Şimdi Ara

3700x stok fan çok ses çıkarıyor, alternatif ve sessiz soğutucu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar gördüğüm kadarıyla be quiet dark rock 4 pro en mantıklı tercih hem ses hem de performans açısından.likit soğutucularda yine stok soğutucuya yakın seslerden bahsediyorlar pompadan dolayı.

özetle hem olabildiğince sessiz hem de uzun ömürlü bir soğutucu almak istiyorum bunun için max bütçe 600 tl.önerilere açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teyzex -- 1 Eylül 2019; 21:45:1 >

• Stok ayarda ısınması gayet normal. 3700x soğutucusu normalde oldukça kaliteli bir parça. Biostan 4.2ghz tüm çekirdekler ve vcore 1.275 verirsen fan sesin büyük ölçüde kesilir. Pbo açıksa da devre dışı bırak. İstersen biostan soğutucu için Manuel fan eğrisi de oluşturabilirsin. Ona rağmen yeterli gelmezse be quiet dark Rock 4 modelini de düşünebilirsin.

https://www.bilisimport.com/urun/be-quiet-bk021-dark-rock-4-kule-tipi-intel-amd-cpu-sogutucu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• NH-U14S, NH-D15, NH-U12A, NH-D15S, DRP4 alabilirsin.
  • U12a kullaniyorum 3700x ile

4.2ghz 1.23v bosta 40 derece bf5 de 70 derece

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

U12a kullaniyorum 3700x ile

Yükte sesi nasıl hocam uğultu oluyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

U12a kullaniyorum 3700x ile

hocam bendeki işlemci de boşta 44 derece oluyor o zaman stock soğutucu gayet iyi heleki bende 3800x var
  • quote:

Orijinalden alıntı: teyzex

Yükte sesi nasıl hocam uğultu oluyor mu ?

Alıntıları Göster
    Hafif fan sesi var. O da normal

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir_74

hocam bendeki işlemci de boşta 44 derece oluyor o zaman stock soğutucu gayet iyi heleki bende 3800x var

Alıntıları Göster
    Forzada felan 62-65 derece arasi. C20 70 derecede ortalama. Benim sistem bostada 4.2ghz calisiyor. Pbo ya biraksam daha iyi sonuc alirim. Bosta 1.2ghzlere dusse 30 derece felan olur galiba

• Sesonic kulalndığı kapasitöden kabloya fana kadar kalitedir. Sharkoon f/p kasaları var başkada bilgim yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.