Şimdi Ara

359. dönem (mayıs 2015) Kısa Dönem,Uzun Dönem ve Yedek subay aday adayları (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.743
Cevap
29
Favori
116.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    komando : hayır
    bölüm : ekonometri

zaman geçmiyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: heteroscedasticity

yedek subay : hayır
    bölüm : ekonometri

zaman geçmiyo

Asıl benim geçmiyor.Sizlere ne kalmış ki.Ağustosta gidiyorum.Pazartesi tecili bozdum.
    yedek subay : evet
    bölüm : kamu yönetimi
  • yedek subay : evet
    bölüm : İktisat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mltfeyzo M kullanıcısına yanıt
    Ben kasım ve şubatta gitmedim. Mayisi beklemek gözümde büyüyor. Hayırlısı böyleymiş.

• MAYIS 2015 CELBİNDE SİLAHALTINA ALINACAK YEDEK SUBAY
    ADAY ADAYLARINA AİT TRT DUYURUSU
    1. MAYIS 2015 CELBİNDE SİLAHALTINA ALINACAK YEDEK SUBAY ADAY ADAYLARININ SEVK ÖNCESİ
    HAZIRLIK İŞLEMLERİ, SINIFLANDIRMA VE SEVK İŞLEMLERİYLE İLGİLİ HUSUSLAR MÜTEAKİP
    MADDELERDE AÇIKLANMIŞTIR.
    2. MAYIS 2015 YEDEK SUBAY CELBİNDE BİRİNCİ VE İKİNCİ GRUP YEDEK SUBAY NİTELİK LİSTESİNE
    (YNL);
    A. 2014/05, 2014/06 VE 2014/07'NCİ GRUP OLARAK YOKLAMASI YAPILAN YÜKÜMLÜLER,
    B. 1979 VE DAHA YAŞLI DOĞUMLULARDAN 28 ŞUBAT 2015 (DÂHİL) TARİHİNE KADAR YOKLAMASINI
    YAPTIRANLAR,
    C. 28 ŞUBAT 2015 TARİHİNE KADAR ERKEN SEVK MÜRACAATINDA BULUNUP, KABUL EDİLENLER,
    Ç. ASKERLİK HİZMETİNİ 12 AYLIK ERBAŞ/ER STATÜSÜNDE YAPMAKTA İKEN DÖRT YILLIK FAKÜLTE
    VEYA YÜKSEK OKUL BİTİREREK İSTEKLERİ ÜZERİNE GEÇİCİ TERHİS EDİLENLERDEN, İŞLEMLERİ
    28 ŞUBAT 2015 (DÂHİL) TARİHİNE KADAR TAMAMLANANLAR,
    D. TABİ OLDUĞU GRUPLARI SEVK EDİLMİŞ OLANLARDAN DÖVİZLE/BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİ
    KAPSAMINDAN 28 ŞUBAT 2015 (DÂHİL) TARİHİNE KADAR ÇIKARTILANLAR,
    E. DAHA ÖNCEKİ CELP DÖNEMLERİNDE SEVKE TABİ İKEN; YASAL MAZERETLERİ NEDENİYLE
    SEVK EDİLMEYENLER İLE SEVK TEHİR SÜRELERİ 28 ŞUBAT 2015 (DÂHİL) TARİHİNE KADAR SONA
    EREN/İPTAL EDİLENLER VEYA MÜRACAAT EDENLER,
    F. DAHA ÖNCEKİ CELP DÖNEMLERİNDEN BAKAYA OLANLAR (SINIF VE TERTİBATI OLMAYAN)
    YEDEK SUBAY NİTELİK LİSTESİNE ALINACAKTIR.
    3. 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUNUN 47'NCİ MADDESİ GEREĞİ SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEM
    DÖNEMİ BİTİM TARİHİNİ KAPSAYAN İSTİRAHAT RAPORU BULUNAN YÜKÜMLÜLER, İSTİRAHAT
    RAPORUNUN BİTİM TARİHİNİ TAKİP EDEN İLK İŞ GÜNÜ ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINA MÜRACAAT
    EDECEKTİR. İŞLEMLERİNİ TAMAMLATTIRANLAR MÜTEAKİP CELPTE SINIFLANDIRMA İŞLEMİNE TABİ
