Şimdi Ara

356. DÖNEM ACEMİ BİRLİĞİ AMASYA ÇIKANLAR (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
10
Favori
13.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DelyValdes

dostum senin 230. alay topçu alayı bizim bölüğe 13 km mesafedydi çok bi bilgim yok ancak şöyle söyliym bizim yemeklerimiz sizin alaydan geliyordu ve kıbrıstaki çoğu birliğe göre gayet temiz ve lezzetli, böyle yazdım diye beklentin fazla olmasın ancak kötünün iyisi öyle söyliym. kısa dönemlere genelde görev verilir boş kalmazsınız. hareketli bir alay sizinki, tümen komutanı sık dolaşır sizin oralarda, kıbrısta askerlik çoğu birlikte zor ve streslidir ancak şafağınız bir o kadarda hızlı atar

Topçu mu oluyor hocam benim sınıf tankçı ama aynı sanırım, tam olarak nereye takın bir tarif edebilirmisin ? Bir de telefon olayı nasıldır. Akıllı telefonu sokabilir miyiz ?
  • thriller89 kullanıcısına yanıt
    pardon dostum tankçı alayı yazacaktım. ercan havalimanından sonra sizin alayın yolu sınıra kadar olanki tek bağlantı yolu o yüzden sizin alay yol geçen hanı gibidir tabiri caizse, ben akıncılar bölüğünde askerlik yaptıım sizin kırklarda sonra gaziler ve akıncılar gelir, sıfır noktası akıncılar köyüdür. ercan havalimanını biliyorsan onun bitişiğindeki alay sizin en iyi şekilde böyle tarif edebilirim. telefon olayı içinse kendi bölüğümden örnek verecek olursam, komutanların gözüne sokmadıktan sonra rahatlıkla tel kullanabiliyorduk biz sizde de sıkıntı olacağını sanmıyorum
  • quote:

pardon dostum tankçı alayı yazacaktım. ercan havalimanından sonra sizin alayın yolu sınıra kadar olanki tek bağlantı yolu o yüzden sizin alay yol geçen hanı gibidir tabiri caizse, ben akıncılar bölüğünde askerlik yaptıım sizin kırklarda sonra gaziler ve akıncılar gelir, sıfır noktası akıncılar köyüdür. ercan havalimanını biliyorsan onun bitişiğindeki alay sizin en iyi şekilde böyle tarif edebilirim. telefon olayı içinse kendi bölüğümden örnek verecek olursam, komutanların gözüne sokmadıktan sonra rahatlıkla tel kullanabiliyorduk biz sizde de sıkıntı olacağını sanmıyorum

Baktım şimdi haritadan, baya ufak bir köy. Çarşı izinlerinde falan sıkıntı olacak. Sanırım en yakın medeniyet, lefkoşa merkezde.
  • 39 UNCU MKNZ.P.TÜM.LOJ.DES.K.LIĞI BKM.TB. 1 İNCİ BKM.BL. / GİRNE /

Burası hakkında bilgisi olan arkadaşlar genel olarak yorumlayabilirse sevinirim.Sınıf : Bakım
  • Benim hem acemi hem usta birliğim Amasya. Birkaç yerde bazı arkadaşlar usta birliğinde illa Amasya'da kalacağız diye birşey yok Samsun'a gidebiliriz diye yazmışlar. Var mıdır bunun aslı??
  • Slm Arkadaşlar

acemi birliği : 15 İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL. / AMASYA MERKEZ / AMASYA

usta birliği : 28 İNCİ MKNZ.P.TÜM. 230 UNCU MKNZ.P.A. 1 İNCİ MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. / LEFKOŞA / LEFKOŞA

Olan arkadaşlar var mı ? amasya ya rahat da kıbrısa sıkıntılı diyolar. bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim..
  • https://www.facebook.com/groups/248633895346699/

Amasyada buluşmak isteyenler gruba gelin.
  • AYNI YERDEYİZ KARDEŞ ACEMİDE USTA BİRLİĞİDE İRTİBATTA OLALIM

https://www.facebook.com/mehmetcanan68

EKLE BEKLİYORUM
  • anka0618 A kullanıcısına yanıt
    saol kardeş sanada hayırlı olsun...

aynı yer acemilikte usta birliğide amasya rahatta lefkoşa sıkıntılı gibi gözüküyor.
  • 39. Mknz. P. Tüm. K.lığı kışla hiz. Tk /girne kıbrıs
    Konusunda bilgi verebilecek arkadaslar var mı , varsa şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler birşey soracam askere teslim olma tarihii 4-6 agustos arası ben 4 unde teslim olursam teslim oldugun tarih baz alınıyormus ne kadar erken gidersen o kadar erken çıkıyormuşsun doğru mu bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim
  • Eğitim B.=15 İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL. / AMASYA MERKEZ / AMASYA
    Usta B. = 7 NCİ KOR. MEBS BL. / DİYARBAKIR MERKEZ / DİYARBAKIR
  • BURASI HAKKIN BİLGİSİ OLAN VE YERİNİ BİLEN VARMI?

KIBRIS LEFKOŞA K.T.K.A.K 2. MEKANİZE PİYADE TABUBU 1. MEKANİZE PİYADE BÖLÜĞÜ
  • quote:

Orijinalden alıntı: Desukan

15 İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL. / AMASYA MERKEZ / AMASYA

28 İNCİ MKNZ.P.TÜM. 61 İNCİ P.A. 1 İNCİ P.TB. 1 İNCİ P.BL. / MAGOSA / MAGOSA

KISA_DÖNEM ER

PIYADE

bende aynı yerlerdeyim usta istersen haberleşelim birbirimize yardımcı oluruz
  • quote:

kıbrıs 28. mknz tümeni 61. alay 1. tbr 2. blk magosa dan 354 kd olarak 5 gün önce terhis oldum, usta birliği burası olan arkdaşlar varsa yardımcı olabilirim.

28. mknz tümeni 61. alay 1. tbr 2. blk magosa olanlar özel mesajla haberleşebilir
  • Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle 1 hafta ertelenmiş teslim tarihimiz. 11-15 Ağustos arasına çekmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isuerr -- 24 Temmuz 2014; 16:57:25 >
  • Sacma olmus ya madem erteleyecekler 2
    Turu da hesaba katsaymislar.veya bu secim tarihi belliyken niye bu zamana kadar bekletmisler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar çok acil sorularım var lütfen cevap

1- az önce e-devletten sevk başvurumu yaptım. yani sülüs mü ne o şeyi doldurum ve bilgisayar indirdim. fakat orada sevk tarihi 11 ağustos yazıyor. katılacağı tarih 14 ağustos yazıyor. iyi de amasya 4-8 arası değil mi teslim olma? 11 ağustos geç değil mi?

2- iaşe ücreti 30 tl yazıyor. bu yol parası mı? iyi de bu yol parasının üçte biri neredeyse.

3- en önemli sorum. sağlık durumu kısmında A GRUBU ARIZALI yazıyor. bu nedir? ben arızalı mıyım :D
  • 1- Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle 1 hafta ertelendi teslim tarihleri
    2- İaşe bedeli ayrı yol bedeli ayrı yazıyor o kağıtta. Geldiğin şehre göre yol parası veriyolar ya da vermiyolar.
    3- Endişe etme bende ve konuştuğum herkeste aynı şekilde a grubu arızalı yazıyor.
  • Simdi bizim terhisimiz de 1 hafta ileriye alindi demektir o halde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.