Şimdi Ara

337 Kısa Dönem Mardin 70 Mekanize Tugay Komt. Askerleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
6.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mersin için dua ettim, ama duam yolda nasıl bir mutasyona uğradıysa Mersin oldu Mardin

Ayın 12sinde Esenboğadan uçuyorum, yoldaş olacaklara, dedelerime, tertiplerime ve cümle "kısa devrelere" selam olsun

Dedelerimm geliyor biletler.

• Dogu gelmez diye kendimi sartlamisim erzurum kutuklu oldugum icin bende 13 unde teslimim gerci bilet meselesini bile halledemedim sonumuz hayir olsun acaba nasil biryer bilgisi olan var midir acep.Benimkisi duz piyade bazilarinin bransi felan da yaziyormus.Sinirlar bize emanet:)
  • Arkadaslar bende mardin piyade er
    Sabiha Gökçenden p.tesi sabah kalkıcak olan 06:55 saatınde sun expres firmasına ait uçakla direk mardine
    iyi biyermiş diye duydum arkadaslar hayırlısı artık
    gecen sene orda yapan arkadaslarla görüşstük face te grup kurduk bakın ekleyin...
  • 70.Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı
    grup bu arkadaslar
  • Selam tertipler benimde Mardin çıktı.Orda yapan 2 kişiyle konustum 2 side rahat yaparsınız dedi.Oraya gönderilen kısa dönem er sayısına göre usta birliğinde Tugayda kalıyormuşuz.Eğer fazla isek il-ilçe veya komşu il karakollarına gönderiliyormuşuz.Orda yapanlardan birisi orda kalmış mesela.Kısa dönemler orda kalıyor karakollara kesinlikle yollanmıyor dedi.Ama görüştügüm diger arkadaş ta benim çoğu arkadaşım yollanmıştı diyor.İlginç Sanırım ordaki kısa dönem er sayısına bağlı
  • Bu arada ben Alperen.Aydınlıyım.Gıda mühendisiyim.Pazar günü İzmirden kalkan Pegasus 09.25 uçağı ile gidiyorum.Aynı uçak ist.dan sabah 6 civarı kalkıyormuş.Çoğumuz bu uçakta olucaz.Erkenden tanışırız iyi olur
  • eserr hud kardesım aynı ucakta beraberız inşşallah rahatca yapar geliriz askerliğimizi hep beraber
  • Selam
    Bende Mardine geliyorum. Hava savunma er kısa dönem. İstanbuldan 6.45 uçağı izmir 9.25 aktarma. Pegasus. Mardinde görüşürüz İnşallah arkadaşlar.
  • VAlla buraya bakarsak, mardin yolcusu olan bizler, o kadar da çok sayılmayız

Umarım uygun şartlar oluşurda KD'lere kıymet verirler. Bazı yerlerde KD'lerin fazla sayı ile başvurduğu durumlarda KTM' olarak kullanılan bir depoda kalabildiği yazılmış. VE yine aynı yerlerde bu KTM barakası için leş-pislik yuvası-mezbele gibi tabirler kullanılmış. Umarım orada kalmak zorunda kalmayız..

Malum, dönem itibariyle zaten sayımız fazla, üstüne birde KD süresinin uzayabileceği söylentileride eklenince, sayımız fazladanda fazla olmuştur diye tahmin ediyorum.. Umarım yanılırım yada mardin'e giden KD sayısı az olur. Yoksa arz fazlalığından dolayı pek kıymetimiz olmayacak gibi

BUrası acemi er eğitim birliği olmadığı için çok fazla eziyet göreceğimizi sanmam. Yine kış dönemi hava şartlarının, enleminden dolayı aşırı uçlarda olacağınıda sanmıyorum. İllaki kar-kış olacaktır ama erzurum,van, kars gibi yağışı bol yada ankara,çankırı,edirne gibi soğuğu keskin olan bir yer değildir.. Öyleyse vay halimize..

Bu arada neler götürüyorsunuz yanınızda Kısa Devrelerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakuzz -- 10 Aralık 2010; 18:56:33 >

• az once bızım yaptıgımız tugay da kısa donem yapmıs bı abıyle konustum. oda gecen sene aralıkta gıtmıs.kısaca özetini söliyim içlik bere alın dıyo.fena ayaz oluyo dedi.içerde ptt subedsı warmıs ordan para gonderme yapılabılır ama tam adres werılsın aılere..
    askerıyenın gırısınde akbank warmıs ama acemılıkte cıkartmıyolarmıs
    yemekler ne ii ne kötü dedi.çok kısa donem olursa dagıtılıyo dedi.bahsettgım abı mıdyata gonderılmıs.çok hurafe dolasır dedı ınanmayın dedı.
    yemın torenınden snra aılesı gelenlere 2 gun ewcı cıkarıyolarmıs anne baba gelmesse abı abla olurmus ama onlarında ewlııck cuzdanı gerekıyo dedı.
    acemilikte haftada 2 gun banyo war dedı.hamam warmıs :D
  • Arkadaşlar
    Mardine herkes branşını yazabilirmi acaba
    Benimki;

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı HAVA SAVUNMA
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı Hv.Svn. Er.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi 70'inci Mknz. P. Tug. K.lığı
    MARDİN
    Kabul ve Toplama Merkezine
    Katılış Tarihi 12.12.2010
  • merhaba devrelerim. bende antalyadan ankara aktarmalı olarak direk mardine ucuyorum oglenden sonra orada olucam.

bende ilk acıklandıgında bıraz tırsmıstım ama orada askerlık yapan arkadasımlarımla konusunca gercekten rahat oldugunu ogrenınce rahatladım.

sizlerde rahat olun.gorusmek uzere.

not: facebokta donanımhaberın 337.ler grubunda tartısma bolumundede bıkac arkadasımız var.
  • Ben de pazar sabahı Mardin'e uçuyorum THY ile.