    TUTULACAKTIR. İSTİRAHAT SÜRESİNİN BİTİMİNDE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINA MÜRACAAT
    ETMEYENLER HAKKINDA BAKAYA İŞLEMİ YAPILACAKTIR.
    4. MAYIS 2015 YEDEK SUBAY CELBİNDE;
    A. YEDEK SUBAY NİTELİK LİSTESİNE ALINANLARDAN 01 ARALIK 2014 İLE 31 MART 2015 TARİHLERİ
    ARASINDA SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMİNİ YAPTIRANLAR SINIFLANDIRILACAKTIR.
    B. E-DEVLET KAPISINDAN SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİNİ YAPTIRAN YÜKÜMLÜLERDEN
    ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINA MÜRACAAT EDİP RAPORLAMA İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAYANLAR
    SINIFLANDIRILMAYACAKTIR. YÜKÜMLÜLERİN, E-DEVLET KAPISINDAN SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEM
    FORMUNU DOLDURMALARINI MÜTEAKİP BİZZAT ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT
    ETMELERİ, SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİNİ KISA SÜREDE TAMAMLAMALARINA KATKI
    SAĞLAYACAKTIR.
    5. 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUNUN 47’NCİ MADDESİNDE BELİRTİLEN YASAL MAZERETLERİ
    OLMADAN 31 MART 2015 TARİHİNE KADAR SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİ İÇİN ASKERLİK
    ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT ETMEYENLER (ERKEN SEVK MÜRACATINDA BULUNANLAR
    İLE ÖNCEKİ CELP DÖNEMLERİNDE, 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUNUN 47’NCİ MADDESİNDE YAZILI
    MAZERETLERİNİN DEVAM ETTİĞİ SÜRE İÇİNDE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINA MÜRACAAT
    EDEREK SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMİNİ YAPTIRANLAR HARİÇ) BAKAYA İŞLEMİNE TABİ
    TUTULACAKTIR.
    6. YÜKÜMLÜLER SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAK ÜZERE ASKERLİK ŞUBELERİNE
    GELİRKEN LİSANS DİPLOMASI, NOT DÖKÜM BELGESİ (TRANSKRİPT), AKADEMİSYENLİK BELGESİ
    (VARSA), YABANCI DİL SINAV SONUÇ BELGELERİNİ (VARSA) HAZIR BULUNDURACAKLARDIR.
    7. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA 24 NİSAN 2015
    TARİHİNDEN İTİBAREN E-DEVLET ÜZERİNDEN YÜKÜMLÜLERE DUYURULACAKTIR. SINIFLANDIRILAN
    YÜKÜMLÜLER TEKRAR SINIFLANDIRMA İŞLEMİNE TABİ TUTULMAYACAKTIR.
    8. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;
    A. BİR AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAY ADAYLARI 29-30 NİSAN 2015
    TARİHLERİ ARASINDA, İKİ BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI
    14-15 MAYIS 2015 TARİHLERİ ARASINDA TERTİP EDİLDİKLERİ SINIF OKULLARINA,
    B. KISA DÖNEM ERBAŞ/ER STATÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU 11-14 MAYIS 2015, İKİNCİ
    GRUBU İSE 17-19 HAZİRAN 2015 TARİHLERİ ARASI SEVK EDİLECEKTİR. YÜKÜMLÜLER; E-DEVLET
