Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
100
Favori
589.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wise_mre

351. dönem dedenizden öncelikle hepinize selam ve saygılar.

Sizler gibi bizde askere gitmeden önce heyecan ve farklı duygular içerisindeydik. Askerlikle ilgili hep bilgi almaya çalışıyorduk. Bu bilgilerden en doğrusu askerliğin nasıl geçeceği tamamıyla düşeceğin yere bağlıdır. Çok kötü bir il dersin gittiğin yere ama belki de oranın en iyi birliğidir askerlik yapacağın yer. Merak edenler için ben acemi birliğini Ankara / Mamak usta birliğini Ankara / Çankaya Oran lojmanlarında inzibat karakolunda nizamiye görevlisi olarak yaptım. Askerliğimin en güzel günlerini acemi birliğinde geçirdiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Oradaki tertiplerimin hepsi önce insandı. Fakat usta birliği için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Dediğim gibi askerlik gittiğin yere, asker arkadaşlarına, komutanlarına vs herşeye göre değişir.

Sadece bu forumda bile ne mühendisler, ekonomistler, maliyeciler, öğretmenler, edebiyatçılar, hukukçular ve daha aklıma gelmeyen birçok bölümü bitirmiş ileride ülkemize bu bilgi donanımlarıyla beraber katkı sağlayacak insanlar var.

Emin olun o 6 ay'da bile anlatacak çok anınız birikecek. Hiç merak etmeyin o 6 ay çabuk geçiyor geçmiyor gibi gelse de şafağı durduramazsın

Ben askere gidecek bütün kardeşlerime şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Allah utandırmasın.

Amin

• Arkadaşlar merhaba.

354. Donem havaciydim. 6 Eylülde teskere almam gerekirken 10 gun önceden rapor alarak eve geldim ve askerligi bitirdim. Kafanizi cok takmayin zaman oylesine geçiyor ki anlamiyorsunuz. Ayrica ne yaptin diye sorarsanız sadece bilgisayar kullandım ne spor ne nobet hicbirsey yapmadan döndüm. Adkerlik degil belki de kamu hizmeti yapmış gibi oldum. Umarım iyi yerler çıkar sizlere de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün sevk öncesi hazırlık işlemlerimi yaptırdım. Tarihleri sordum iş için lazım olacak diye bilgiler aşağıdaki gibi;
    1. Grup: 3-7 Kasım (10-14 Kasım Yedek Subaylar)
    2. Grup: 17-19 Aralık (Bu grup sadece kısa dönemler)

Allah hepimiz için hayırlısını nasip etsin.
  • Archtct kullanıcısına yanıt
    Ben tecil bozdururken genel not ortalamam diplomamin arkasinda yaziyordu, bu yuzden transkript getirmene gerek yok, not ortalamani burdan girecegiz dediler. Diplomasinda not ortalamasi yazan arkadaslar tekrar transkript ile ugrasmasin diye soyluyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peerless

Bugün sevk öncesi hazırlık işlemlerimi yaptırdım. Tarihleri sordum iş için lazım olacak diye bilgiler aşağıdaki gibi;

Nasıl ya :S grup ayrımı böyle mi oluyor?

Zaten uzun dönem çıkma ihtimal çok düşük. Ben bu ay sonu işten ayrılacaktım ve ekim de biraz kafa dinleyecektim. 2. döneme sarkarsa benim için çok kötü olur ekstradan 1 ay ne yapacağım :S

İşlemleri tamamladığım tarihe baktım da 10 Temmuz tarihinde tüm işlemlerimi bitirmişim. Umarım 2. gruba falan atmazlar :S

• kasım celbinde gidecekler eylül ayı içerisinde evraklarını teslim etmesi gerekiyor galiba dimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aquilifer

quote:

Bugün sevk öncesi hazırlık işlemlerimi yaptırdım. Tarihleri sordum iş için lazım olacak diye bilgiler aşağıdaki gibi;

Nasıl ya :S grup ayrımı böyle mi oluyor?

Zaten uzun dönem çıkma ihtimal çok düşük. Ben bu ay sonu işten ayrılacaktım ve ekim de biraz kafa dinleyecektim. 2. döneme sarkarsa benim için çok kötü olur ekstradan 1 ay ne yapacağım :S

İşlemleri tamamladığım tarihe baktım da 10 Temmuz tarihinde tüm işlemlerimi bitirmişim. Umarım 2. gruba falan atmazlar :S

Benim içinde kısa olursa Aralık daha iyi olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peerless -- 4 Eylül 2014; 16:43:17 >

• quote:

Bence sizi yanlış bilgilendirmişler hocam. 3-7 kasımın tamamen yedek subay gitme gibi bi durumu olamaz yüzde'ye vursan yüzde 3 yada 4 kişi yedek subay olarak askere gidecek eeee geriye kalan binlerce kişi ne olacak ???

1.yada 2.grup gitme benim bildiğim kadarı ile tamamen şans işi öyle kesin bi bilgi yok. bende kayıdımı yaptırırken özellikle sordum erken kayıt yaptıranlar mı 1.grup gidecekler diye oradaki bayan öyle birşey yok tamamen şansıza kalmış bişey dedi.

yani kısacası temmuzda yoklama yaptıranda 1.gruba düşebilir ağustos 30'da yoklama yaptıranda 1.gruba düşebilir

• resmi sitede tarihler aşağıdaki gibidir, kısa dönemler illa aralıkta gidecek diye bir şey yok. 1 aylık temel eğitim görecek yedek subaylar meslekçiler oluyor sanırım. Meslek görevleri yapacakları için eğitimi az görüyor olabilirler.

