Şimdi Ara

323 KÜTAHYA HAVACILAR BURAYA (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
1
Favori
15.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

arkadaşlar son dakikaya bırakmayın işinizi, 1.000 kişi gelecek, işleminiz bitmezse 1 gece misafirhane koğuşunda yatar işleminiz ertesi gün yapılır. 1 gün geç girmiş dolayısıyla 1 gün geç terhis olursunuz. 3 ün 5 in hesabını yapmayın, zararlı çıkan siz olursunuz

Ben zaten sabah 6 gibi Kutahyada olcam. Iste oglene kadar biraz dolasırım. Oglen gider teslim olurum.... Gec kalmamak en mantıklısı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpinalTap -- 11 Ağustos 2008; 11:57:25 >
  • bir de yarın girsek ne olur? geç mi terhis oluruz, yoksa daha büyük işlerle mi uğraşırız? herhalde o numarayı almış olmak lazım 12sinde mesai saatine kadar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: quismodo

herkes 4 5 gibi orada olacağım diyor :) öğlen teslim olsak yemeği de içeride yeriz, oh :)
    kumral, ben de malzemeleri oradan almayı planlıyorum, arabayla geleceğiz, park vs. sorun olmaz değil mi :)

kütahya küçük bi şehir, park sorunu olmaz. rahatça gezip dolaşabilirsiniz
  • aslında biraz erken girmek en mantıklısı ama ancak yetisiyorum
  • Selam Torunlar :D

321. KS.DN. Hv.P.Çvş olarak size önerilerim bilgilendirmelerim uyarılarım olacak. İlk olarak ne kadar geç giderseniz o kadar geç terhis olursunuz (ceza alma durumunuzda olabilir) 12'sinde 5'ten önce girerseniz sıra numaranız o kadar önlerde olur böylece gece 1,5-2 ye kadar ayakta beklemek zorunda kalmazsınız.

Bu arada katılacağınız bölüğün 3. erbaş olmasına çalışın 3.Erbaş a gönderen sıraya girin mutlaka. Yzb. Rasim Süt komutanınız olacak ve siz bundan memnun kalacaksınız.

Bunun dışında kötü bir durumsa şudur: 20-21 yaşında çvş'lara komutanım demek zorunda kalacaksınız. 321. dn çvşlarınızda olacak ama onlar eğitim çavuşu olmuyor genelde.

Yanınızda ıvır zıvır eşya götürmeyin kapıda girişte 10YTL sigorta parası 20 YTL de malzeme parası alıyorlar paketin içinde eşofman takımı şort tişört 3 adet mavi fanila 3 adet slip yeşil don veriyorlar. Ayrıca daha sonra size spor ayakkabı verilecek. Elbiselerinizi alırken mutlaka uygun beden alın. Yanınıza bol bol yara bandı almalısınız. Traş köpüğü iğne bıçak (2 bıçaklı derby) vs. çantasıyla verilecek.

şimdilik bu kadar.

daha sonra aklıma geldikçe yazarım. merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

şfk: 36

• quote:

Orjinalden alıntı: GeNeX

Selam Torunlar :D

321. KS.DN. Hv.P.Çvş olarak size önerilerim bilgilendirmelerim uyarılarım olacak. İlk olarak ne kadar geç giderseniz o kadar geç terhis olursunuz (ceza alma durumunuzda olabilir) 12'sinde 5'ten önce girerseniz sıra numaranız o kadar önlerde olur böylece gece 1,5-2 ye kadar ayakta beklemek zorunda kalmazsınız.

Bu arada katılacağınız bölüğün 3. erbaş olmasına çalışın 3.Erbaş a gönderen sıraya girin mutlaka. Yzb. Rasim Süt komutanınız olacak ve siz bundan memnun kalacaksınız.

Bunun dışında kötü bir durumsa şudur: 20-21 yaşında çvş'lara komutanım demek zorunda kalacaksınız. 321. dn çvşlarınızda olacak ama onlar eğitim çavuşu olmuyor genelde.

Yanınızda ıvır zıvır eşya götürmeyin kapıda girişte 10YTL sigorta parası 20 YTL de malzeme parası alıyorlar paketin içinde eşofman takımı şort tişört 3 adet mavi fanila 3 adet slip yeşil don veriyorlar. Ayrıca daha sonra size spor ayakkabı verilecek. Elbiselerinizi alırken mutlaka uygun beden alın. Yanınıza bol bol yara bandı almalısınız. Traş köpüğü iğne bıçak (2 bıçaklı derby) vs. çantasıyla verilecek.

şimdilik bu kadar.

daha sonra aklıma geldikçe yazarım. merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

şfk: 36

tesekkur ederim bilgilendirdigin icin

• Arkadaşlar dışarıdan aldığınız her türlü malzemeyi kullanabilirsiniz, yanınızda havlu don çorap götürün yine ama abartmayın tugay içinde kantin var oradan zaman zaman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Zaten girişte 20 YTL lik paket aslında zorunlu değil ancak o anda bunu idrak edemeyip alırsınız. Ayrıca içinden çıkan uzun ve kalın çoraplar sizin götüreceğiniz çoraplardan kat kat iyi olacak. Daha sonra size bir beyaz yüz havlusu ve mavi banyo havlusu verecekler eğer bunları kullanmam diyorsanız almayın. Ayrıca mavi bir çift terlik hakkınızda var. bunlardan havlu, spor ayakkabı gibi malzemeler paket içinde değil hakkınız olan malzemeler.

