Şimdi Ara

4.000-4.500₺ sistem tavsiyesi rica ediyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam dostlar, başlıkta belirttiğim üzere 4.000₺ civarı bütçe ile bir bilgisayar toplamak istiyorum.

Temel beklentim, son çıkan oyunları rahatlıkla oynayabilmek istiyorum.

Ancak teknik konuda yeterli bilgim yok. Bu bütçe ile istediğim gibi bir sistem toplayabilir miyim? Eğer mümkünse sistem parçalarını seçerken nereden/hangi kaynaktan destek alabilirim? Sizin tavsiyeleriniz neler olur?

Son olarak, sistem toplamaktansa gaming laptop tercih etmemi tavsiye eder misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atazade -- 20 Mayıs 2019; 16:30:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Benim konumda 4950 TL ye rtx 2060 li sistem var bakarsan sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BilgiliAdam13 B kullanıcısına yanıt
    Merhaba, göremedim konuyu link bırakabilirseniz sevinirim

• Oncelikle butce arttikca secenekler cok degisiyor, temel olarak su asagidaki sistemi onerebilirim;

https://www.teknobiyotik.com/amd-ryzen-5-2500x-3-6ghz-gtx1060-6gb-8gb-ram-240gb-ssd-oyuncu-bilgisayari.html

1) Bu fiyata cogu sistem Rx 570 ekran karti ile geliyor, arada cok fark olmasa da GTX 1060 6gb yaklasik %10 daha iyi. GTX 1060 6gb modelinden daha iyisi GTX 1660 ve GTX 1660 ti ekran kartlari ama fiyatlari yaklasik 600-700 lira daha pahali sanirim.

2) Bu sistemde islemci olarak 2500X kullaniliyor. 4 cekirdek 8 thread bir islemci. Fena degil fiyatina gore performansi, sizi mutlu eder diye dusunuyorum. Butce yukariya dogru esnerse Ryzen 5 2600 ile degistirilmesi gerekli. 6 cekirdek 12 thread tam bir F/P canavari 2600. Degerlendirebilirsiniz.

3) Anakart olarak giris seviyesi bir model kullanilmis fiyati uygun tutmak icin. B450 chipsetli bir anakarta upgrade ederseniz hem uyumluluk hem ileriye donuk olmasi acisindan daha mantikli olabilir. Etmezseniz PC yi gundelik olarak kullanirken hicbir fark hissetmezsiniz. Bu anakart ile OC yapamazsiniz.

3) Ram'leri kesinlikle ciftlemenizi oneririm. 2x8GB olacak sekilde ayni ram'i ikileyebilir veya 2x8 GB 3000 MHZ CL 15-16 bir tam takabilirsiniz.

4) SSD yi en azindan 100 lira fark verip NVMe modellere yukseltmenizi oneririm. SU630 modeli giris seviye kaliyor.

5) Tercihinize gore HDD ilave edebilirsiniz SSD uzerine.

• BilgiliAdam13 B kullanıcısına yanıt
    5000tlye 8gb ramli soğutması kötü 2060 yerine kaliteli 1660ti mantıklı

• CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Hocam açıkcası ben rx570 in son yazılım yamalarıyla 1060 dan dahada performanslı oldunu görmüştüm burda açılmıştı konusu hatta

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.