Şimdi Ara

353.Dönem Kasım 2013(2.Grup Aralık) Acemi HATAY/Serinyol Usta MERSİN İl Jandarma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
3
Favori
3.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaslar herkese hayirli olsun öncelikle hem birbirimiz ile tanismak hem de bizden sonra gelecek olan alt devrelermize faydali bilgiler birakmak için bu konuyu açtim. Hem Burada hem de 353.Dönem anakonuda yazabiliriz.

Hangi sehirden geliyoruz ismimizi falan yazabiliriz Üniversite-Bölümde yazabiliriz :) :)

skype varsa onuda yazabiliriz :)

Facebook Grup Link : https://www.facebook.com/groups/1401782776724448/

Jandarma olacağımız için sitesinde baya bir bilgi var buradan bakabilirsiniz :http://www.jandarma.tsk.tr/egtk/merakedilenler1.html

Bizimle beraber olacak arkadaşların DH nickleri ve yaşadıkları yerler yaşlarıda belirtelim lütfen :

1.sahne amiri - 24 - Osmaniye
    2.tebdilikiyafet - 25 - İstanbul
    3.cadillaccts - 23 - İstanbul
    4.semihks - ? - İzmir
    5.simde - 25 - Lüleburgaz
    6.stap - 25 - İstanbul
    7.BEHZAT4731 - 31 - Kahramanmaraş
    8.ilkaygulec - 25 - İstanbul/Bakırköy
    9.avciii - 25 - Afyonkarahisar
    10.samet_carsi - 24 - Ankara
    11.yaserim25 - 23 - İzmir
    12.zagzirus - 29 - İstanbul
    13.laamuzo - 22 - Ankara
    14.Utkualblt - 25 - İstanbul
    15.mrfly86 - 27 - İstanbul

Güncelleniyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahne amiri -- 1 Kasım 2013; 2:55:03 >

BEHZAT4731 bu mesajı paylaştı

• sayfamız hayırlı uğurlu olsun aga
    şöle önlerden yerimizi alalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

sayfamız hayırlı uğurlu olsun aga
    şöle önlerden yerimizi alalım
    Hayırlı olsun beyler. Kalıcı bir bilgi paylaşımı olması açısından bu şekilde daha iyi oldu bence.
    Başlıyorum.

Serinyola düşeceğine kötü yola düş demişler:) ama bunu daha çok uzun dönemler için yada doğuya düşen kısa dönemler için söylüyolar galiba.
  • arkadaşlar benimde serinyol çıktı acemilik ve usta birlik aynı yerde hayırlısı olsun hepimize
  • semihks kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun kardeşim hoşgeldin,
    nerdensin ? tanışalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

hayırlı olsun kardeşim hoşgeldin,
    nerdensin ? tanışalım.
    ben ismail ağaoğlu aöf işletme bitirdim serinyol sonrası mersin 2 donem lüleburgaz da yasıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: simde

ben ismail ağaoğlu aöf işletme bitirdim serinyol sonrası mersin 2 donem lüleburgaz da yasıyorum

Alıntıları Göster
    Hoş geldiniz arkadaşlar önerilerinize ve bilgilerine açığız
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahne amiri

Hoş geldiniz arkadaşlar önerilerinize ve bilgilerine açığız
    Merhaba arkadaşlar ben Samet GÜRÜN. bende sizinle aynı kaderi paylaşıyorum:) 2. grupdayım ankarada yaşıyorum.hepimize hayırlı olsun şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet_carsi

Merhaba arkadaşlar ben Samet GÜRÜN. bende sizinle aynı kaderi paylaşıyorum:) 2. grupdayım ankarada yaşıyorum.hepimize hayırlı olsun şimdiden.

Hoş geldin hocam hayırlı olsun yaş belirtebilirsen çok iyi olur ekliyorum seni de ana listeye :) Varsa Skpye özelden yazabilirsin akşamları falan sohbet ediyoruz boş zamanlarda :)
  • samet_carsi S kullanıcısına yanıt
    hoş geldin samet kardeşim.

hayırlı uğurlu olsun hepimize.
  • cadillaccts C kullanıcısına yanıt
    TEKRAR HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN BEN BEHZAT KAHRAMANMARAŞTAN AÖF İŞLETME BİTİRDM @cadillaccts
  • BEHZAT4731 B kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldin hocam hayırlı olsun
  • BEHZAT4731 B kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun memnun olduk kardesim hos geldin.
  • hayirli olsun simdiden herkese arkadaslar benim kurcaladigim kadariyla(ki bayaa kurcaladim) kisa donemlere egitimlerin agirligi disinda pek sikinti yasatmayan biyermis.bnmde kutuk hatay ama hayatimda gitmedim tekmil verirken de hatay dicez ama geyik konusu olmayiz umarim :)
  • Bide sunu soriyim mersinle ilgili sifirim hic bi bilgim yoq bulamiyorumda biseyler bulan bilen ogrenen varsa payalasirsa cok iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkaygulec

hayirli olsun simdiden herkese arkadaslar benim kurcaladigim kadariyla(ki bayaa kurcaladim) kisa donemlere egitimlerin agirligi disinda pek sikinti yasatmayan biyermis.bnmde kutuk hatay ama hayatimda gitmedim tekmil verirken de hatay dicez ama geyik konusu olmayiz umarim :)

• quote:

quote:

hayirli olsun simdiden herkese arkadaslar benim kurcaladigim kadariyla(ki bayaa kurcaladim) kisa donemlere egitimlerin agirligi disinda pek sikinti yasatmayan biyermis.bnmde kutuk hatay ama hayatimda gitmedim tekmil verirken de hatay dicez ama geyik konusu olmayiz umarim :)

Alıntıları Göster
    6 Bölük varmış toplam Serinyol'da 3 bölük kısa dönem 3 bölüm uzun dönemmiş her bölük ortalama 300 kişi oluyormuş,koğuşlar 70,80 kişi arasında değişiyormuş 1.2.ve3. bölüklerde olacağız kısa dönem olarak.

