Şimdi Ara

353. DÖNEM TEKİRDAĞ ÇORLU-FİKİR VE GÖRÜŞLER (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
2
Favori
42.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: boras06

corlu 5. kolorduda askerlık yapacak arkadaslar genel olarak yeriniz güzel.Gerçi en güzel askerlik dahi cok zor da olsa yine şartlar olabileceğinin en iyisi.5. Kolordu komutanı orda oldugu ıcın genel olarak iş ve eylemlerde disiplin onemlidir.komutanlar keyfi davranamaz kolorduya gider diye yusuf yusuf durumundalardır hepsi.Boluk komutanı yuzbasının korgeneral kosu yaparken önden gidip çöp topladıgı dahi oluyodur.o yuzden kotu muamele kesinlkle olmaz.etrafta komutan doludur elını atsanız tegmen yarbay albay.ama yuzbasıdan üsttekiler etliye sutluye karısmaz cok daha rahatlardır.5,kolordu nun oldugu kısla merkezdedir buyuktur.heryere yakındır hastane termınal vb.dus olayları rahattır daima sıcak su vardır sbah aksam.yemekler askerler yapar.boluklere gelırsek bakım hizmet bolukleri pek ıyı degıldır karargah iyidir.revir,yada kolordu bınasında cogu gorev yapar askerlerin.ben muhafızdım.genel olarak muhafızda rhattır ama nobettir işimiz gunduz 6 gce 2 saat toplam 8 saat nobet vardır.o yuzden atik olun görev kapın hele hele gece personelı olabiliyosanız olun rahattır.Merkez kantini falan vardır her turlu ıhtıyac malzemeniz cok ucuza bulursunuz komutanlarda ordan alısveris yapar.Yani genel olarak ılk zamanlar zorlansanızda sonradan oralara alısır kurdu olursunuz.Ayrıca acemiden sonra usta bırlıkleri cennet gibi gelir insana...

Çok saol içimize sus serptin güzel şeyler duymak gitmeden önce moral oldu... Teşekkürler bilgiler için ...

• ihsanberk kullanıcısına yanıt
    aynı yerdeyiz kardes nerden gereceksin sende
  • quote:

Orijinalden alıntı: HABİP42

aynı yerdeyiz kardes nerden gereceksin sende

Ankaradan geliyorum devrem sen nereden gidiyorsun ...
  • ihsanberk kullanıcısına yanıt
    konya kardesim ama ankaradan ucaga bincem silüsümü aldım 6 kasım sabah 10,da teslım ol dedıler 6 kasım sabahı 8,45 ucagı varmıs ona bınecegım sen ne zamn teslım olacaksın
  • beyler bende sizdenim, istanbul dan gelicem
  • ALLAH hayrlı mübarek eylesin..

Bende Konya'dan 5 İNCİ KOR. 105 İNCİ TOP.A.KH. VE KH.BL. / TEKİRDAĞ - ÇORLU

Aynı kaderi paylaşan kardeşlerimizle iletişime geçelim inş.
     353. DÖNEM TEKİRDAĞ ÇORLU-FİKİR VE GÖRÜŞLER
  • Selam arkadaslar. ben uçakla geleceğim ankaradan. Google mapde havalanın tam yanında görünüyor askeri birlik. Orasımı gideceğimiz yer. tam olarak neresi ? birde baros06 arkadas bakım hizmet bölükleri pek iyi değildir demiş benim sınıf bakım, ne gibi sıkıntısı var ?
     353. DÖNEM TEKİRDAĞ ÇORLU-FİKİR VE GÖRÜŞLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutt06 -- 2 Kasım 2013; 15:27:39 >
  • Yakup_42 Y kullanıcısına yanıt
    kardes bende konyadan gelecegım ne zamn teslım olacaksın
  • HABİB KARDEŞİM BEN SALI AKŞAMI METRO OTOBÜSLE GELECEĞİM ÇARŞAMBA MUHTEMELEN ÖĞLEN İNECEĞİM..

ÖZELDEN MESAJ ATTIM KARDEŞİM İRTİBAT KURALIM..
  • Merhaba arkadaslar bende tekirdag corlu 5.kolordu 105.topcu alayi Birinci topcu tabur karargah ve hizmet bolugu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meraba arkadaşlar. Benim askerlik de Çorlu'ya çıktı.Ankara'dan geleceğim.

