Şimdi Ara

320kbps flac çok fark var mı?? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
301
Cevap
8
Favori
28.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında bu başlığa şöyle bir .gif yakışırdı

• Üstadlar eğleniyorsunuz iyi güzel de benim kafam karıştı.

320 flac var mı yok mu? Varsa Stüdyo kaydı mı? Öyleyse daha mı kaliteli CD'den?
  • Ayhan bu iş bizi aşar gibi görünüyor. Bence, sen de bırak bu işin peşini..
  • Bak hala uzatıyor
  • Hacım,

320lik flac yapılırsa olur. FLAC riplerken bitrate'i 320ye ayarlarsan 320'lik flac olur ama 320lik mp3'ten farkı olmaz.

Stüdyoların kaydının bitrate'i kayda göre değişir. DTS, Dolby, DVD 5.1 Audio, SACD veya CD olarak üretilebildiği için hepsinin bitrate'i farklıdır ama FLACten çok daha yüksek olduğuna emin olabilirsin. Mesela DVD Audio 9.6 mbps'ye kadar çıkabiliyor, SACD 2.8 mbps gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.

quote:

Orijinalden alıntı: UZUNCO

quote:

İnsan bazen ayni oksijeni soludugu icin lanet ediyor.

Ne kadar cok seyi yanlis biliyormusum, aldigim oksijen haram diyorum

Başım ağrıyordu, bu başlığa girince birden şok tedavisiyle geçti lakin türkiyede merdiven altı ses stüdyolarının çıkmasına üzüldüm eskiden 24 bit master kayıtlar yapılmazmıydı stüdyolarda...

Bir şok tedaviside benden olsun,
    tahtakaleye 24 bit 96 khz 320 kb stüdyo kalitesinde super audio cd ler satışa çıkmış tak arabaya dinle...

cd convert programlarında yazan cd kalitesi,stüdyo kalitesi,mp3 kalitesi gibi açıklamalar insanlarda yer ediniyor sanırım...

• @H. ; Eyvallah, ciddi ciddi sorduğum bir soruydu. Çünkü ben 762 Kbps'den aşağı flac dosyası ile karşılaşmadım. Kulandığım programda da (Db Poweramp) genelde rip level var, bit ayarı yok. Level 8'de dahi olsa 900 küsürde ripliyor. 320 flac denilince şaşırdım, acaba mp3'le mi karıştırıyor dedim.

Ama herhalde beni herşeyi bilen biri olarak zannediyorlar ki kzıyorlar. Neyse...

DVD Audio'yu duymuştum, hatta bir ara indircektim ama 6 küsür GB ibâresini dörünce vazgeçmiştim.
  • Bu arada ben de 320lik FLACi tahmini yazdım, herhangi bi şekilde denemişliğim yok ama muhtemelen oluyordur bitrate yazılabilen programlarda

Ama geyiği bitirmiş oldun, napcaz şimdi?
  • cd convert programlarında yazan cd kalitesi,stüdyo kalitesi,mp3 kalitesi gibi açıklamalar insanlarda yer ediniyor sanırım...
  • Kusura bakma ya, hiç o açıdan düşünememiştim.

Eleman baya iddialı ama, birazdan gelir itiraz eder
  • Allah
    tuşu vermiş
  • Flac kayıpsız değil mi ki sonuçta?Kaynağın bitrate'i neyse onu vermesi gerekir diye düşünüyorum.
  • Bu arada düzeltme yapıyorum;

Bu arada FLAC bitrate olarak ayarlanıp çevrilemiyormuş, o yüzden lowest quality modunda yapabiliyormuşuz. Tamamen sessizlik olursa bitrate 0'a kadar düşüyormuş. Bir nevi VBR gibi yani, her ne kadar altta kbps yazsa da oynakmış kendileri.
  • Anladığım kadarı ile böyle tabi, sanki kimse bilmiyor herkes birşeyler sıkıyor gibi yabancı kaynaklarda
  • Bence 320 Flac denilen şey Flac formatının mutasyona uğrayarak başkalaşması ve bununla birlikte çoğalması işlemidir.
  • quote:

Anladığım kadarı ile böyle tabi, sanki kimse bilmiyor herkes birşeyler sıkıyor gibi yabancı kaynaklarda

• Bu konu niye şişmiş diyordum ben de
    İyi geldi valla acayip aydınlandım
  • Müziğin keyfini çıkarmak yerine bu bitrateler mitrateler, flaclar mlaclar mp3 ler neden dostlar :)

Yemin ediyorum bizimkisi artık işin cılkını çıkarma. Kaç kişi ekiman analizi yapmaktan müziği dinlemeye fırsat buluyor? Bu player daha baslıydı bu kulaklığın sahnesi daha genişti, ne la bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer üst düzey bir kaynak(dac-ses kartı v.s) ve hi-fi kalitede bir kulaklıkla dinlemiyorsan fark hiç ama hiç yok neredeyse.Tavsiyem flacla uğraşmak yerine 320 kbps kalitesinde mp3 müzikler dinlemen.Hem yer kaplamaz,hem pratik olur hemde işini görür...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gencebayx

Eğer üst düzey bir kaynak(dac-ses kartı v.s) ve hi-fi kalitede bir kulaklıkla dinlemiyorsan fark hiç ama hiç yok neredeyse.Tavsiyem flacla uğraşmak yerine 320 kbps kalitesinde mp3 müzikler dinlemen.Hem yer kaplamaz,hem pratik olur hemde işini görür...

Utumanın techno-fi daki imzasına benzedi bu yazdıklarınız :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.