Şimdi Ara

359. dönem (mayıs 2015) Kısa Dönem,Uzun Dönem ve Yedek subay aday adayları (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.743
Cevap
29
Favori
116.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: makiferol

mahmut ne yaptın yaa koş şubeye :)

hocam ,o kadar da kesin bi durum yoktu , iş arayışındayım , belki bulamazsam diye giderim dedim , neyse, artık ağustosa ya da kasıma
  • Bizim gruba katılım epey düşük galiba, fazla konuya rağbet yok.

Belki de tecil bozduran arkadaşlar henüz gelmemiştir. İyimser olmak lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kental

Bizim gruba katılım epey düşük galiba, fazla konuya rağbet yok.

muhtemelen
    şu durum da var, birkaç arkadaş da yazmış, ben de az çok tahmin ettim , uzun dönem isteyen herkese çıkacak , hatta kısa isteyenlere de uzun gelebilir , nedenlerim ;
    1- bedelli başvuruları , kimisi diyor, bedelli yapacak adam zaten gitmeyecekti mayıstada , ama benim birkaç arkadaş vardı , artık kaçağa düşeceklerdi , mayıs ya da ağustosta kesin gideceklerdi, yani evet , bedelli sayesinde askere gidecekler azaldı şu önümüzdeki dönemde

2- baya para geldi bu bedelliden ve ülkemizde en çok para harcanan kurumlardan biri savunma alanıdır , gelir çok olduğu için harcama konusunda sıkıntısı olmayacaktır milli güvenlik bakanlığı tarafında, acımadan harcayacaktır o parayı , yani uzun alımları olacak

3- bedelli işini sevdi bu hükümet, önümüzdeki yıllarda da olacak yani , bu nedenle askerliği sevdirecek ve uzun dönem kalacak adam lazım , yani şimdiden altyapı oluşturması gerekiyor askeriyenin , bu nedenle de uzun dönem

bu nedenlerle ben uzun dönem diyorum , ben de istiyorum aslında uzun , ama iş arayışım devam ediyor hala, eğer kendi iş ortamımdan memnun kalmazsam (bilgisayar mühendisliği) askeriyede devam edebilirim , orda da çalışma ortamı var , belki ayak uydurabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Bizim gruba katılım epey düşük galiba, fazla konuya rağbet yok.

muhtemelen
    şu durum da var, birkaç arkadaş da yazmış, ben de az çok tahmin ettim , uzun dönem isteyen herkese çıkacak , hatta kısa isteyenlere de uzun gelebilir , nedenlerim ;
    1- bedelli başvuruları , kimisi diyor, bedelli yapacak adam zaten gitmeyecekti mayıstada , ama benim birkaç arkadaş vardı , artık kaçağa düşeceklerdi , mayıs ya da ağustosta kesin gideceklerdi, yani evet , bedelli sayesinde askere gidecekler azaldı şu önümüzdeki dönemde

2- baya para geldi bu bedelliden ve ülkemizde en çok para harcanan kurumlardan biri savunma alanıdır , gelir çok olduğu için harcama konusunda sıkıntısı olmayacaktır milli güvenlik bakanlığı tarafında, acımadan harcayacaktır o parayı , yani uzun alımları olacak

3- bedelli işini sevdi bu hükümet, önümüzdeki yıllarda da olacak yani , bu nedenle askerliği sevdirecek ve uzun dönem kalacak adam lazım , yani şimdiden altyapı oluşturması gerekiyor askeriyenin , bu nedenle de uzun dönem

bu nedenlerle ben uzun dönem diyorum , ben de istiyorum aslında uzun , ama iş arayışım devam ediyor hala, eğer kendi iş ortamımdan memnun kalmazsam (bilgisayar mühendisliği) askeriyede devam edebilirim , orda da çalışma ortamı var , belki ayak uydurabilirim

Eğer şuanda iş imkanın yoksa hiç durma hocam. Ben aöf iktisat mezunuyum. Adam akıllı, kariyerlik bir iş bulamadım...

Yedek subaylığa yazdırdım kendimi. Askeriyede kalma durumu olursa, zor veya kolay kalmayı düşünüyorum.

• quote:

AÖF'ye yedek subaylık imkansıza yakın. Yani buna kızıyor AÖF'li kardeşlerimiz ama hevesiniz kursağınızda kalmasın.

Zaten bunu biliyordum. Ancak içimdeki acıcık umududa yıktın.