Bunun dışında tugay içinde (3. erbaş a düşerseniz) yemekhane bölüğü 1km uzakta git gel 2km. günde 6 km. yürüyeceksiniz. Aynı zamanda bir hamam var (bildiğiniz hamam işte ama göbek taşı yok) buda yemekhanenin yanında bulunuyor. belli günlerde yıkanmaya gidiyorsunuz(haftada 3 defa)

Akbaba ismini verdiğimiz fast-food araçları dolaşıyor tugay içinde mümkün olduğunca bunlardan yemeyin. Yemekhaneye gidin yemeklere alışın.

Haftanın belli günleri çarşaflarınız yıkanıyor, ayrıca bir kurutemizleme servisi var elbise iç çamaşır gibi eşyalarınızı uygun fiyata yıkatabiliyorsunuz. Acil banyo ihtiyaçlarınız için bölük komutanıyla biranönce görüşün yakınlarda bir banyo var. Bölük binalarındaki duşları kullandırmıyorlar.

• Kütahyaya teslim olduktan sonra size sıra numarası verecekler işlemleriniz bu sıra numarasıyla devam edecek, daha sonra bölüğünüze gittiğinizde de geçici numara yazan isimlikler verilecek bundan sonra (soyisminizin yazdığı isimlikler gelene kadar) bu numarayla bilineceksiniz.

Teslim olmadan önce güzel bir saç traşı olmanız sırada bekleme sürenizi azaltır. Aşıya alerjisi olanlar önceden yanında rapor götürsün yoksa kaçışınız yok 3 adet iğne vücuda girecek :D bi kaç gün kolunuzda şişlik ve hafif bir sızı olabilir normaldir.

Teslim olmadan karnınızı doyurun uzun süre aç kalabilirsiniz.

Sigara içenler yanında içtikleri sigaradan götürebilirler sorun olmaz. Malum içerde bazen aradığınız sigarayı bulamayabilirsiniz.

Yanınızda elektronik esya götürmeyin mümkünse. Cep telefonunuzla giderseniz girişte sorun yok içerde işlemler başlarken arama öncesi istiyorlar eğer vermezseniz sorun olmaz ama yakalanırsanız askerliğiniz uzar. Teslim edilen cep telefonları bölük komutanına teslim ediliyor size kağıt veriliyor. Dağıtımdan 1-2 gün önce geri veriliyor.

• buda benden armağan olsun. Kütahyada Bir sürü resim çekmiştim. bunlardan biri bakın tugay sol tarafda . Bayağı bi resim var. İçlerinden güzelleri çekip buraya koyacağım
     323 KÜTAHYA HAVACILAR BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vay Anasını Sayın Seyirciler -- 11 Ağustos 2008; 12:50:40 >

• kardeş diğer resimler nerde :D
  • 323 kısa dönem olarak ne zaman terhis olacağız? bunu nasıl hesaplayabiliriz?
  • arkadaşlar askerlik tam olarak 5 ay 5 gün sürüyor.tabi izin kullanmazsanız 5 ay 5 gün sürüyor.Yol iznide alırsanız daha erken terhis olabilirsiniz.
    ben(gokhanın abisi:)) yol izini alamamıştım.Ama diğer birlikteki arkadaşlar 2-3 gün yol izini alan olmuştu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhansea -- 11 Ağustos 2008; 14:16:39 >
  • Tertip beni unutmuşun :)

quote:

Orjinalden alıntı: PALADİUS_ARAGONES

OYUCE34
    MERTTT
    BORASTUS
    GOKHANSEA
    CROSS78
    CLUBBERC
    ERZURUMLU323
    YANKİİ
    TURANK
    THEMANYAX
    CHOİSE
    UMTGRHN
    (EMRAH)

Herkes kaçta varacağını yazabilirmi eğer arka arka sıraya girersek orada ben bağıracağım .Aynı koğuşa düşebiliriz.

ELMARATTA
  • 3.30 da otogarda olucam.
  • bunlarda benden

• 1.30 - 2.00 gibi teslim olmayı planlıyorum fazla geç kalmamakta fayda var.
  • Buyrun beyler Kütahyada çektiğim bazı resimlerhttp://www.dosya.cc/kutahya.rar.html buradan indirebilirsiniz
  • gelin gelin xkumraldan(Yavuz abi) az cay içmedim
    Bi arkadaş bahsetmişiş için gelmiştik 2000 rakımlı biryere çıkmıştık diye orası radardır arkadaşlar her anasının gözü oraya çıkmaz şans işte
    Xkumralda(Yavuz abi) boy boy beden beden donlar atletler mevcut belki bende orda olurum tanışırız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Edmund -- 11 Ağustos 2008; 14:55:13 >

• Toplam kağıt üzerinde 6 ay askersiniz. ağustos-eylül-ekim-kasım-aralık-ocak aylarının toplamı kadar gün askersiniz. 12 gün izninizi mecburi kullandınız, 12 gün daha izin hakkınız var. Bunun dışında ustabirliğinizin evinize uzaklığına göre 1 veya 2 gün yol izniniz var.
  • beyler ben saat 14:30 da otogardayım
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.