaşacağım.
  • Amfi sorunsuz çalışacaktır ama uzun süre çalışacaksa biraz ısınabilir .D class olması da biraz avantaj sağlayacaktır, benim tavsiyem acele etmeden bu fiyat aralığında daha güçlü ve soğutucusu daha etkili modellere bakılması yönünde.

Sadece bir görüş

Edit:Amfiyi almışsınız zaten sonradan farkettim . bu yazıda bir görüş olarak kalsın bari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan-imp -- 7 Şubat 2013; 1:00:55 >
  • Eyvallah sağolun, Bu akşam kuracağız bakalım nasıl olacak.
  • bence sorunsuz kullanabilirsin. hayirli olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de önümüzdeki haftadan itibaren 6 Ohm'luk amfi ile (lx85) 4 Ohm'luk hoparlör (MA RX8) süreceğim. Bu soru benim de uzun süre aklımdaydı. Ama gerek bu forumdan gerekse de AVSForum'dan sorduğum zaman herkes sorunsuz çalışacağını söyledi. Zaten bunlar D Class amfi de olduğu için ısınma diğer cihazlara göre nispeten daha iyi.

Herkesten gelen tek ortak uyarı: "Amfi zaten çok ısınınca kendisini kapatır ama yine de siz de tedbir olması açısından ısınma konusuna dikkat edin."

Edit: Sonuçları ve gözlemlerinizi paylaşırsanız seviniriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_gunner -- 15 Şubat 2013; 15:47:38 >
  • Amfilerde ohm olayı sadece besleme voltajı değişikliğidir. Yani 8 ohm da amfinin çalışma voltajı 60 volt iken 6 ohm konumuna aldığınızda 40 volt olur. Bu da düşük omajda akımı sınırlamak için yapılır. Diğer çalışma fonksiyonlarından hiç biri değişmez. Max. güçte kullanmayacaksanız. Hiç bir sıkıntı olmaz.
  • Canim kardesim guclu ir. Anfiye ihtiyacin varsa bende denon pma 2000r japon var bosa cikti 650 eurodan veriyorum. Canavar tarzinda ve mosfet cikisli25 kilodur anfi. Gld terminallere sahip. Kolon olarak cok rahat surer
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.