Şimdi Ara

39,90 TL'ye 1 yıllık deterjan masrafından kurtulun (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
0
Favori
16.213
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hasanmertoglu ve yariletken arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Konunun dağıldığı şu noktada en azından polemiklerle uğraşmaktansa ürünü kullanarak yorumlarını yazmışlar.
    Anladığım kadarıyla alıp denemeye değer diyebileceğimiz bir ürün.

Bugün bende alacağım.. Hafta sonu eşlim dener.. bende onun yorumlarını paylaşırım sizlerle..
    Bu işte prof o'dur
  • yanan 40 lira olur ölürmüyüm ölmem 40 liraya top almış olurum ben denicem buarada bukalemun arkdasın neden gereksiz bir şekilde agresife bagladıgını çözemedim birisi onu yatıştırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: yariletken

Olay bitmiştir ben ürünü kulllandım..

bir cengaverlik yaparak dün profilo mağazadan aldım.
    Sonuç gerçekten çok başarılı. Hatta abartmıyorum, deterjandan bile iyi.
    Belki benim makinemden kaynaklanıyor bilemiyorum ama deterjanlar genelde hafif bir deterjan lekesi bırakıyor,
    bundan eser yok ve bu nedenle çamaşırlar daha parlak gözüküyor.

Yurtdışında bildiğim kadarıyla deterjan lobileri bu ürünlere ekstra vergiler getirmiş. Yarın öbür gün fiyatı artarsa hiç şaşmam..

Teşekkürler. Bende net olarak 1-2 kişinin denemesini bekliyordum. Şimdi tecrübenize dayanarak görsel olarak temizlendiğini anlıyorum. Fakat görselin dışında, bakteriyel olarak nasıl temizliyor acaba. Önemli olan aslında birazda o. Yani leke çıkıyordur ama ya mikrob. Sanırım bunun biraz daha detaylı araştırılması lazım. Olmaz diyen arkadaşlar, biz zamanlar televizyona, bilgisayara, telefona da olmaz diyen çoktu. Ama teknoloji ilerledikçe yeni şeyler çıkacaktır. Baştan olmaz deyip veya hemen kabullenip tabiki olur demek, her ikiside yanlıştır. Denenir bakılır, yalansa, yalancının mumu yatsıya kadar yanar. 1 kişi 2 kişi 3 kişi derken birden üçkağıt olduğu anlaşılır. Ama doğruysada aynı şekilde yayılır.

• Ürün geldi ve kullandım.

Gerçekten de yıkanan çamaşırlar çok temiz. Ben leke gibi bir sorunla karşılaşmadım. Özellikle beyazlarda fark var. Ürünün ne kadar gidebileceği konusunda birşey söylemek zor olsa da kutusundan çıkan yedekleriyle beraber uzun süre gideceğe benziyor.

Bu haliyle alacaklara tavsiye edilir...
  • Bu arada bu topların birçok markası varmış ya. Biz daha yeni görüyoruz. Bakın :http://www.google.com.tr/search?hl=tr&source=hp&q=%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r+y%C4%B1kama+topu&aq=7&aqi=g10&aql=&oq=%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r+y%C4%B1ka&gs_rfai=

Baya yaygınmış aslında ama hiç işimiz olmadı demekki. Araştıralım bakalım.

Hatta 10 yıl giden mayetik yıkama yapanlarıda varmış :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abrahamme -- 13 Ağustos 2010; 13:56:42 >

• nanoteknoloji ile kendini temizleyen seramik veya boya örneği tam olarak bu durumla aynı olmuyor. Çünkü orada seramiğin kendi özelliğinden kaynaklı bir durum var. Burada ise dışarıdan etki eden bir malzeme söz konusu.
    Kirlerı temizleme konusunda belki görünüşte etkili olsa bile (ki ağır kirlerde durum nedir bakmak lazım, çimen kan vb) mikrop ve bakterileri öldürme konusunda ne kadar etkilidir bilemem.
    .
    Normal kirlileri de deterjansız yıkarsanız temizlenmiş gibi çıkar makineden. Sonuçta şu ve sürtünme etkisi :) kaldı ki sadece buharla bile çamaşırlar kirden arındırılabilir. Eskiden dere kenarında tokacla çamaşır döverken deterjan yoktu. Deterjanın amacı kirlerden arındırmanın yanında sağlıklı bir temizlik sağlamaktır.

