Şimdi Ara

335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (505. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.024
Cevap
9
Favori
706.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle şimdiden hayırlı teskereler tertiplerim izmitli dewrelerim size bir sorum olcak benm yerim
    TSK KBRN Okl. ve Eğt. Mrk. KBRN Svn. Tb. K.lığı
    GEBZE KOCAELİ
    burayla ilgili herhangi bir bilginiz warmı kolay yerdemi bulması kolay oluyormu..şimdiden cvbınız için tşkler..ALLAH hepimizn yardımcısı olsun.
  • KÜTAHYA HAVA EĞİTİM ER BİRLİĞİNE KISA DÖNEM DÜŞEREK,ŞEHADET MERTEBESİNİ VE FIRSATINI KAÇIRMIŞ OLDUM...ÇOK AMA ÇOK ÜZGÜNÜM.KEŞKE YER DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN OLSA,KEŞKE BÖYLE BİR İMKANIMIZ OLSA

• quote:

Orijinalden alıntı: dynomite_81

quote:

Orijinalden alıntı: Lasera

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karaewren

JANDARMA MU. EĞT.TB.K.LIĞI SEFERHİSAR/İZMİR

benim de orası memleket neresi devrem. biz azız sanırım orada 3-5 kişiyiz. Hayırlısı.

tertip forumdan sanırım 6-7 kişi seferhisar yolcusuyuz.... hepimiziçin hayırlı olsun büyük bi olasılıklada dağıtımımız kütahya afyon izmir filan olacak....

Hocam sanmıyorum kütahya afyon falan :)
    İzmirde kalırız gibi geliyor çünkü çok az adam gidiyoruz oraya. Aynı garnizona bile zor diyorum ben kaldı ki afyon kütahya farklı garnizonlar ama hayırlısı Allahtan.
    Kaç gibi orada olacaksınız beraber girelim içeri
    ben 1-3 arası içeri giricem işlemler çabuk bitip yat versinler yoksa gece bitmez. İsteyen özelden msj atsın görüşelim
    atarsa 158 daha da yok :P

tertip işallah izmirde kalırızbenimde temennim o yönde amadiyorsun yaaz kişiyiz diye sadece forumdaki kişilere göre yorum yapabiliyoruz buraya üye olmayıpta giden kaç kişi var oraya bilmiyoruz... herşeyin hayırlısı....

dağıtmayabilirler hocam internetten bak 500-600 kişilik bir yer seferihisar. Banyo sorunu olmayacak gibi :)
    Dışarıdan çok güzel gözüküyor inşallah komutanlar da iyidir. erşembe günü görüşmek üzere :)

• SİVAS 5'inci P. Eğt. Tug. K.lığı nasıl bir yerdir burada daha önce askerliğini yapmış ya da hala yapmakta olan arkadaşlar var mı acaba bize engin bilgi ve deneyimleriyle geri dönseler çok makbule geçer
  • YOK MU HAYLA MUĞLA İL JANDARMA NERDESİNİZ TERTİPLERRR
  • quote:

Orijinalden alıntı: uykusuzfil

arkadaşlar bir sorum olucak, burdur için acemiliği yaptıktan sonra %90 kıbrıs'a usta birliği çıkıyor diye duydum, varmıdır aslı astarı?

bu sadece manisa için geçerli diye biliyordum

Kuzenim 1 sene önce, acemilik burdur yapti sonra kibrisa cikti...Bu durumda asli var...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karaewren

JANDARMA MU. EĞT.TB.K.LIĞI SEFERHİSAR/İZMİR

benim de orası memleket neresi devrem. biz azız sanırım orada 3-5 kişiyiz. Hayırlısı.

tertip forumdan sanırım 6-7 kişi seferhisar yolcusuyuz.... hepimiziçin hayırlı olsun büyük bi olasılıklada dağıtımımız kütahya afyon izmir filan olacak....

Hocam sanmıyorum kütahya afyon falan :)
    İzmirde kalırız gibi geliyor çünkü çok az adam gidiyoruz oraya. Aynı garnizona bile zor diyorum ben kaldı ki afyon kütahya farklı garnizonlar ama hayırlısı Allahtan.
    Kaç gibi orada olacaksınız beraber girelim içeri
    ben 1-3 arası içeri giricem işlemler çabuk bitip yat versinler yoksa gece bitmez. İsteyen özelden msj atsın görüşelim
    atarsa 158 daha da yok :P

tertip işallah izmirde kalırızbenimde temennim o yönde amadiyorsun yaaz kişiyiz diye sadece forumdaki kişilere göre yorum yapabiliyoruz buraya üye olmayıpta giden kaç kişi var oraya bilmiyoruz... herşeyin hayırlısı....