    KAPISINDAN EĞİTİM MERKEZLERİNE SEVK İŞLEMİNİ YAPABİLECEKLERİ GİBİ ASKERLİK ŞUBESİ
    BAŞKANLIĞINA MÜRACAAT ETMESİ HALİNDE EĞİTİM MERKEZLERİNE SEVK EDİLECEKLERDİR.
    C. SINIFLANDIRMA SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAN SONRA KISA DÖNEM ER STATÜSÜNE
    AYRILANLAR İLE YEDEK SUBAY ADAYLARINDAN BİR AYLIK VE İKİ BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ
    TUTULACAK OLANLAR SEVK BAŞLANGIÇ TARİHLERİNDEN İKİ İŞ GÜNÜ ÖNCESİNE KADAR
    E-DEVLETTEN SEVK EVRAKINI ALABİLECEKLERDİR. BU TARİHLERDEN SONRA SEVK EVRAKI
    ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINCA VERİLECEKTİR. YEDEK SUBAY ADAYLARI MEZUNİYET
    BELGELERİNİ YANLARINDA GÖTÜRECEKLERDİR.
    Ç. YOL VE İAŞE PARASI, E-DEVLET KAPISINDAN SEVK EVRAKINI ALAN YÜKÜMLÜLERE ADRESE
    DAYALI NÜFUS KAYIT SİSTEMİNDE BULUNAN ADRESİ İLE EĞİTİM BİRLİĞİ, ASKERLİK ŞUBESİ
    BAŞKANLIĞINDAN SEVK EVRAKINI ALAN YÜKÜMLÜLERE İSE SEVK EVRAKINI ALDIĞI ASKERLİK
    ŞUBESİ İLE EĞİTİM BİRLİĞİ ARASI ESAS ALINARAK VERİLMEKTEDİR. İSİMLERİNE YAPILAN
    ÖDEMELERİ ÜÇ İLA BEŞ İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE, NÜFUS CÜZDANLARINI İBRAZ ETMEK SURETİYLE PTT
    ŞUBELERİNDEN VEYA PTT KARTI İLE PTTMATİKLERDEN ALABİLECEKLERDİR.
    D. 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUNUN 47'NCİ MADDESİ KAPSAMINDA SEVKİN SON GÜNÜNÜ
    KAPSAYAN İSTİRAHAT RAPORU BULUNAN TIP DOKTORLARI İSTİRAHAT RAPORLARININ BİTİMİNİ
    TAKİP EDEN TARİHTE SEVK EDİLMEK ÜZERE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT
    EDECEKLERDİR. İSTİRAHAT SÜRESİNİN BİTİMİNDE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINA MÜRACAAT
    ETMEYENLER HAKKINDA BAKAYA İŞLEMİ YAPILACAKTIR. BAKAYA TIP DOKTORLARINDAN
    KENDİLİĞİNDEN ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT EDENLER VEYA ELE
    GEÇİRİLENLER DERHAL SEVK EDİLECEKTİR.
    9. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCU TERTİP EDİLDİĞİ SINIF OKULU/EĞİTİM MERKEZLERİNE
    KATILMAK ÜZERE E-DEVLET KAPISINDAN VEYA ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINDAN SEVK EVRAKINI
    ALMAYAN, E-DEVLET KAPISINDAN VEYA ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINDAN SEVK EVRAKINI ALDIĞI
    HALDE KENDİSİNE VERİLEN YOL SÜRESİ BİTİMİNDE BİRLİKLERİNE KATILMAYANLAR BAKAYA
    İŞLEMİNE TABİ TUTULACAKTIR.
    10. 1076 SAYILI YEDEK SUBAY VE YEDEK ASKERÎ MEMURLAR KANUNUNUN EK-6’NCI MADDESİ
    GEREĞİNCE BU DUYURU YÜKÜMLÜLERE TEBLİĞ MAHİYETİNDEDİR.
    11. YÜKÜMLÜLER BU DUYURU METNİNE VE KONUYLA İLGİLİ DAHA FAZLA BİLGİYE
    www.asal.msb.gov.tr. İNTERNET ADRESİNDEN, ÖZET BİLGİYE İSE TRT TELETEKSTEN ULAŞABİLİRLER.
    MSB ASKERALMA DAİRE BAŞKANLIĞI