Yorumlarimiza parazit veya saçma sapan diyen arkadaşlar ürünü kullanan arkadaşların sadece gözleriyle görebildikleri temizliğe itimat ediyorlar galiba :)

• Mikrop öldürücü özelliği olan deterjanların katerner amonyum bileşikleri (ambalaj üzerinde katyonik aktif madde diye geçer) olduğunu, bu katerner amonyum bileşiklerinin de deterjan içeriğinin çok azını oluşturduğunu ve sudaki kireç vs. ve diğer anyonik deterjanlarla aynı ortamda bulunduğunda etkilerinin çok çok aza indiğini biliyorum çok şükür.
    Çamaşır makinelerinde çamaşırlardaki mikropların çoğunu öldüren yüksek sıcaklıktaki sudur arkadaşlar, deterjan değil :)

Saçma sapan yorumlardaki kastım ürünün kimyasal bileşimine ve diğer teknik özelliklerine yönelik olarak değil de forumdaki arkadaşların birbirini alt etmeye yönelik, sonuçta artı bir değer katmayacak yorumlardı.

Her bulduğumuza direk olarak atlayalım demiyorum, tabii ki akıl süzgecinden geçirelim, birbirimizle atışarak değil bildiklerimizden diğerlerinin istifade etmesi için paylaşım yapalım

Ek :
    Ben henüz ürünü almadım ama almayı düşünüyorum. Bu yüzden ortada bir şarlatanlık varsa bunun ortaya çıkarılmasından en çok mutlu olacak olanların başında da ben varım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 13 Ağustos 2010; 15:56:37 >

• Peki deterjan lekelerin çabuk çıkmasını falan mı sağlıyor gerçekten? Mikroplar bilmemkaç çeşit maddenin arasında boğuluyorlar mı? Nedir bu işin aslı?
  • Deterjanlar suda çözünmeyen kirlerle birşerek onları suda çözünür hale getiriyor. Sonuçta suda çözünenler sıcak suda zaten çözünüyor ve suda çözünmeyenler de deterjanları etkisiyle çözününce çamaşırlar temizlenmiş oluyor.
    İşin kabataslak açıklaması bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hereticc

hasanmertoglu ve yariletken arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Konunun dağıldığı şu noktada en azından polemiklerle uğraşmaktansa ürünü kullanarak yorumlarını yazmışlar.

Bugün bende alacağım.. Hafta sonu eşlim dener.. bende onun yorumlarını paylaşırım sizlerle..
    Bu işte prof o'dur

daha fazla kullanan kişiden yorum bekliyoruz
  • ben bir top daha alacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmertoglu

ben bir top daha alacağım

Bu ne top merakı böyle iki ayaklısından almıyorsun umarım.

Memnunsanız bir tanede ben almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hereticc

hasanmertoglu ve yariletken arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Bu işte prof o'dur

En sonunda bende denedim.. bizim gömlekleri bilirsiniz siyah beyaz çok ince çizgili..
    Her nekadar eşimin gözü "top" 'u tutmasada
    Verdiğim 39 TL nedeniyle homurdana homurdana denedi..

Çamaşırlar çıktığında çok belli olmadı ama kuruyup ütüleyince eşim inanamadı.
    Yinede hala şüpheli gözle bakıyor.
    En ufak yamuğunu yakalarsa yazık bana

• quote:

Orijinalden alıntı: xiamen

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmertoglu

ben bir top daha alacağım

Bu ne top merakı böyle iki ayaklısından almıyorsun umarım.

Memnunsanız bir tanede ben almayı düşünüyorum.

toplar iyidir ya, en azından zararları yok çok fazla

ayaksızından benimki

• yazın sadece teri gitsin diye yıkanan kıyafetlerde sade suda etki gösterir gibi duruyor ama arada gene bu enzimli menzimli lekelerin kıyafetten ayrılmasının yanında mikroplarıda öldürecek şeylerden takılmakta fayda var gibi:D

gene aynı mantık olan topshop ürünlerinden biri için ecogenie-ball-camasir-topu bir forumda bir topshop yetkilisininde iştirak ettiği bir tartışma var.

bende bir dükkanda denk gelirsem bakıp alacam gibi büyük ihtimal:D
  • Arkadaşlar robby wash için güzel bşr tanıtım videosu buldum;
    http://www.wideo.fr/video/iLyROoafYjvW.html

yalnız fransızca :) iyonlaştırmak falan birşeyler diyor ama anlayamadım..
    bilen bizede anlatsın..
  • Sadece suylada yıkarsanız kirler epey çıkar.
  • Bu ürünle birlikte deterjanda kullanabiliyormuyuz?
  • çamaşırların tam temizliği hakkında kullanan arkadaşlar ne diyor ? Bu konu hakkında tam bir açıklama bekliyoruz
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.