Şimdi Ara

323 1998 model 1.8 boğaz kelebeği

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1 ay kadar önce 98 model 1.8 lpg'li 323 gli aldım. Araçta rölantideyken devir inip çıkıyor, arada da araç stop ediyor. rölantinin fazla kısıldığını düşünüp gaz ayarı için ustaya götürdüm. usta da sorunun boğaz kelebeğinde olduğunu söyledi. şimdi boğaz kelebeği arıyorum. bunun sıfırı var mıdır ? türkiye'de hep çıkma var ve 450 tl istiyorlar sanırım. bu konuda yardımcı olabilecek bi mazdasever varsa çok makbule geçer.

• Boğaz kelebeğinin sıfırı orijinal olarak var ve çok pahalı, sen çıkma ve sağlam olarak bak daha iyi ama lpg cilerin sorunu hemen ateşleme ve benzin sistemine atmaları gayet normal, boğaz kelebeği temizliği yaptır, sistemde hava alan yer var mı kontrol ettir, hemen parça değişimine girme bence.
  • arkadaş önce buji buji kablosu yenile sonra ateşleme bobini mutlaka yenile.

ben aynısını yaptım hatta karburator ve disturibitoru dahi yeniledim en son ateşlemeyi degiştirdim keşke ilk onu yenileseymişim 45 tl ye.

karburator 250 tl tuttu. lpg de karburator hiç hava almayacak derecede olmalı. hava filtresi tam oturmuyor olabilir.

ayrıca karburatorculer kelebeklerin oturdugu burcları tornacıda yeniliyorlar düzeliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.