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı İKMAL
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı İkm. Er.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi 70'inci Mknz. P. Tug. K.lığı
    MARDİN

Anlamadığım şey İKMAL nedir?
  • Sınıfı HAVA SAVUNMA
    Branşı Hv.Svn. Er.

Herhalde bir tek ben varım piyade olmayan, birde ikmal var gerisi piyade:)
    Hava savunma er ne iş yapar acaba, öğreneceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: safa1377

Sınıfı HAVA SAVUNMA
    Branşı Hv.Svn. Er.

Herhalde bir tek ben varım piyade olmayan, birde ikmal var gerisi piyade:)
    Hava savunma er ne iş yapar acaba, öğreneceğiz.

hocam senin ki daha havalı duruyor:P
  • Ben piyadeyim. Muhtemelen arkadaşların çoğuda piyadedir. Kışların soğuk olacağını tahmin etmezdim. Gerçi ben ne olur ne olmaz diye boyunluk-bere-eldiven üçlüsünü almıştım. Ama oradanda temin edilebiliyordur.

Benim biraderim subay. Onların izmir menteş'te yaptıkları bir eğitimin video kaydını izlemiştim. Yerde sırtüstü yatar vaziyette iken, bacaklarının arasından ak-47'yi gökyüzüne doğrultup manevra mermisiyle atış yapıyorladı. Eğitimin adı da "hava savunması" idi, ama sizinki de böyle birşey değildir heralde
  • Mardin kiziltepeli bir arkadasim var orasi kisin soguk olmuyormus dedi herseye hazirlikli gitmemiz gerekli sonuc itibariyle bilmedigimiz bir yer ve alan genis.Hv savunma havan ucaksavar vs egitimi alan bolum olmali onlari sinira yolllarlar sanirsam hani hep goruyoruz ya mevziler tabi tahmin ama piyadeleri nere paklar artik ismiz Allaha kalmis biz herhalde cogunluk bati illerinden gelenler olucaz sanirim.Bir baska forumda tokattan gelen bir arkadas vardi gerci bende kutugume gore bati bekliyordum ama nasipte bura varmis pazartesi teslim olucagiz insallah.
  • bende ikmal im devrem ama ne ye yarar bilmem umarım herşey gönlümüzce olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamirap

bende ikmal im devrem ama ne ye yarar bilmem umarım herşey gönlümüzce olur...

mezun olduğun bölüm neydi hocam senin?
  • Kuvveti----- Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı -------PİYADE
    Statüsü ------Kısa Dönem Er
    Branşı -----P. Er.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi---------------- 70'inci Mknz. P. Tug. K.lığı
    MARDİN
    Kabul ve Toplama Merkezine
    Katılış Tarihi 12.12.2010

müzik öğretmenliği mezunuyum.... alanya tarafından geliyorum...yakuzz arkadaşımı forumun diğer sayfasından biliyorum... sizleri de görmek beni mutlu etti açıkçası bir benim sanıyordum...
    orada birbirimizi bulup sahip çıkalım topu topu benim gördüğüm 8-9 kişi var burda... piyango bize mi vurdu anlamadım arkadaşlar :)

bazı arkadaşlar iyi orası , bazıları da piyadeysen kötü olmuş , bazılarıda mardin mi ? hadi bee şeklinde kelimeler kullandı 70. mekanizeyle ilgili... kafamda birçok soru işareti ile geliyorum...pazar günü aldım uçak biletini onuda zor buldum hayatımda ilk defa mecburen uçağa binmek zorundayım değilse 24 saat burdan...

deverelerim benim asıl takıldığım eğitimin ağırlığı vs. den ziyade malum orası kaçakçılık olan bir bölge..
    ne bileyim yediğimiz yemekteki etler vs...suriye ırak tarafından mı geliyor acaba...
    ben üzerinize afiyet bazı konularda fazlaca titizim... ayrıca piyade ler şehir içi için mi...yoksa hiç tugaylıktan çıkmadan bitirecekmiyiz eğer orada kalacak olursa bilmiyorum..piyadenin eğitimi şınavı vs.ağır onu öğrenebildim sadece..

bu arada sizde gideceği sınıf yazıyor bende niye yazmıyor acaba?
    ------------------------------------------------------------------------------
    duyduğum gerçek bir hikaye ::::

askerliğiini sarıyere bekleyen bir asker adayı sarıyer sarıyer diye kendini inandırmış...oraya çıkacak inanıyorum diye.... evde geceden internetten sonuca bakan babasının sabah verdiği cevap.........

-olum sarısını tutturdun ..
    -ama kamışı sana kaldı :) sarıkamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napolit@n -- 11 Aralık 2010; 4:25:51 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.