Şimdi Ara

4,3 inch mi, yoksa 5 inch mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugün veya yarın IGO8 tabanlı bir navigasyon cihazı alacağım. Aynı marka ürünün 4,3 ve 5 inch modelleri arasında sadece 20 TL fiyat farklı var. Ben kesinlikle fiyatında değilim işin. Kafama takılan tek soru, alacağım cihazı arabamın ön camının sol alt köşesine yerleştireceğim. Çünkü orta bölüme yerleştirdiğimde, camın çok eğik olması sebebiyle neredeyse camın ortasına yakın bir noktadan vantuzu yerleştirmem gerekiyor, o da çok kötü görüntü ve kör noktaya sebep oluyor.
    Sizce 4,3 mü, 5 inch olanımı tercih etmeliyim.

Önerileriniz için teşekkürler.

• Normal şartlarda arada 20 TL varsa 5" olanı tercih ederdim, sol alt köşeye yerleştirmek şart ise de 4,3" olanı alırdım.
    Aradaki boyut farkı fazlaysa küçük olanı alın tabi. Yoksa 1-1,5 cm için küçüğünü almaya değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulaş-ım -- 26 Eylül 2012; 16:33:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

Normal şartlarda arada 20 TL varsa 5" olanı tercih ederdim, sol alt köşeye yerleştirmek şart ise de 4,3" olanı alırdım.
    Aradaki boyut farkı fazlaysa küçük olanı alın tabi. Yoksa 1-1,5 cm için küçüğünü almaya değmez.

Öneri için teşekkür ederim öncelikle.

İkisinin arasında dediğiniz gibi 1,5 - 2 cm var. Peki sizce ekrandaki görüntünün yenilenme hızı vs... ekran büyüdükçe yavaşlaması gibi bir problem yaşanabilirmi? Kısaca 4,3 daha hızlı, 5 daha yavaş gibi birşey olabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: balkesli

quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

Normal şartlarda arada 20 TL varsa 5" olanı tercih ederdim, sol alt köşeye yerleştirmek şart ise de 4,3" olanı alırdım.

Öneri için teşekkür ederim öncelikle.

İkisinin arasında dediğiniz gibi 1,5 - 2 cm var. Peki sizce ekrandaki görüntünün yenilenme hızı vs... ekran büyüdükçe yavaşlaması gibi bir problem yaşanabilirmi? Kısaca 4,3 daha hızlı, 5 daha yavaş gibi birşey olabilirmi?

Alıntıları Göster
    Ekran çözünürlükleri aynı olduktan sonra aralarında hiç hız farkı olmaz. İki cihazın da cpu hızı, ram vb. özellikleri aynı ise, ekran çözünürlükleri de aynı ise (genelde 480x272) arada hiç hız farkı olmaz.

Arada ciddi boyut farkı bence 1-1,5 cm'dir. Şöyle somut bir örnek vereyim:
    NEXT ye-g 555 / 565 model ürünlerin genişliği 145 mm'dir: Link
    4,3" model ürünler ise genelde 115-120 milimetredir.

Arada 3 cm genişlik farkı var ve bu rakam benim için ciddi bir değer. Navigasyoncihazını sol alt tarafa koyacak olsam bu durumda kesinlikle 4,3" alırdım. Fakat ince kenarlı navigasyon cihazları da var, örneğin Next 515 / 535 modelleri 13 cm civarıdır. 12 cm olan 4,3" cihazla 13cm olan 5" arasında da kalsaydım 5" olanını alırdım.

• araban ufak oto ise altarnatifsiz çözüm aynaya takılan modeller .güneşin durumuna göre çok zaman yansıma sorunları yaşanıyor.
    mirror gps diye aratırsan bir çok model bulabilirsin .hem ayna hem navigasyon.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.