Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
100
Favori
589.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: merlin0755

quote:

Orijinalden alıntı: cnr22

Arkadaşlar merhaba ;

Bende kasım celbinde gidiyorum kısmet ise benim sorum sülüş belgesini en erken nasıl alabilirim şuan çalıştığım yerden çıkış almak için gerekli.

27 ekimde e-devlet şifren ile sülüs belgeni internet üzerinden alıp iş yerine götürebilirsin.27 ekimden önce alma gibi bi şansın yok maalesef

Peki ayın kaçında teslim olurum kasım ayının ilk haftasımı teslim oluyoruz?
    Eğer öyle ise benim hiç vaktim yok işten ayrıldığım gibi askere gidiyorum

Bazı arkadaşlar ekim ayının ortasında e devlette çıkar son haftası şubeden alabilirsin demişti bana

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: guthcie

Merhaba arkadaşlar. Neredeyse tüm sayfalara baktım ancak benzer bir konu bulamadığım için sizlere danışmak zorundayım.

Askerlik tecil belgemde;

Tecil bitiş tarihi : 17.09.2014
    Muhtemel sevk tarihi : 14.10.2014 olarak belirtilmiştir.

İki sene önce tecil için şubeye gittiğim zaman, çalışan bayan, 17 eylülden önce şubeye gelmen yeter demişti.

Sizlere sorum, belirttiğim tarihler ve şartlar altında askere tahminen ne zaman giderim? (... ve şubeye ne zaman gitmeliyim)

İş yerinde çalışan bir görevli Kasım ayına alırlar seni diyerek kafamı karıştırdı. Böyle bir şey gerçekleşirse ekonomik nedenlerden dolayı ailemi çok zor bir durumda bırakmış olacağım.

Sizce kasım ayına alırlar mı beni, yoksa diğer döneme mi kalırım?

Hepinize teşekkür ederim.

eğer yedek subay yani kısa dönem olarak gidecekseniz kasım ayında gitme şansınız artık yok.şimdi başvursanız bile şubat ayında yedek subay olarak gidebilirsiniz...

Değerli dostum çok teşekkür ederim cevabın için. Yedek subay demişken o konuda var aslına bakarsan. Bir arkadaşımın belgesinde, "Yedek Subay Aday Adayı" yazarken, bende direk Yedek Subay Adayı yazıyor. Ben kesinlikle yedek subaylık falan istemiyorum.
    Biran önce bitirip dönmek derdindeyim.

Bu adaylık ve aday adaylığı umarım sorun yaratmaz. Eğer yedek subay olmak istememe yönünde bir dilekçe verme şansı varsa bunu yapmayı düşünüyorum.

• Gençler tekrar selam ben sorularıma yanıt alamamıştım. 2.41 ortalamayla Edebiyat öğretmenliği yüksek lisans mezunuyum. belgemde de yedek subay aday adayı yazıyor boy 178 kilo 101. şimdi ben spora başladım da bi 3-4 kilo verirsem eylül sonuna kadar gidip değiştirmem gerekir mi bilgilerimi? bi de yds gireceğim sonuçlar 30 eylülden önce açıklanırsa sonuç belgemi götürüp vermeli miyim? son olarak alesten de 85 almıştım sonuç belgesini götüreyim mi? cevaplar için teşekkürler.
  • arkadaşlar sevk başvurusunda bulunan varmı acaba ?

askerlik şubesi çok kalabalıkmıdır birde yanımızda ne götüreceğiz ?

son yoklamada diploma vs vermiştim çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bnymnzn

Gençler tekrar selam ben sorularıma yanıt alamamıştım. 2.41 ortalamayla Edebiyat öğretmenliği yüksek lisans mezunuyum. belgemde de yedek subay aday adayı yazıyor boy 178 kilo 101. şimdi ben spora başladım da bi 3-4 kilo verirsem eylül sonuna kadar gidip değiştirmem gerekir mi bilgilerimi? bi de yds gireceğim sonuçlar 30 eylülden önce açıklanırsa sonuç belgemi götürüp vermeli miyim? son olarak alesten de 85 almıştım sonuç belgesini götüreyim mi? cevaplar için teşekkürler.