Eğitim: 5 İNCİ KOR. 105 İNCİ TOP.A. KH. VE KH.BL. / TEKİRDAĞ ÇORLU / TEKİRDAĞ

Usta Birliği: 5 İNCİ KOR.K.LIĞI KH. / TEKİRDAĞ ÇORLU / TEKİRDAĞ

Başvuruyu perşembe yapacağım, cumartesi kaçta orda olmam gerekir acaba? Bilgisi olan var mı?

Bu arada orda birbirimizi bi şekilde bulabilsek çok güzel olacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QGUZZ -- 4 Kasım 2013; 23:26:07 >
  • Selam devrelerim benim de 5 İNCİ KOR.KH.DES.GR. LOJ.DES.K.LIĞI / TEKİRDAĞ ÇORLU perşembe sabah teslim olacağım, perşembe gelecek olanlar var mı yoksa herkes yarın mı katılacak birliğe? 352. dönemden tanıdık asker var yatışı bol diyor kitap istedi bol bol. Bu lojistik destek komutanlığı ile ilgili bilgisi olan var mı bu arada ??
  • Tekirdag corluda acemiligimizi konudaki tum arkadaslarla birlikte bugun yemin ederek bitirdik ve bizden sonra buraya gelecek arkadaslara bilgi vermek amaciyla kendi goruslerimi kisaca yazayim.oncelikle ilk geldilgim gun komutan ve askerlerin yaklasimlari gayet iyiydi.yemekleri bana kotu geliyor (yemekleri askerler yapiyo) ama insan alisiyor ister istemez,alay kantini ve gazinosu guzel ama bizim oldugumuz yere biraz uzak ben 1 tabur karargahtayim bu arada,bi ara telefon sikıntisi yasadik telefonlar bozulursa tamiri gecikebiliyor,tum bunlarin yani sira acemilik oldukca rahat gecti.. Not: corluda ligtv malesef yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dedelerim benimde usta birligi 5 İNCİ KOR.K.LIĞI KH. / TEKİRDAĞ ÇORLU nasildir tavsiyeleriniz nefir bilgi verirseniz cok sevinirim

• huseyin_sengul19 H kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben 1 tabur karargahdaydım,yemekleri bizdeyken kötüydü açıkcası,duş imkanı iyi ama sürgün yeridir..Sormak istediğin varsa sorabilirsiniz.
  • 5 İNCİ KOR. 105 İNCİ TOP.A. 1 İNCİ TOP.TB. 2 NCİ 155/52 MM.LİK K/M OB.BT. (FIRTINA) / TEKİRDAĞ ÇORLU / TEKİRDAĞ

Banyo,yemek,ortam ve telefon sokma olayı nasıldır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan235

Merhaba ben 1 tabur karargahdaydım,yemekleri bizdeyken kötüydü açıkcası,duş imkanı iyi ama sürgün yeridir..Sormak istediğin varsa sorabilirsiniz.

Burasi merkez karargahmidir bende alay filan yazmiyor cunku sadece 5 İNCİ KOR.K.LIĞI KH. / TEKİRDAĞ ÇORLU yaziyor. Telefon kullanma konusu ve verebilecekleri gorev anlami da merak ediyorum

• Cém kullanıcısına yanıt
    Banyo iyi diyebilirim ama yemekten çok birşey beklemeyin,ortam ve telefon bulunuduğunuz kişilere göre değişir ama kullanırsınız .
  • sizin farklı çünkü,5 kolordu komutanlığı ise merkezde ve rahat olduğu söyleniyor,5. kolordu ise oraya yemek alımı için gitmiştim daha iyi gibi gelmişti ama ortam çok şeyi değiştirir tabi..
  • huseyin_sengul19 H kullanıcısına yanıt
    sizin farklı çünkü,5 kolordu komutanlığı ise merkezde ve rahat olduğu söyleniyor,5. kolordu ise oraya yemek alımı için gitmiştim daha iyi gibi gelmişti ama ortam çok şeyi değiştirir tabi..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.