Şimdi Ara

3500W %95 verimli %100 Türk tasarımı PSU projesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEATH71

direk 3000 w ile başlamayın 1000w ile başlayın yada 850 w ile falan sonra test edersiniz... geliştirirsiniz + ve - lerinize göre

Önce 350W ile başlayacağız zaten. 350' ta %90 ı geçemezsek havlu attık demektir.
  • Direk havlu yerlerde ozaman

quote:

Orijinalden alıntı: War Ensemble

quote:

Orijinalden alıntı: exerion

sen yaparsan bu is yatar

ahhahahahaha bune ya yıkıldım resmen myahauehaueuhaeae

• quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke

350watt giris projesi yapacak diye dusunuyordum... sonra dikkatli bakinca 3,5Kva oldugunu anladim.... arkadas trafo falan yapiyor heralde... bide yanina 10 tane aku takip, sistem icinde kesintisiz guc kaynagina yonelebilir... ama boyle bir cihaz bilgisayarin kapladigi alani buyutecektir.. ozel kasa tasarimina ihtiyac olursa hazirlayabilirim..

ama bu bile ATX form faktorunden cikmakta oldugunuz anlamina gelecegi icin, cok buyuk bir anlam ifade etmez... su anda 1000watt'lik PSU'larin icindeki hersey tikis tikis.. yani nerdeyse hava gecirecek yer yok.. 3500watt, olup maksimum 2 adet fanla calisacak bisey olmasi zorken, kullanacaginiz kondansatorlerin, trafolarin ve diger elektronik parcalarin sogutulmasi icin tahminimce ya platin, yada elmas kullanacaginizi dusunerek, butun bunlarin olusturacagi manyetik alanin, bir bilgisayarin calistirilmasi halinde ekran kartina ve islemciye ne gibi zara verecegini idrak etmenizi ve sasilemeyi cok iyi tasarlamanizi oneririm...

Ek bilgi;
    Unutmayin ki, ulkemizde binalarin hala bir cogunda sasileme kutupa baglaniyor... Bazi ulkeler ozel kutup ve toprak hattini sebekeye dahil ediyorlar... yani binanin toprak hatti yok. elektrik sebekesi +, -, ve toprak seklinde geliyor..

evet dostum yanlış okumadın. 3500W (3,5kW). Melih ve Özcan hocamızın ve sizlerin yardımıyla bu proje gerçekleşecek inş.
    Almanlar Bugatti Veyronu yaptı. Biz neden güç kaynağının bugattisini yapamayalım.
    Hoca var, öğrenci var, lab var, malzeme var....

• şu kafada 100000 gencimiz olsa bu ülkeyi kimse tutamaz.
  • 4 adet Core i7 975X @5ghz 1,7volt
    24 adet 2000mhz ram
    4 Adet SLI GTX295
    2 Adet PCIex (hadi gerektigini varsayalim)
    1 Adet SoundCard with frontbay
    6 adet HDD 10000rpm Raid 5
    Fan Controler
    Frontbay Card reader
    6 Adet 120mm 2000rpm fan+led
    2 Cold Catodes
    2 Adet Alphacoll waterpump
    Peak Load
    2senelik surekli hic kapatmadan kullanilmis halde

3100watt..

daha yukari cikamadim... Cikarim daha ama cikip ne yapacam..?

8,5x15x25cm olculerinde bir kutu yapmak zorundasiniz... ve herseyi bu kutunun icine sigdiracaksiniz... aksi taktirde bilgisayara takmayi dusunmeyin bu olculer maksimum olculer... daha fazla yukari cikilamaz.. PCB'yi maksimum 13x20cm olarak tasarlayabilirsiniz.. kalinligini size birakiyorum...

bu olculeri kabul etmek zorundasiniz... cunku bunlar ATX form faktoru icin belirlenmis olculer.. Bilgisayar bu olculerle yurur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 1 Nisan 2010; 10:47:01 >
  • Bu tip pcbleri tasarımını yaptıktan sonra çinde 1 adet bile olsa ucuza yaptırabiliyorsun. Tasarımını gönderiyorsun, spesifikasyonlarını gönderiyorsun ve sana fiyatı gönderiyorlar. 2-3 hafta içindede teslim ediyorlar.