Aynı yere gidenleri posta posta ayırıyorlarmış bölük içinde ortalama bir posta 20 kişi civarıymış yani biz Mersin e gidecekleri posta olarak ayıracaklarmış,komutanlar gayet iyiymiş kalabalık olmasından ötürü wc ve duş sırasına alışacaksın dedi arkadaşım yapacak bişey yok diyor,onun dışında her gece belli bir saatte sıcak su açılıyormuş,ihtiyaca göre de sabah erkenden girebilirsin dedi kimse yokken

Acemilik süresi hakkında kesin bir bilgi vermedi 18,21,28,35 bunlardan her hangi birisi olabilirmiş komutanların insiyatifindeymiş,
    Yine komuta bağlı olarak çarşıya çıkarma durumu oluyormuş.(normalde acemi eğitiminde yemin törenine kadar yok)
    5 ya da 6 kez atış yapacakmışız,gece eğitimi varmış çok güzel geçiyor dedi
    Son olarak göze batmadan orta şeker tadında olmalısın dedi böylece hiç bir sorun olmadan acemilik biter ustaya geçersin dedi.Kendisi çok iyi diyordu şuan usta birliğinde Serinyol'un arkadaşlık eğlence ortamını arıyoruz dedi son olarak

Mersin İl Jandarma hakkında çok fazla bilgimiz yok evet kapalı kutu gibi görünüyor.Ancak bir arkadaşım yine orada yapmış askerliği Mersin'e geçtiğiniz zaman kura çekip ilçelere dağılacaksınız ya da İl merkezde alay komutanlığında kalacaksınız dedi.
    İki arkadaşımın önerisi ilçe jandarmalara gitmek tabi şans lazım birazda.
    Kısa dönemlere uzun işler yani askeri tabir ile meslekçi olacan görevler verilmiyormuş.Örneğin soförlük,kantin gibi bunlar uzun dönemli işler olduğu için uzun dönem yapan arkadaşlara veriliyormuş.
    Kısa dönemler genel olarak nöbet tutarlar,yazıcı santral gibi görevlerde oluyormuş bol bol nöbet tutarsınız büyük ihtimalle dedi ya da devriye ye çıkarsınız.
    Genel hatlarıyla toparladıklarım bunlar,çok soğuk olmayan yerlerde görev yapacağımız için şanslı ancak 2.grup olduğumuz için biraz şansssız hayırlısı diyoruz yeni şeyler öğrendikçe burada paylaşmaya devam edelim.

Son olarak sayfamız sıcak kalsın muhakkak ki bişeyler yazalım en kötü gelip selam verelim,Yaş ve yaşadıkları yerleri belirtmeyen arkadaşlarım özelden bana yazabilirler ana listeye eklerim Bu yazdıklarım arkadaşlarımın yaşadıkları herkesin yaşadığı şeyler farklı olacak o yüzden kendinizi bunlara odaklamayın sadece bilgi amaçlı paylaşıyorum

Saygılar

• mersinli bi arkadasimla konusTum burda gorucein en babasi yagmurdur daha ote gitmez dedi kisin sakin gecermis cok soguk olmaz dedi yani oyle bes kat giyinmessin insanlar burda gomlegin ustune ince bi ceket giyer gezerler kisin dedi.
  • quote:

mersinli bi arkadasimla konusTum burda gorucein en babasi yagmurdur daha ote gitmez dedi kisin sakin gecermis cok soguk olmaz dedi yani oyle bes kat giyinmessin insanlar burda gomlegin ustune ince bi ceket giyer gezerler kisin dedi.

Aynen öyle hocam hem Serinyol'a hem de Mersin'e en yakın bulunan benim şuan için çoğu yere göre ılıman bir iklimi var ama karasal iklimden gelenler nemden dolayı biraz farklı üşüyebilirler
  • quote:

quote:

mersinli bi arkadasimla konusTum burda gorucein en babasi yagmurdur daha ote gitmez dedi kisin sakin gecermis cok soguk olmaz dedi yani oyle bes kat giyinmessin insanlar burda gomlegin ustune ince bi ceket giyer gezerler kisin dedi.

Aynen öyle hocam hem Serinyol'a hem de Mersin'e en yakın bulunan benim şuan için çoğu yere göre ılıman bir iklimi var ama karasal iklimden gelenler nemden dolayı biraz farklı üşüyebilirler

Alıntıları Göster
    Selam aleyküm bende 2.Grup kısa dönem er olarak acemiliğim serinyolda.Tüm askerlere şimdiden hayırlı teskereler :) Namaz konusunu soruyordum sanırım cami varmış abdest alma yerleri felan varmış elhamdülillah bu yeterli :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.