Şimdi Ara

3D TV tavsiye edermisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1750 Tl bütçem var tüm formatlar daki filmleri oynatabilen 2d yi 3d ye çevirme özelliği bulunan 106 ekran bir televizyon tavsiye eder misiniz? her gün başka bir tv için karar veriyorum ertesi gün fikrim değişiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• bütün özellikleri barındıran bir tv bildigim kadarıyla yok. ama tavsiye edeyim yinede. samsung 40d6000 : tüm formatları destekler ama 2D>3D çevirme özelliği yoktur. Lg 42lw4500 2D>3D çevirme özelliği var ama tüm formatları desteklemez. ama bir madia player alarak çözebilirsin işini. dipnot: 2D>3D özelliği tv'ye büyük bir artı katmaz. önce gidip bir mağazada 2D>3D çevirilmiş halini izle ondan sonra eminim 40D6000 alacagından eminim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: f3xu5

bütün özellikleri barındıran bir tv bildigim kadarıyla yok. ama tavsiye edeyim yinede. samsung 40d6000 : tüm formatları destekler ama 2D>3D çevirme özelliği yoktur. Lg 42lw4500 2D>3D çevirme özelliği var ama tüm formatları desteklemez. ama bir madia player alarak çözebilirsin işini. dipnot: 2D>3D özelliği tv'ye büyük bir artı katmaz. önce gidip bir mağazada 2D>3D çevirilmiş halini izle ondan sonra eminim 40D6000 alacagından eminim :D

tavsiyeniz için teşekkür ederim samsung un 3d modelleri aktif gözlük kullanıyor sanırım. Bu gözlüklerin mide bulantısına sebep oldukları söyleniyor. çocuklarda izleyecek, ayrıca bu model gözlüklerin fiyatının 150 TL olduğu televizyon kutusunda 2-3 adet çıktığı biliniyor.

• 3d aktifte olsa pasifte olsa (lg-philips) hepsinde yapacaktir. ister aktif ister pasif hepsinde mide bulantisi olur.
  • Mide bulantısı gibi 3D yan etkileri kişiye göre değişken. Ayrıca SG gözlükte olma sıklığı ve çabukluğu FPR a göre çok daha yüksek. İkisini bu doğrultuda aynı tutmak mantıksız. O fiyata arkadaşın bahsettiği TV leri zor alırsın zaten ama 2000TL altına en iyi seçeneğin LW4500.
  • bir arkadaşım büyük ekran 3d tv alacakmış o sebeple 102 ekran samsung 3d televizyonunu aktif gözlükle izlenenlerden 1000 tl civarında satın alıyorum yalnız gözlük yok onları ayrıca satın alacağım 5 adet gözlük almayı düşünüyorum yaklaşık tv ve gözlükleri 1500 tl ye mal etmiş olacağım inşallah .
  • Arçelik yeni 3d tv çıkardı arkadaslar fiyatıda piyasaya gore 300-400tl daha dusuk bir bakın derim yakın zamanda tutacak diye umuyorum

Alternatif olarakta samsun urununu inceleyebilirsiniz

http://www.istanbulbilisim.com.tr/samsung-ue-40d6000-led-tv-fiyati-en-ucuz-uygun-televizyon-modelleri-indirimli-taksitli-kampanyalari-fiyatlari-taksit-avantajlari-servis,21691.html

• quote:

Orijinalden alıntı: techraven

Mide bulantısı gibi 3D yan etkileri kişiye göre değişken. Ayrıca SG gözlükte olma sıklığı ve çabukluğu FPR a göre çok daha yüksek. İkisini bu doğrultuda aynı tutmak mantıksız. O fiyata arkadaşın bahsettiği TV leri zor alırsın zaten ama 2000TL altına en iyi seçeneğin LW4500.

Sayın techraven ; forumdaki tüm yazılarınızı okudum neredeyse LG 42LW5590 almaya karar verdim sizin yorumunuzu çok merak ediyorum bu model ile ilgili.
  • Darty de 42''LW4500 1839 TL (Tam bilemiyorum ama Türkiye LG garantisi olması lazım).Belki ilginizi çeker.World e 8 taksit.

Edit : İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _LAZOGLAN_ -- 9 Mart 2012; 20:23:03 >
  • Arkadaşlar 3D özelliği aramasam, yalnızca D5000 den farklı olarak 2ms tepki süresi ve 200mhz CMR özelliği olması D6000 almam için yeterli neden midir. Yoksa 3D aramıyorsan D5000 al der misiniz?
  • kimse yanlış anlamasın beni ama 2d görüntüde panasonic neo plazmalar(st30/33=1549 tl vatanda) çok iyi.bu tv kullananlar forumda onlara sorarsanız çok mennunlar.üstelik fiyatı da çok iyi.3d olayı evet aktif gözlük,ama ben denedim ister pasif olsun ister aktif olsun,göz 3d yi görmek için beyinde yorumlanıyor evet bir çeşit göz aldatmacası yaşanıyor ve bence bir süre sonra kimi insanlarda baş ağrısı/mide bulantısı yaşanıyor.ben lg de de denedim,lg yi kötülemek için söylemiyorum fakat onda bile bir süre sonra insanlar etkindiğini söylüyor.ben mesela samsung da bile denedim,pek etkilemedi.dolayısıyla 3d olayı pasif de olsa kişiye bağlı biraz.
  • panasonic plazmalarin goruntusu evet cok guzel ama evime 2. tv almayi dusundugum su gunlerde beni panasonic plazma almaktan uzaktutan tek sey burn in riski.. bildigim kadari ile hala tam olarak cozulemedi. ve bizim evde cocuklardan dolayi 11-12 saat kanal degismedigi olabiliyor.. (yumurcak tv vb)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.