dağıtmayabilirler hocam internetten bak 500-600 kişilik bir yer seferihisar. Banyo sorunu olmayacak gibi :)
    Dışarıdan çok güzel gözüküyor inşallah komutanlar da iyidir. erşembe günü görüşmek üzere :)

Lasera Benim memleket Bursa. Yalnız Arkadaşlar burada bırakmayabilirler konusunda bir kaç kişiden olumsuz yönde bilgi aldım. Çok güzel bir yer mişsahile 5dk . İzmirden 52 km. İzmirde inince ufak bir graj daha varmış oradan otobüsler kalkıyormuş

• sanırım bnden başka manisa topçu yok çok garip.. tek kişi gidiyorum sanırım.. demek beni seçmişler :)
  • 2'nci Or. Hrk. Kur. Ybşk. Mu. A. K.lığı MALATYA

kendimi özel hissettim sanırım bi beni aldılar bu birliğe
  • hakkari dağ ve komando tugay komutanlığı, piyade er. Allah hepimizin yardımcısı olsun hepimize sabır versin arkadaşlar. Gideceğim tugayla ilgili bilgisi olan varmı arkadaşlar kısa dönem erler hangi görevlerde bulunur acaba ve operasyonlara katılırmı? Birde komando eğitimi almayacağım değilmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzucu33

tertiplerim yokmu aranızda GÜMÜŞHANE İL JANDARMA YALNIZMIYIM BEN :((
    GÜMÜŞHANE HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM

benim memleket Gümüşhane.inşallah orada kalırsın güzel yerdir.Gümüşhanenin merkezinde birşeyler olmaz.halk orada terör barındırmaz.halkı askerleri çok sever.tam bir milliyetçidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lejyooner

Bingöl KİĞI 17. motorlu alay komutanlığı kısa dönem.

burayla alakalı öğrendiğim bazı bilgileri paylaşıyım. bilgi de şu şekilde. 2 dönem önce arkadaşım orada yaptı piyade er olarak. alayda bankamatik falan yokmuş. yanımızda 1 ay yetecek bir para götürmek gerekiyormuş.

12sinde saat 2de ankaradan hava yolu ile elazığa gidiyorum. anadolu jet ile 120 tl. 15:15 gibi orada oluyormuşuz. KTM ile alakalı bir bilgi veriyim. son 2 dönem giden askerlerin hiçbiri eziyet çekmemiş. elazığda bu konuyla alakalı bir düzenleme getirilmiş. arkadaşım 1 gece kaldım dedi. öyle bir zorluğu yoktu dedi. bingölde yerine göre 3-4 gün kalınıyormuş. keşke daha fazla kalınabilse diyor. hem yemekler güzel. hem de çok iyi imkanları varmış. tabi bu arada o günler sivil geziyorsun. askerlikteki 1 hafta sivil dolaşmak da iyidir.

KİĞI'ya helikopterle gidiliyormuş. hayatımda ilk kez helikoptere binicem hayırlısıyla.

tvden izlerken askerler helikopterden operasyona iniyolar ona imrenirdim. ben de o havayla iniyim diyorum.

herkese şimdiden hayırlı teskereler

Kardeş allah senden razı olsun yawww dünden beri KTM ye katılıp - katılmamakta kararsız kalmıştım. Önceki yazıları okudum herkez elazığ KTM berbat diyordu en azından bu yazdıkların biraz da olsa içimi rahatlattı. En iyisi gidip KTM ye katılmak gibi görünüyor...............

bingöl 49.motorlu piyade tugayı

• quote:

Orijinalden alıntı: Capricorn57

quote:

Orijinalden alıntı: ardagencc

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı İSTİHKAM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. K.lığı
    ETİMESGUT ANKARA

ARKADAŞLAR BURASI HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞABİLİRMİ BİZİMLE.ACEMİLİĞİ BURADA YAPANLAR USTA BİRLİĞİNDE GENEL OLARAK NEREYE DÜŞÜYORLAR ACABA.

