Şimdi Ara

3D LED TV TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2500 Tl civarı iyi bir 3D led tv tavsiyesi istiyorum gözü yormasını istemiyorum yeni modellerden olur ve 50,55 inç olursa iyi olur.Maç izlerken çözünürlük yüksek olsun top giderken saniyelik görüntü donmaları ekranda ağırlaşma olmasını istemiyorum.Renk bulanıklığı olmasın ve ekran canlı olsun.

• UP hala cevap veren yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Standart 3d led olarak benim bildiğim 46"-47" ekran ve 55" ekran var. 2500 lira civarı 55" 3d led ne bulursanız onu almak zorundasınız çünkü taban fiyat gibi birşey. Ben Samsung 55F6470 kullanıyorum ve gayet memnunum. 46" olanı 2200 lira civarı, 55" olanı 3200 lira civarı gibi görünüyor. Bunlar bu senenin serisi yani F serisi. Lg'de de LA serisi bu senenin serisidir. Son olarak bunlar giriş seviyesi 3d led tvler çok kaliteli görüntü bekleyemezsiniz. En iyisi gidin mağazada bir görün almadan önce. Lg ve Samsung arasındaki görüntü farkını görmüş olursunuz.
  • Evet 55" lere baktım 3000 den başlıyor en iyisi 47" alayım diyorum şu modeli gördümhttp://www.vatanbilgisayar.com/Televizyon/lg-47la660s-47la660s-119-cm-cinema-smart-3d-full-hd-led-tv,-mci-400-hz,hdmi-x3/productdetails.aspx?I_ID=65412 47LA660S Peki PS4 almayı düşünüyorum görüntü yeterli olurmu 47"te.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crewice -- 25 Ekim 2013; 20:19:15 >
  • Crewice kullanıcısına yanıt
    PS4 hakkında bilgim yok maalesef. Ekran büyüklüğü izlediğiniz mesafeyle alakalıdır, görüntü kalitesi tamamen farklı birşey. O fiyata o ürünü alacağınıza ben size şu ürünü önereyim LG 47LA740S. Okuduklarımdan anladığım kadarıyla arada sınıf farkı var. Bir de LG47LA860V var ama ben bunu uygun fiyatlı bulduğum için önerdim. Uygun fiyata bulursanız onu da alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keko keko

PS4 hakkında bilgim yok maalesef. Ekran büyüklüğü izlediğiniz mesafeyle alakalıdır, görüntü kalitesi tamamen farklı birşey. O fiyata o ürünü alacağınıza ben size şu ürünü önereyim LG 47LA740S. Okuduklarımdan anladığım kadarıyla arada sınıf farkı var. Bir de LG47LA860V var ama ben bunu uygun fiyatlı bulduğum için önerdim. Uygun fiyata bulursanız onu da alabilirsiniz.

evet ben bütçeyi biraz daha arttırıp LG55LA660S veya LG55LA860V alabilirim. modellere baktım çok güzel 860V nin artısı 800 hz olması ama fazla fark göremedim

• LG - 42LA860V 800 hz , LG - 42LA690S 400 hz ve Philips 42PFL7008K bu üçü arasında kaldım bende siz de bi bakın isterseniz hem yorumlarınız bana da yardımcı olabilir
  • aslında ben philips e de güveniyorum çünkü tüplü televizyonu kullanıyorum 20 seneye yakın.tık demedi televizyon sizce nasıldır led tvleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Philips'in bu seneki modelleri geçen senekilere göre daha kullanışlı diye biliyorum ama lg ve samsung kadar uyumluluk beklemeyin. Ama görüntü kalitesi derseniz gidip yanyana görmenizi tavsiye ederim. Ben geçen seneki modeli 7007k'yı gördüm görüntüsü çok iyiydi. Bu seneki 7008k'yı henüz görmedim ama yorumlar iyiydi genelde. Düşük modelleri hakkında bilgim yok maalesef.
  • Ben dediğim gibi 55LA860V yi bir teknomarkete gidip incelemek istiyorum sorum olursa burdan size soracağım teşekkürler.
  • Herkese Merhabalar...
    Arkadaşlar bende yakın zaman içinde bir tv almak istiyorum. Kullandığım tv zaten 42" lg led tv fakat son zamanlarda 3D olayına biraz heves etmeye başladım.
    Kendimce yaptığım araştırmalar sonucunda "LG 47LA860V" ve "Philips 47PFL7008K" modelleri arasında kararsız kaldım. Bana bu 2 model için veya önerebileceğiniz başka bir marka veya model için tavsiyede bulunabilirseniz çok memnun olurum.
  • Eğer hedef 3d ise aktif 3d teknolojisini de göz önünde bulundurmak lazım ve seçenekler arasına Samsung 46F7000'i de eklemek lazım bence. Bir de ne kadar büyük ekran o kadar iyi 3d.
  • keko keko K kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevap için teşekkür ederim.
    46F7000 modelindeki en belirgin özellik aktif gözlük kullanıyor olmasımı acaba ?
  • Aktif 3d teknolojisi özellikle yüksek hz ve belirli bir görüntü kalitesine sahip panellerde çok iyi hale geliyor. Bu tv de öyle bir panele sahip. Ben 3d gözlükle hiç F7000 izleyemedim maalesef ama geçen seneki serisini yani ES7000'i izledim ve çok beğendim şahsen.
  • 55LA860V nin 3D'si nasıldır acaba
  • Merhaba,

