Şimdi Ara

379. Dönem (Mayıs 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.039
Cevap
15
Favori
220.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Haziranda tecili bozarsam, en yakın hangi ay da askere giderim ?

Bir de tecili bozdum, er çıktı, bedelliye döndürebilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

Arkadaşlar Haziranda tecili bozarsam, en yakın hangi ay da askere giderim ?

En erken Kasım ayında gidersin.

Diğer sorunun cevabını bilmiyorum.
  • Yol parasını alan var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siniflandirildiktan sonra bedelliye ceviremezsin kardesim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spawn_67 S kullanıcısına yanıt
    nokia 112 var ucuz sayılır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • afsahin A kullanıcısına yanıt
    t.me/tsk378
    bu telegram 378. dönem grubu orada olabilir tuzla için bi bak istersen

• Benim covid testim hala sonuçlanmamış olarak gözüküyor başka bakabileceğim bir yer var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

Arkadaşlar Haziranda tecili bozarsam, en yakın hangi ay da askere giderim ?

Döner kışlaya girmediğin müddetçe hakkın varsa yaparsın.Bölgendeki askeri şubeye sorabilirsin yada e-devlet üzerinden bakabilirsin.Sanırım başvuruluyor ana maksat para ödemek zaten.

Süreçler var Haziran'da başvurursan en erken Eylül'de gidersin.30 Haziran'ın geçersen ise en erken Kasımda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 4 Haziran 2020; 21:53:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrah1496

Aynı durumdayım. Cumartesi yola çıkacam doğru düzgün iş yapılmıyor.
    Yol iznin var mı sevk belgeni almak asıl gereken şey evrağa aldıktan sonra önemi yok birliğine katılırsın sorun olmaz.Ama evrak sanırım belli sürede alabiliyorsun o zaman aralığında alamazsan sıkıntı.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolkeyno1903

Bende papara götürecem nakitte olur yanımda 14 gün karantina olacak diyorlar zaten o arada ziraatte çıkar hayırlısı artık.
    14 gün karantinadan kasıtları eğitimler yorucu olmaz birde dışarı herhangi bir sebeple çıkamazsınız.Görüş hakkınız filan olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: elli9

makine mühendisiyim er olarak gideceğim. sevk belgesinde muv. özelliği marangoz yazıyor. bunu ne derece dikkate almalıyım?
    Ustalıkta önemli mesleğinize uygun ihtiyaç varsa bakım onarım alakalı bir görevlendirme alabilirsiniz.

• Covid testi sonuçlanmadan sevk belgesini vermiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Döner kışlaya girmediğin müddetçe hakkın varsa yaparsın.Bölgendeki askeri şubeye sorabilirsin yada e-devlet üzerinden bakabilirsin.Sanırım başvuruluyor ana maksat para ödemek zaten.

Süreçler var Haziran'da başvurursan en erken Eylül'de gidersin.30 Haziran'ın geçersen ise en erken Kasımda.

Alıntıları Göster
    Mantıken yerler temmuzda açıklanıyorsa bedelli için son ödeme tarihi 4ağustos diyor. O ara sürede yapılabilir ama emin değilim. Forumdan biri sınıflandırman yapıldıysa bedelliye geçiş yapamazsınız demişti. Bu durumu net açıklayabilecek var mı?

• Covid testi pozitif çıkanlar için bi değerlendirme var mıdır?Bi daha ki celp dönemine kadar iyileşirlerse o zaman mı gideceklerdir yoksa daha da ertelenir mi? 29 unda gideceğim ama kendimden şüpheleniyorum yarın test yaptıracağım

• Bu dönemde acemi olarak yapanlar anlatmış coronalı günleri yemek duasını, teknikleri, sağol diye bağırmayı vs yasaklamışlar. Şimdi gireceğimiz sınav ve mülakatlar var askerdeyken nasıl olacak bunlar şansımıza bak ya..

• Muv özelliği Kısmında P.MNG.K.ÇVŞ. yazıyor arkadaşlar bunun hakkında bilgisi olan var mı nedir ? Herkese şimdiden hayırlı tezkereler
  • wolkeyno1903 W kullanıcısına yanıt
    İlk acemide bize 14 gün karantina uygulaması olacak mı bakalım ?
    "Normalleşme" muhabbetinden bunu esgecebilirler.
    Neyse yakında gidiyoruz, kendimiz görürüz.
    Zaten 21 gün mü ne acemi. 2 hafta da karantina verirlerse, acemi diye bişi kalmıyor pek.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolkeyno1903

Bu dönemde acemi olarak yapanlar anlatmış coronalı günleri yemek duasını, teknikleri, sağol diye bağırmayı vs yasaklamışlar. Şimdi gireceğimiz sınav ve mülakatlar var askerdeyken nasıl olacak bunlar şansımıza bak ya..
    Sınavın varsa biraz süreden ye geç git yok sınavların varsa birden fazla işte orada geçmiş olsun.Özellikle ilk 14 gün.

14 gün karantinadan kasıtları öyle boş boş bekleyin değil.Eğitim hafifler mesafeli durur herkes birbirine hafta sonu görüş yasak olur dışarı çıkma ihtimalin olmaz filan.
  • Beyler 6 7 haziran sokağa çıkma yasağı koydular. Terminale kim bırakacak bizi nasıl olacak o işler? Var mı fikri olan

• alp1907066 A kullanıcısına yanıt
    Sokağa çıkma yasağı da nasıl gidicez.

• 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.