Bu tamamen şans işidir senin başvurduğun tarihle de alakası yoktur. Arkadaşı yanlış bilgilendirmişler sanırım. Memurlar daha kendisinin ne olduğunu bilmiyordur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felipemassa -- 4 Eylül 2014; 17:06:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _trapzone_

kasım celbinde gidecekler eylül ayı içerisinde evraklarını teslim etmesi gerekiyor galiba dimi?

İlinizde bulunan askerlik şubeniz ile iletişime geçseniz daha sağlıklı bilgi alırsınız hocam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: merlin0755

quote:

Bence sizi yanlış bilgilendirmişler hocam. 3-7 kasımın tamamen yedek subay gitme gibi bi durumu olamaz yüzde'ye vursan yüzde 3 yada 4 kişi yedek subay olarak askere gidecek eeee geriye kalan binlerce kişi ne olacak ???

1.yada 2.grup gitme benim bildiğim kadarı ile tamamen şans işi öyle kesin bi bilgi yok. bende kayıdımı yaptırırken özellikle sordum erken kayıt yaptıranlar mı 1.grup gidecekler diye oradaki bayan öyle birşey yok tamamen şansıza kalmış bişey dedi.

yani kısacası temmuzda yoklama yaptıranda 1.gruba düşebilir ağustos 30'da yoklama yaptıranda 1.gruba düşebilir

Bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım. 2. grup gideceklerde uzun dönem olmayacak hepsi kısa dönem. Yukarıda arkadaşın verdiği fotoda dediklerimi doğrular nitelikte. Hatta ilk sayfada da yazılmış bu durum

quote:

Kısa Dönem çıkarsa;
    1. Grup Kısa Dönem Er; 3-7 Kasım 2014
    2. Grup Kısa Dönem Er; 17-19 Aralık 2014 tarihlerinde birliğinize teslim olacaksınız.
    *E-devlet üzerinden askerlik sonuçlarınıza baktığınızda "Eğitim Birliği" yazan yer sizin Acemilik Birliğinizdir. Eğitim birliğinizde yaklaşık 22-42 gün arası değişen sürelerde acemilik eğitimini gördükten sonra Esas Birliğinize yani "Usta Birliği"nize katılacaksınız.
    *Kısa Dönem askerlikte Acemi ve Usta birlikleri aynı anda, aynı kağıttan açıklanmaktadır.
    *Kısa Dönem askerlik 6 aydır. Her bir ay için 2 gün izin hakkınız olur. Kısa dönem askerliğiniz eğer hiç izin kullanmazsanız teslim olduğunuz tarihten sonra yaklaşık 5 ay on 17 gün sürer.

Yedek Subaylık çıkarsa;
    2.5 Aylık Eğitime Tabi; 10-14 Kasım 2014 tarihlerinde birliğinize teslim olacaksınız.

• sevk öncesi hazırlık işlemleri nelerdir
    Ne yapmamız gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: felipemassa

resmi sitede tarihler aşağıdaki gibidir, kısa dönemler illa aralıkta gidecek diye bir şey yok. 1 aylık temel eğitim görecek yedek subaylar meslekçiler oluyor sanırım. Meslek görevleri yapacakları için eğitimi az görüyor olabilirler.

Bu tamamen şans işidir, arkadaşı yanlış bilgilendirmişler sanırım. Memurlar daha kendisinin ne olduğunu bilmiyordur

eline sağlık hocam ben o tabloyu bulmaya üşenmiştim

• arkadaşlar e devlette askerlikle ilgili bilgi alacağım kısım hangisi? asal altındaki bazı bölümleri tıklıyorum ama bilgiyi şubeden alınız diyor. sizlerde herhangi bir bilgi çıkıyor mu şuan e devlette ?
  • Ya beyler benim kafa durdu. Şimdi kısa dönem düşersek 2. dönem mi gidiyoruz banko? 1. dönem kısa olmayacak mı hiç?

...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aquilifer

Ya beyler benim kafa durdu. Şimdi kısa dönem düşersek 2. dönem mi gidiyoruz banko? 1. dönem kısa olmayacak mı hiç?

...

Olacak hocam olacak. 2 dönem de çıkma ihtimali var. Şans işi bu durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: safa b

BEDELLİ BEKLEYENLER BAŞVURULARI İPTAL ETSİN :)

Dur bir hele ciksin da

İnsallah 15000 cikar da uygun olur zaten kredi cekerim 20000 falan derlerse giderim artik ne yapalim neyse orta yolu buluruz 17000 de anlasiriz ))
    Taksit yapiyorlardi degil mi

• quote:

Orijinalden alıntı: _trapzone_

kasım celbinde gidecekler eylül ayı içerisinde evraklarını teslim etmesi gerekiyor galiba dimi?

Ne evraklari ? Yani bana sadece ger degisiklik istiyorsan gelirsin dendi

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    haberlerde yazılanlara göre 'Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ilk açıklamayı yaparken ortalama yaşı ise 27 olarak belirlenirken Bedelli askerlik ücretlerinin tavan sayısı ise 17 bin Tl olarak belirlendi' benim düsüncem 15.000tl olarakta sabitlenebilir bikaç yerde o sekilde yazmıs zaten.. taksitli ödeme seceneği bulunmaktadır.
  • 15.000 olursa iyi.Taksit olursa bilmem mantıklı olur mu hem kredi çekmek hem taksit yaptırmak ?

Neyse hele bir çıksın belli olsun da o zaman düşünürüz
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.