Ales belgesi istenmiyor. Uzun donem istiyorsaniz dil sinavi sonucunu verebilirsiniz ancak kasimda gideceginiz icin meslekci olarak alinma ihtimaliniz cok cok dusuk. Harp okullarinin ogretmen ihtiyacinin tamami ya da buyuk bir kismi agustos donemi ile giderildi. Yedek subay cikarsaniz cok buyuk ihtimalle takim komutani olacak ve 2 ay zorlu bir egitim goreceksiniz. Hem fiziksel hem de beyinsel acidan. Onun disinda 3-4 kg degisimi onemsiz bu dedigim subaylik cikarsa 2-3 kati kilo verme ihtimaliniz var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BNYZ kullanıcısına yanıt
    teşekkürler cevaplarınız için :) her türlü eğitime hazırım :)
  • Archtct kullanıcısına yanıt
    kardeşim ben kasım için başvurdum 1-30 eylül arası yapılan sevk öncesi işlemler formu warya ondan bahsediyorum
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba ;

Bende kasım celbinde gidiyorum kısmet ise benim sorum sülüş belgesini en erken nasıl alabilirim şuan çalıştığım yerden çıkış almak için gerekli.

27 ekimde e-devlet şifren ile sülüs belgeni internet üzerinden alıp iş yerine götürebilirsin.27 ekimden önce alma gibi bi şansın yok maalesef

Bazı arkadaşlar ekim ayının ortasında e devlette çıkar son haftası şubeden alabilirsin demişti bana

kasımda yada aralıkta gideceğini ayın 27'sinden önce öğrenme şansın yok hocam.eğer 1.gruptan askere gidersen 4 kasım 7 kasım arasında birliğine teslim olmak zorundasın.eğer 2.gruba düşersen yanlış hatırlamıyorsam 19 aralıkta teslim oluyorsun. dediğin gibi hangi gruba düşeceğini 27 sinden önce öğrenemezsin.yerinde olsam kasımda gidecekmiş gibi hazırlığımı yapardım hocam :(( inşalaah 2.gruba düşersinizde rahat rahat hazırlığınızı yaparsınız.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar. Neredeyse tüm sayfalara baktım ancak benzer bir konu bulamadığım için sizlere danışmak zorundayım.

Askerlik tecil belgemde;

Tecil bitiş tarihi : 17.09.2014
    Muhtemel sevk tarihi : 14.10.2014 olarak belirtilmiştir.

İki sene önce tecil için şubeye gittiğim zaman, çalışan bayan, 17 eylülden önce şubeye gelmen yeter demişti.

Sizlere sorum, belirttiğim tarihler ve şartlar altında askere tahminen ne zaman giderim? (... ve şubeye ne zaman gitmeliyim)

İş yerinde çalışan bir görevli Kasım ayına alırlar seni diyerek kafamı karıştırdı. Böyle bir şey gerçekleşirse ekonomik nedenlerden dolayı ailemi çok zor bir durumda bırakmış olacağım.

Sizce kasım ayına alırlar mı beni, yoksa diğer döneme mi kalırım?

Hepinize teşekkür ederim.

eğer yedek subay yani kısa dönem olarak gidecekseniz kasım ayında gitme şansınız artık yok.şimdi başvursanız bile şubat ayında yedek subay olarak gidebilirsiniz...

Değerli dostum çok teşekkür ederim cevabın için. Yedek subay demişken o konuda var aslına bakarsan. Bir arkadaşımın belgesinde, "Yedek Subay Aday Adayı" yazarken, bende direk Yedek Subay Adayı yazıyor. Ben kesinlikle yedek subaylık falan istemiyorum.
    Biran önce bitirip dönmek derdindeyim.

Bu adaylık ve aday adaylığı umarım sorun yaratmaz. Eğer yedek subay olmak istememe yönünde bir dilekçe verme şansı varsa bunu yapmayı düşünüyorum.

zaten askerlik işlemlerini yaptırırken size soruyorlar uzun dönem yani yedek subay olarak yapmak istiyormusunuz istemiyormusunuz diye.ama bu soru tamamen formalite eğer yedek subay ihtiyacı varsa ve sizin bitirdiğiniz bölüm askeriyenin işine yarıyorsa örn;doktor,mimar vb. o zaman uzun dönem gitme ihtimaliniz yüksek.dediğim gibi uzun dönem askere gitmek tamamen askeriyenin o anki ihtiyacı ile alakalı bi durum...

• 1-30 eylül arası işlemleri yaptırmak için az önce Silivri şubeye gittim. 20-25 ekim arası açıklanacak dediler.

• Arkadaşlar ben de tecili bozdurup kasım celbi için başvuranlardanım. Yeni verilen askerlik durum belgemde

Grup Numarasına Göre Celp Dönemi: Ağustos 2014 yazıyor. Bu ne manaya geliyor?