Acemi ve usta birliğim Zırhlı birliklerdi. 2 alay ve 1 Çavuş eğitim taburu olmak üzere devasa biryer. Albay görmekten bıkarsınız artık o derede subay kaynayan biyer. Ortalık tanktan geçilmiyo zaten:) Karma Çavuş eğitim taburunda geçicek acemiliğiniz, rahat yerdir. Zamanının bölük komutanı şu anda sanırım yüzbaşı oldu Mehmet Türker Özen di. Çok babacan on numara adamdı, kısa dönemleri çok sever ve çok ilgilenirdi bizlerle sağolsun. Yine takım komutanlarımız isimleri aklıma gelmiyo üstteğmenler aynı şekilde çok babacan adamlardı. Astsubaylar uzmanlar desen aynı şekilde gıırgır şamata geçti bizim acemilik, birazda kalabalık olmamız ve -18 derece soğukları görmemiz sebebiyle. Aralık dönemiydi.. Bizim dönemde 1001 kişi kısa dönemdik, 400 kişi tümende kaldık, kalan 600 kişi Ankara içine dağıtım oldu. Kısa dönemleri Ankara dışına dağıtmadılar. Hepimiz Ankara'da tamamladık askerliğimizi. Benim 5 ayım Zırhlı birliklerde geçti sormak istediğiniz birşey varsa sorabilirsiniz arkadaşlar. 325. K/D dedeniz

çok sağolasın bilgilerin için arkadaş.benim en çok merak ettiğim usta birliğine neresini veriyorlar diye.umarım bizlerde ankarada kalırız.

• Kütahya ya kısa donem havacı olarak giden arkadaşlar, egitiminiz bittikten sonra aranızdan izmir nato ya gönderilecekler benimle irtibata gecsin elimden gelen yardimi yaparım.
  • Birlik: Topçu Ve Füze Okl. Komutanlığı Polatlı/ANKARA
    Sınıfı: Topçu Ast.Tgmn
  • quote:

Orijinalden alıntı: architect57

hakkari dağ ve komando tugay komutanlığı, piyade er. Allah hepimizin yardımcısı olsun hepimize sabır versin arkadaşlar. Gideceğim tugayla ilgili bilgisi olan varmı arkadaşlar kısa dönem erler hangi görevlerde bulunur acaba ve operasyonlara katılırmı? Birde komando eğitimi almayacağım değilmi ?

PKK'ya en çok darbe vuran seçkin birliklerden birisi olarak biliyorum. Piyade Eri o kadar komando varken operasyona çıkartmazlar herhalde.
    Hayırlı tezkereler.
  • quote:

quote:

Sınıfı İSTİHKAM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    ETİMESGUT ANKARA

ARKADAŞLAR BURASI HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞABİLİRMİ BİZİMLE.ACEMİLİĞİ BURADA YAPANLAR USTA BİRLİĞİNDE GENEL OLARAK NEREYE DÜŞÜYORLAR ACABA.

Acemi ve usta birliğim Zırhlı birliklerdi. 2 alay ve 1 Çavuş eğitim taburu olmak üzere devasa biryer. Albay görmekten bıkarsınız artık o derede subay kaynayan biyer. Ortalık tanktan geçilmiyo zaten:) Karma Çavuş eğitim taburunda geçicek acemiliğiniz, rahat yerdir. Zamanının bölük komutanı şu anda sanırım yüzbaşı oldu Mehmet Türker Özen di. Çok babacan on numara adamdı, kısa dönemleri çok sever ve çok ilgilenirdi bizlerle sağolsun. Yine takım komutanlarımız isimleri aklıma gelmiyo üstteğmenler aynı şekilde çok babacan adamlardı. Astsubaylar uzmanlar desen aynı şekilde gıırgır şamata geçti bizim acemilik, birazda kalabalık olmamız ve -18 derece soğukları görmemiz sebebiyle. Aralık dönemiydi.. Bizim dönemde 1001 kişi kısa dönemdik, 400 kişi tümende kaldık, kalan 600 kişi Ankara içine dağıtım oldu. Kısa dönemleri Ankara dışına dağıtmadılar. Hepimiz Ankara'da tamamladık askerliğimizi. Benim 5 ayım Zırhlı birliklerde geçti sormak istediğiniz birşey varsa sorabilirsiniz arkadaşlar. 325. K/D dedeniz

unuttum sormayı arkadaşım. usta birliğinde nereye düştüğümüz ne zaman belli olur orada.bazıları ilk gün size söylerler diyorlar.doğrumudur.

• quote:

quote:

quote:

Sınıfı İSTİHKAM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    ETİMESGUT ANKARA

unuttum sormayı arkadaşım. usta birliğinde nereye düştüğümüz ne zaman belli olur orada.bazıları ilk gün size söylerler diyorlar.doğrumudur.

Yemin töreninden sonra kura çekimi yaptık biz.

• quote:

Orijinalden alıntı: impact_24

quote:

quote:

quote:

Sınıfı İSTİHKAM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    ETİMESGUT ANKARA

Yemin töreninden sonra kura çekimi yaptık biz.

ankara etimesguttan sonra usta birliği genelde nerelere gider peki bilginiz varmı.

• Malesef yok ama tahminim ilçelere dağılabileceği yönünde.
  • 
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.