Şimdi Ara

355. Dönem (MAYIS 2014) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları (313. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.327
Cevap
73
Favori
326.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler boş verin alt develerle ugrasmayin değmez.

Gecen sene denetleme 27 Ekim'de olmuş. Bizim burada bugünden itibaren agir sporlar basliyor. 1-2 hafta içinde denetleme tarihi aciklanir dedi bölük komutani. Tahminimizce yine Ekim sonu Kasim basi olacak. Boluk komutani ise israrla her an gelebileceklerini söylüyor ve özellikle komutanlari uyariyor :)

Denetlemeyi bizler gormeyecegiz çok şükür ama denetlemeye girecekmis gibi agir sporlara da hazirlayacaklar. Şimdiden hepimize geçmiş olsun. Benim görevim nedeniyle mesaide gozuktugumden dolayi sporlara cikmiyorum ben yirtmis durumdayim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeappa

quote:

Orijinalden alıntı: gurhan_90

quote:

Orijinalden alıntı: onuryildirim

quote:

quote:

quote:

quote:

Birader sirf yazmis olmak için yazmisin bence bunu. 2. grupların baslamadigini biliyorsun 1lerin de yemin töreni olduğuna gore ve 355 KD'lerin sayfasında torun dedigime göre giden kisim belli...

İlla devrecilik mi yapalim yani?

torun tombalak coluk cocuk laflari bunlar, can sikintisi

devrecilik yapma tabi hukuken suctur

bana ya da birligimdeki adamlara yapmayi da deneme bir abi tavsiyesi

Benim yaşımı bilmeden bana gelip abi tavsiyesi diyemezsin. Senin gibiler sonuna kadar devreciligi hakediyor. İşine bak, millete boş boş konuşma.

Ayrıca mesajlarina baktigimizda dede dede diye yazdigin apacik ortada. Torun lafini abes buluyorsun da dede lafi mi normal? Git Allah aşkına. Konuyu uzatmaya da gerek yok. İyi ki benim bulunduğum bölüğe alt devre olarak gelmemişin.

ortam neyi gerektiriyorsa uygulanir sikinti yok
    keske dusuleydi sende cok guzel anilar birakilirdi

Merak etme insan hakettigini yaşar. Gittiğin yerde hakettigin muameleyi göreceğine eminim.

devrem alt devre izdirap mi oluyo burda sana sen bas suyu ben getiriyorum permatigi

ulen 45 gununuz kalmis askerliginizi uzatmaya degermi
    ugrasmayin ne o permatik falan nerenin kackinisiniz

öncelikle kaçkın falan laflarımıza dikkat edelim şurda şakalaşıyoruz. askere gelince efsane permatikle su çekme esprisini duyacaksın. bu şekilde davranırsan herseyi takarsan askerde çok cekersin sana bi ust devre tavsiyesi. ben alt devreme en rahat askerlik yapabilecegi yeri bırakcam. her turlu angarya işten yırtcak. keske benim kadar kıyagi olsa her kısa dönemin alt devresine.

• quote:

Beyler boş verin alt develerle ugrasmayin değmez.

Gecen sene denetleme 27 Ekim'de olmuş. Bizim burada bugünden itibaren agir sporlar basliyor. 1-2 hafta içinde denetleme tarihi aciklanir dedi bölük komutani. Tahminimizce yine Ekim sonu Kasim basi olacak. Boluk komutani ise israrla her an gelebileceklerini söylüyor ve özellikle komutanlari uyariyor :)

Denetlemeyi bizler gormeyecegiz çok şükür ama denetlemeye girecekmis gibi agir sporlara da hazirlayacaklar. Şimdiden hepimize geçmiş olsun. Benim görevim nedeniyle mesaide gozuktugumden dolayi sporlara cikmiyorum ben yirtmis durumdayim.

aynen haklisin şaka da yapılmiyor.
    dostum 3 kasım diye dediler ama biz mi girelim bu şafaktan sonra bu arada safak konya

• quote:

Beyler boş verin alt develerle ugrasmayin değmez.

gencler Denetlemeler 1KASIM 'da basliyor
    bilgisi yazicililariniza gitmis, bize de cakiyor bu durum.

Hazirligi ne kadar surer bilemem fakat kendisi max 3 gun deniyor

• az kaldı 42 :D

hi from antalya
  • bir hesaplayisi soyle bir sonuc cikardi, bir KD icin ne kadar dogrudur arkadaslar ;

quote:

Sülüs Tarihiniz : ( 19 Eylül 2014 Cuma )

Teskere Tarihiniz :
    ( 19 Mart 2015 Perşembe )

Çıkış Tarihiniz :
    ( 06 Mart 2015 Cuma )

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bize boyle bir yazi gelmedi. 1 2 haftaya denetleme tarihi aciklanir dediler. Biz de boluguz öyle bir yazi gitse bize de gelirdi. Her an gelebilirler diye düşünüyorlar. Bizimkisi mühimmat bl o yüzden de olabilir belki.