Ayrıca bu tip güç kaynakları için bakış açınızın dar olmaması lazım. Böyle bir güç kaynağını bir racke takarak rakte takılı bütün serverları tek kaynaktan yüksek verimle besleyebilirsiniz. Yada sadece regülasyonun verimliliği sayesinde bile xtreme overclockta MHZ kazancına sebep olacaktır. Bugün Core i7 980X işlemcilerin önünü kesen şey güç kaynağı sıvı azot ile overclock yaparken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KuarkServerSystems -- 1 Nisan 2010; 11:54:08 >

• öncelikle çalışmalarınızda başarılar diliyorum keşke ülkemizde birşeyler araştırma birşeyler üretme çabası içerisinde gençler olsa onlara maddi imkanlar sağlansa daha neler neler yapılabilir aslında...aslında iş ilk önce beyinlerde sonrada parada bitiyor bu ikisi bir araya gelince yapılamayacak başarılamayacak hiç bir şey yok aslında...

ayrıca bu 3500 watt lık psu ya 4 tane gtx 480 bağlarsanız gücün çoğunu çekmiş olursunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke

4 adet Core i7 975X @5ghz 1,7volt
    24 adet 2000mhz ram
    4 Adet SLI GTX295
    2 Adet PCIex (hadi gerektigini varsayalim)
    1 Adet SoundCard with frontbay
    6 adet HDD 10000rpm Raid 5
    Fan Controler
    Frontbay Card reader
    6 Adet 120mm 2000rpm fan+led
    2 Cold Catodes
    2 Adet Alphacoll waterpump
    Peak Load
    2senelik surekli hic kapatmadan kullanilmis halde

3100watt..

daha yukari cikamadim... Cikarim daha ama cikip ne yapacam..?

8,5x15x25cm olculerinde bir kutu yapmak zorundasiniz... ve herseyi bu kutunun icine sigdiracaksiniz... aksi taktirde bilgisayara takmayi dusunmeyin bu olculer maksimum olculer... daha fazla yukari cikilamaz.. PCB'yi maksimum 13x20cm olarak tasarlayabilirsiniz.. kalinligini size birakiyorum...

bu olculeri kabul etmek zorundasiniz... cunku bunlar ATX form faktoru icin belirlenmis olculer.. Bilgisayar bu olculerle yurur...

Özel yapım 10 adet PSU uzay montaja hazır şekilde tasarlanacak. Boyut kaygısı olmayacak.
    10000 adet seri üretim modellerinde ise standart atx formuna uymalıyız haklısın.

• quote:

Orijinalden alıntı: genelkurmay89

öncelikle çalışmalarınızda başarılar diliyorum keşke ülkemizde birşeyler araştırma birşeyler üretme çabası içerisinde gençler olsa onlara maddi imkanlar sağlansa daha neler neler yapılabilir aslında...aslında iş ilk önce beyinlerde sonrada parada bitiyor bu ikisi bir araya gelince yapılamayacak başarılamayacak hiç bir şey yok aslında...

ayrıca bu 3500 watt lık psu ya 4 tane gtx 480 bağlarsanız gücün çoğunu çekmiş olursunuz

Bu PSU nun Evga X58 Classified SR-2 üzerinde 2*Nehalem Xeon (OC)+ 4*GTX480 (OC) rahatça çalıştırabileceğini düşünüyorum. Tabii başarlı olduğumuzu varsayıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi showstopper41 -- 1 Nisan 2010; 13:35:52 >

• Üretim artarsa maliyetler azalır ,üretim azalırsa maliyetler artar.1 kg altın fiyatı 50 bin tl değilmi yoksa ben yanlışmı bilıyorum.
  • Has Altının(24Ayar Külçe) Gram fiyatı:54,60 TL fakat kullanılacak ayar 24 olamaz.Hamur gibi yumuşak olur..Kolay bi çalışma değil başarırsanız gurur duyarız
  • Dünyada pc manyağı çok. 1000watt psu yetmeyen de çok. 3500w psunun potansiyelini düşünürsek eğer, bizimkiler arabasını satıp parayı pc'ye yatırırlar :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTHunt3R -- 1 Nisan 2010; 21:12:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihangoren

Has Altının(24Ayar Külçe) Gram fiyatı:54,60 TL fakat kullanılacak ayar 24 olamaz.Hamur gibi yumuşak olur..Kolay bi çalışma değil başarırsanız gurur duyarız

Sponsor lazım, lütfen herkes çevresini protkolleri vs araştırsın. 100000TL ye ihtiyacımız var.
  • baya karmasıkmıs.:S
  • zor be aga
  • quote:

Sponsor lazım, lütfen herkes çevresini protkolleri vs araştırsın. 100000TL ye ihtiyacımız var.

Yazdıklarınızı okuyan aklı başında hiç kimsenin size sponsor olacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kukubara -- 3 Nisan 2010; 12:34:33 >
  • Şu projeye sponsor bulmak, projenin kendisini gerçekleştirmekten daha büyük başarıdır.
  • Eğer yapılabilrse güzel ama sponsor zor gibi gözüküyor açıkcası.
  • 3500watt şart mı? bence 1000watt yapın ama %95 verimli yapın. önemli olan bence verimliliğin iyi olması.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.