• quote:

quote:

AÖF'ye yedek subaylık imkansıza yakın. Yani buna kızıyor AÖF'li kardeşlerimiz ama hevesiniz kursağınızda kalmasın.

Zaten bunu biliyordum. Ancak içimdeki acıcık umududa yıktın.

Böyle birşey yok .Her bölümden alınır.Yaşın 27 i geçmediyse askere gitmeden de askerde kalınabiliyor.Sınavı var.Şu anda başavurlar vardı bitti mi bilmiyorum.
    Ben senin gibi askerde kalcağım.Pazartesi bozdurup yedek subay ve komanda evet diyeceğim.Ağustosta gidiyorujm ben de.Bence git.Seneye de sınava girip kazanırsam kalacağım.Sivilde hayat yok.Askerlik devlet garanti zoru seversen yapamayacağın birşey yok.

• kental kullanıcısına yanıt
    Aynen kardesim katilim cidden azz nerde bu yedek subay adaylari

• Beyler facebook da bi arkadass mayis celbi icin basvuru tarihinin mart sonuna kadar uzaltigini belirtmis. Bilgisi olan var mi ?

• Zorluğu umurumda değil hocam. Bir polyana hayalim var. Gerçekleşmesi için askeriye çok önemli rol oynuyor. Nasip diyelim buna. Eğer kısa dönem yapsak da yine de katılabildiğimizi duymuştum.

@makiferol hocam. Latife yaptım, lütfen darılmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • resmi bir bilgi göremedim ama başvurular mart sonuna kadar ertlenedi deniliyor.
  • FlyingHigh F kullanıcısına yanıt
    Aynen facebook grubunda bir arkadaş yazmış. Çok enteresan zaten 15 şubat olan son başvuru tarihi şubat sonuna çekilmişti. Şimdi Mart sonuna çekerlerse başvurularda büyük açık olduğu netleşecek.
  • Bende mayıs celbi için burdayım arkadaşlar. Mayıs celbi için başvuruların başladığı ilk gün sabah erkenden gidip başvuru yapınca memurun rüyanda mı gördün sabah sabah hayırdır demesiyle başvuran kişi olarak burdayım. Kısa dönem istedim.Hakkımızda hepimiz için hayırlısı olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vrnty

Beyler facebook da bi arkadass mayis celbi icin basvuru tarihinin mart sonuna kadar uzaltigini belirtmis. Bilgisi olan var mi ?

çok iyi olurdu
  • Dedikodu mu acaba bu allah allah eger uzatilirsa astek olmak isteyen istemeyenleri astek yaparlarmis birde.. Asker bulamazlarsa yapabilirler bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun donem olarak beklemedeyiz su yerler aciklansin artik...
  • quote:

Orijinalden alıntı: rizak53

-İş yeriyle bağlantıyı kesmek için sanırım sülüs belgesini vermemiz gerekiyor. ?Verdikten sonra işyeriyle ilişkim hemen kesiliyor mu ?Çünkü yıllık iznim var ona göre kullanıcam nisan ayında

Isyerinden sulusu alacagin tarihten 3ay kadar (makul sure) once ayrilabilirsin. Muayene sonrasi verilen sevk kagidiyla islem yapabilirsin. Illa sulus derlerse ki diyecekler sende aciklanir aciklanmaz size bildirecegim dersin. Dedigim gibi makul sure olan 3 ay once herhangi bir tarihte ben gidiyorum diyebilirsin ama etik olarak 1ay onceden haber vermen dogru olur. 1 seneni doldurduysan da kidem tazminatini hak ediyosun onu unutma. Bu arada yillik iznin varsa onuda kullanmak zorunda degilsin parasini odeyecekler sana. Hayirli teskereler simdiden
  • Yerler ne zaman aciklanir beyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bugün son saatlerde işlemlerimi hallettim Şimdiden herkese hayırlı tezkereler.
  • Merhaba arkadaşlar
    ben tecilimi bozdurmak için bu hafta salı günü başvurumu yaptım ama muayene işlemleri henüz sonlanmadı, muhtemelen pazartesi günü sonlanacak mayıs celbine yetişme ihtimalim var mı acaba?
  • hakanoral57 H kullanıcısına yanıt
    Bana mayısta gitmek istiyorsan bugün muayene işlemlerini hallet demişlerdi kardeşim yetişemeyebilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.