• Yedek Subay : Evet

Komando : Hayır

Meslek : Avukat

Meslek : İşletme
  • Mayıs celbinde iibfye uzun dönem çıkma ihtimali nedir acaba,mesela şubat celbiyle aynı mıdır? Bir de bedelli falan geçti onunda etkisi olur mu ki? İstedik ya heyecan yapıyo bünyede

• KAMU YONETIMI MEZUUYUM ..YD SUBAYLIKİÇİN TRANSKRIPT NEDEN GEREKLI YA
  • O konuyu anlamış değilim bende geçici mezuniyet belgesini verdim ama transkript vermelimiyim bilmiyorum,şubedeki memur not ortalaması için demişti öyleyse gerek yok diyorum kendimce..

• quote:

Orijinalden alıntı: uapostacı2

O konuyu anlamış değilim bende geçici mezuniyet belgesini verdim ama transkript vermelimiyim bilmiyorum,şubedeki memur not ortalaması için demişti öyleyse gerek yok diyorum kendimce..

Benim şubedeki memurda yedek subaylık için mezuniyet notunu gösteren ister transkript ister geçici mezuniyet belgesi ister diploma kabul edildiğini söyledi.
  • Yedek Subay: HAYIR
    Komando : HAYIR
    Bölüm : İİBF İŞLETME

Bilgisayar Enformatik.

Transkriptim ingilizççe olduğu için ortalama 0 yazdı. Yedek Subay olma olasılığımı etkiler mi bu olay.

Oradaki kadına bilgisayar enformatik olduğunu zar zor anlattım. Computer Information System. Burda nerde bilgisayar yazıyor diyen bi ablaya çok zor anlattım derdimi. Transkript notunuda gösterdim ama ingiliççe die yazamam dedi.
  • daredevil55 D kullanıcısına yanıt
    Kardeşim senin yazıları biraz okudumda senin askerlik erken başlamış :) Neler çekmişsin öyle ben aile hekimime gittim 10 dk sürdü. sırtımı dinledi. gözde bişey var mı filan. boy kilo sordu. var mı önemli bi rahatsızlığın filan dedi varsa sevkediyim dedi. bende yok dedim bitti. neyse halletmişsin işlerini..

2 tane iğne vuruluomuş onu nerede yapıolar ya. iğne fobim var bu iğneden kurtulmanın yolları var mıdır arkadaşlar?
  • Yedek Subay: EVET
    Komando : HAYIR
    Bölüm : GAZETECİLİK
  • Yerler açıklandığında gideceğimiz bölükte yapıyorlar onu. Nette okumuştum. Merak etmeye gerek yok, hemşireler rekor kitabından çıkmış gibi yapıyorlarmış iğneyi. Yaparken anlamazsın ama yarım saat acısını çekersin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha 1.5 ay var yerlerin aciklanmasina

• hakeen kullanıcısına yanıt
    sıkıntı yok zaman hızlı geçiyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: landroam25

Yedek Subay : Evet

Bilgisayar Enformatik.

Transkriptim ingilizççe olduğu için ortalama 0 yazdı. Yedek Subay olma olasılığımı etkiler mi bu olay.

Oradaki kadına bilgisayar enformatik olduğunu zar zor anlattım. Computer Information System. Burda nerde bilgisayar yazıyor diyen bi ablaya çok zor anlattım derdimi. Transkript notunuda gösterdim ama ingiliççe die yazamam dedi.

Yedek subayın alım kriterleriden birisi de NOT ortalamasıdır.Yedek subaylık yapmak istemeyen (12 ay) ben hemen gidip gelirim diyen transkriptİ sıfır girdirsin.

• qwerk kullanıcısına yanıt
    Patladık diyosun yani. çok saçma deil mi ama ya not ortalamam yazıyor ama giriş yapmıyor. Kısmet dedi ordaki kadın çıkar mı çıkar dedi şans :) bakıcaz artık
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.