Ayrica 1 Kasim cumartesiye geliyor bu da denetlemenin 1 Kasim'da olmayacagini garantiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onuryildirim -- 10 Eylül 2014; 19:10:57 >
  • Arkadaşlar 27 yaşındayım, makine mühendisiyim, ortalamam 2,32 ancak 100lük sisteme göre 69 (durum biraz karısık) 179 boy 95 kiloyum, 1 yıldız dalgıcım kısmetse Şubat'ta askerim herhangi bir bilgi verebilecek var mı? Uzun dönem hatta teskere bırakmayı düsünüyorum

• quote:

Bize boyle bir yazi gelmedi. 1 2 haftaya denetleme tarihi aciklanir dediler. Biz de boluguz öyle bir yazi gitse bize de gelirdi. Her an gelebilirler diye düşünüyorlar. Bizimkisi mühimmat bl o yüzden de olabilir belki.

Ayrica 1 Kasim cumartesiye geliyor bu da denetlemenin 1 Kasim'da olmayacagini garantiliyor.

bilgi icin tsk. onur

kurban bayrami ya da bayramlarda askerde ne olur
    acemi birliginde kurban bayrami gecirilir mi, izin mi verilir ?
  • quote:

quote:

Bize boyle bir yazi gelmedi. 1 2 haftaya denetleme tarihi aciklanir dediler. Biz de boluguz öyle bir yazi gitse bize de gelirdi. Her an gelebilirler diye düşünüyorlar. Bizimkisi mühimmat bl o yüzden de olabilir belki.

bilgi icin tsk. onur

kurban bayrami ya da bayramlarda askerde ne olur
    acemi birliginde kurban bayrami gecirilir mi, izin mi verilir ?

Bayramda izin isteyen herkese izin vermiyorlar. Acemilikte izin olayi olmadigi için izin vermezler. Sinav, ölüm gibi sebeplerle izin cikiyor. Bize usta birligimizde carsi izni verildi ek olarak.

Atarsa 41...

• acemi birlige giderken Telefon goturulse iceri sokabilme ve iceride kullanabilme basari orani nedir ?
    Giderken goturmek tavsiye disi ise en uygun zaman dilimi hangisidir

tsk 355
  • Ortami görmeden, komutanlari tanimadan içeri sokma calismalari yapma çok sacma. Bazi bölüklerde telefon yakalatmak hala 7 gün geç terhis...

• quote:

Ortami görmeden, komutanlari tanimadan içeri sokma calismalari yapma çok sacma. Bazi bölüklerde telefon yakalatmak hala 7 gün geç terhis...

sacma degil de denemeden olmaz istemeden vermez durumu
    eyv. ok
  • Arkadaşlar sülüs tarihim 5 Mayıs.

12 + 2 iznim var.

Benim hesabıma göre 22 Ekim sabahı çıkış yapmam lazımken bölük astsubayı 23 ekim sabahı çıkış yapacaksın dedi.

Yanlış bende mi onda mı? Uçak bileti alacağım bir türlü alamadım ne olur ne olmaz diye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ares88

Arkadaşlar sülüs tarihim 5 Mayıs.

12 + 2 iznim var.

Benim hesabıma göre 22 Ekim sabahı çıkış yapmam lazımken bölük astsubayı 23 ekim sabahı çıkış yapacaksın dedi.

Yanlış bende mi onda mı? Uçak bileti alacağım bir türlü alamadım ne olur ne olmaz diye.

12+2 hesabinizda bir yanlislik olabilir mi? Neredesiniz ve ikamet ettiğiniz yer neresi? 800 km'nin altindaysa 1 gün yol alirsiniz ve 23'unde cikarsiniz.

• quote:

quote:

12 + 2 iznim var.

12+2 hesabinizda bir yanlislik olabilir mi? Neredesiniz ve ikamet ettiğiniz yer neresi? 800 km'nin altindaysa 1 gün yol alirsiniz ve 23'unde cikarsiniz.

Şu an Artvin'deyim ve İstanbul'a gideceğim. 2 gün yol izni oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 355 ksd hakkari yuksekova yenikopru karakolu.
    İzin kullanmistim sanirim su an 51 gunum falan var. Van ktm'deyim. Sevk icin geldim 20 gun hastane yatisi olcak.
    Bu tarafa gelecek olan jandarmalara tavsiyem, yanlarinda polar battaniye, carsaf ve yastik getirsinler. Ktm su an fena kalabalik 4/3 ve 356 piyadeler burda. Az sonra yeni cektigim bi foto yukleyecegim.

Yakin bi zamanda yeni gidecek arkadaslara tavsiye konusu acicam, bu taraflara gelen adamlar icin cok kritik seyler anlaticam.

Guncel van ktm, gazino

14.09.2014

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PAN-TURK -- 14 Eylül 2014; 9:33:48 >
  • quote:

12 + 2 iznim var.

Astsubay yanlış hesaplamış. Ekim 22de çıkışın. Bende de 12+3 var ekim 21 çıkış tarihim. Bölük astsubaylarinin bilgisayarlarda Terhis programları var onla hesaplattir.

Bu arada foto atan arkadaş dikkatli ol bence basın belaya girebilir. Kolay gelsin.

• quote:

quote:

quote:

12 + 2 iznim var.

Şu an Artvin'deyim ve İstanbul'a gideceğim. 2 gün yol izni oluyor.

Muhakkak şubeyi arayin ve durumu anlatin. Subeyle konuştuktan sonra da bl astsb'na durumu anlatin.

• 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.