Uzun zamandır araştırıyorum. iki modele indirdim. SAMSUNG UE-46F8500 - SONY KDL-W905A bu iki modelden birisini almayı düşünüyorum. Bu işin üstadlarından yardım bekliyorum. Fiyatları birbirine denk.

12 Yıldır ( bayağı sabırlıymışım ) SONY TRİNİTRON 21 İNÇ ( 51 Ekran ) kullanıyorum. Arızalansın diye bekliyorum ama nafile. O sebeple gönlüm Sony den yana. Ancak yine de kararsızım. Aslında beğendiğim başka bir model var ama Sony Genel Merkeze, sony centerlara yazdım oradan da olumlu cevap gelmedi. O model SONY KDL-HX855

Yazan olursa makbule geçer...

• quote:

Orijinalden alıntı: Crewice

55LA860V nin 3D'si nasıldır acaba

Geçenlerde öyle geçerken denk geldi bir baktım ne yalan söyleyeyim fazla da ilgilenmedim. Belki 15-20 saniyelik bir bakıştı ama pasif 3d görüntüler daha basit geliyor bana. Onun için izlemesi de kolay oluyor. Ama yüksek hz'in en çok fayda sağlayacağı yer aktif 3d'dir. Hem daha çok detay olduğu için, hem de bir sağ göze bir sol göze görüntü verdiği için 2 kat daha hızlı olması gerekiyor pasife göre. Bu da daha yorucu oluyor haliyle. Onun için özellikle belli seviyedeki panellerde 3d'de aktif farkını ortaya koyacaktır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keko keko

quote:

Orijinalden alıntı: Crewice

55LA860V nin 3D'si nasıldır acaba

Geçenlerde öyle geçerken denk geldi bir baktım ne yalan söyleyeyim fazla da ilgilenmedim. Belki 15-20 saniyelik bir bakıştı ama pasif 3d görüntüler daha basit geliyor bana. Onun için izlemesi de kolay oluyor. Ama yüksek hz'in en çok fayda sağlayacağı yer aktif 3d'dir. Hem daha çok detay olduğu için, hem de bir sağ göze bir sol göze görüntü verdiği için 2 kat daha hızlı olması gerekiyor pasife göre. Bu da daha yorucu oluyor haliyle. Onun için özellikle belli seviyedeki panellerde 3d'de aktif farkını ortaya koyacaktır diye düşünüyorum.

samsungtaki aktif 3d gözlükler baş ağrısı falan yapıyor diyorlar sizde samsung kullanıyorsunuz doğrumu bu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de öyle bir sorun olmadı henüz. Ama mesela benim monitör de LG pasif 3d ilk başlarda sıkıntılı olmuştu çünkü ilk defa 3d monitör kullanıyordum. Daha sonra zamanla beyin alışıyor çünkü beyin için ve gözler için yeni bir algılama biçimi. Ben mesela şu anda pasif aktif takıyorum çıkarıyorum bazen 2-3 saat hatta 5-6 saat izliyorum hiç sorun olmuyor. Kişiden kişiye de değişebiliyor. Bazıları hiç 3d izleyemiyor mesela sıkıntı yaşıyor ikisinde de.
  • keko keko K kullanıcısına yanıt
    Özetle öncelik 3D ise kesinlikle aktif gözlük olmalı ve model olarakta Samsung UE-46F7000 diyorsunuz
    Doğrumudur ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.