Benim tecil normalde Kasım 2015'e kadardı. Acaba şimdi kararı bozdurup tekrar tecil hakkımı kullanırsam Kasım 2015, Ağustos'a mı çekilecek demek oluyor bu? Memur hanıma sorduğumda değişmez demişti ama. Yeni evrakta Grup Numarasına Göre Celp dönemi Ağustos 2014 yazınca içime kurt düştü.

• Fazlalık olacağız ,o yüzden ben de düşünüyorum..Kötü olacak sanki.Hani 20-30 kişilik yerde kalmak var.100-200 kişilik yerde kalmak var.
    Tam da süreyi uzatacak dönemi buldular yahu !

Bu arada rüyamda Yeşilova'ya falan düşmüşüm Ulan bizim gibi kısa dönemlere o tür yerler kritik bölgeler çıkmaz değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wulfgarra

1-30 eylül arası işlemleri yaptırmak için az önce Silivri şubeye gittim. 20-25 ekim arası açıklanacak dediler.

Bende 1-30 Eylül arasında başvuru yapacağım, daha belgeleri toparlayamadım. Genel olarak şubeler kalabalık, Kasım dönemine talep çok gibi geldi bana....
  • Selamlar beyler bi sorum olcaktı bir ark başvuru süreleri bir hafta daha uzatıldı eylülün ilk haftasına kadar gibi bir şey yazmıstı , var mı oyle bir bilgisi olan?

• En iyisi askerlik şubesini arayıp öğren telefonla hocam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba ;

kasımda yada aralıkta gideceğini ayın 27'sinden önce öğrenme şansın yok hocam.eğer 1.gruptan askere gidersen 4 kasım 7 kasım arasında birliğine teslim olmak zorundasın.eğer 2.gruba düşersen yanlış hatırlamıyorsam 19 aralıkta teslim oluyorsun. dediğin gibi hangi gruba düşeceğini 27 sinden önce öğrenemezsin.yerinde olsam kasımda gidecekmiş gibi hazırlığımı yapardım hocam :(( inşalaah 2.gruba düşersinizde rahat rahat hazırlığınızı yaparsınız.

Hocam cevabın için teşekkürler şubede 3 kasımda yola çıkarsın ona göre hazırlan dedi bana

Grup olayını bilmiyorum ben 2. grupa düşersem sülüşü alıyorum dimi yine ve ben tecil bozdurdum 1.grupta alırlar beni büyük ihtimal ben ayın 27 sine kadar e-devletten de öğrenemem dimi nereye gidiceğimi hangi grupta olucağımı

+ olarak 89 doğumluyum beni hemen alırlarmı acaba bilgi için teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkali Feldispat

quote:

Orijinalden alıntı: Wulfgarra

1-30 eylül arası işlemleri yaptırmak için az önce Silivri şubeye gittim. 20-25 ekim arası açıklanacak dediler.

Bende 1-30 Eylül arasında başvuru yapacağım, daha belgeleri toparlayamadım. Genel olarak şubeler kalabalık, Kasım dönemine talep çok gibi geldi bana....

Hocam bildiğim kadarıyla kasım için başvuru 30 ağustos'ta bitti ama 1 hafta daha uzatıldı diye söylentiler dolaşıyor, en kısa sürede askerlik şubesini ara öğren derim.

• Bedelli askerlik için flaş gelişme!>>

'12. Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan, bedellik askerlikle ilgili soruya "Bu işi sıkıştırmayalım. Seçimlerden sonra atılması gereken adımları atarız. Her türlü kolaylık için gerekli adımları atacağız. Seçimden sonra Genelkurmay Başkanımız, Savunma Bakanımızla gerekli görüşmeler sonunda bir neticeye varırız" şeklinde yanıt vermişti.'

*Son Gelişme
    'Bedelli Askerlik ücretleri belli oldu. 17 Bin Tl olarak açıklanan Bedelli Askerlik nasıl bir tepki gördü. Bedelli Askerlik 600 Bin gencimizin büyük umudu oldu Bedelli Askerlik yaş sınırlaması ve yapılan anket sonuçlarıyla büyük bir tartışma yaratan Bedelli Askerlik başvurularıda belli oldu. Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ilk açıklamayı yaparken ortalama yaşı ise 27 olarak belirlenirken Bedelli askerlik ücretlerinin tavan sayısı ise 17 bin Tl olarak belirlendi ' hürriyet alıntı

detaylar hürriyet gazetesinde

• master589 kullanıcısına yanıt
    Ekimin ortasina ortasina kadar kesin cikacak gibi bu sefer ama ben yararlanamiyorim

• Ekim ortasını bulmaz bence daha geç netleşir gibi.
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.