Şimdi Ara

3080 Ti için model önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aşağıdaki 3080 Ti'lerden hangisi daha iyi bir tercih olacaktır? Çok fark yok ise en ucuz olanı mı tercih etmeliyim? Teşekkür ederim.

İlgili kart 5800X ve B550 anakart ile kullanılacak olup, minimum ve maximum fiyat arasında 150 USD gibi fark var. Gigabyte aurus en alttaki Gigabyte'dan 150 USD daha fazla fiyata sahip.

Gigabyte Aorus GeForce RTX 3080 Ti Master 12G Graphics Card, Max Covered Cooling, 12 GB 384-BIT GDDR6X, GV-N308TAORUS M-12GD Video Card

EVGA GeForce RTX 3080 Ti FTW3 Ultra Gaming, 12G-P5-3967-KR, 12 GB GDDR6X, iCX3 Technology, ARGB LED, Metal Backplate

Gigabyte GeForce RTX 3080 Ti Vision OC 12G Graphics Card, 3X Windforce Fans, 12 GB 384-BIT GDDR6X, GV-N308TVISION OC-12GD Video Card

Gigabyte GeForce RTX 3080 Ti Gaming OC 12G Graphics Card, 3X Windforce Fans, 12 GB 384-BIT GDDR6X, GV-N308TGAMING OC-12GD Video Card

• Asus rog strix, gpu 63C, hotspot 73, memory 76... Diger ekrankartlarinin da sen bul, serin calisanini alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kunGFu kullanıcısına yanıt

ROG STRİX malesef pahalı. listemdekilerin en pahalısı ise aorus. evga sonra geliyor. aralarında 50 usd oynuyor. diğerlerinin hepsi fiyat olarak bu ikisinin altında sıralanıyor. Asus rog strix ise en azından benim takibimde olan 150 usd fazla Aorus'tan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iori_yagami -- 13 Mayıs 2022; 23:7:18 >
  • niye 3080 ti?

20 liralara 3080 var

• Ekran kartının sessiz olanı makbuldur. Dilersen kart incelemelerine bakıp hangisi daha sessiz çalışıyor ona bak. Çünkü bu kartla uzun yıllar geçireceksin ve sesi seni rahatsız etmemeli. 3080Ti bilindik markalardan alırsan seni pişman edecek bir kart yok. Sıcaklık konusuna çok takılma. Zaten bu kartlar kritik seviyelere gelmemeleri için üretilmişler. O yüzden herhangi bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Aralarındaki ufak farklar için binlerce lira vermeye lüzum yok. En ucuzu ve sesi rahatsız etmeyen bir kart tercih edebilirsin.

ROG Strix kart önermişler. Evet ROG gerçekten en iyi seri diyebilirim. Ama aradaki fiyat farkına değer mi o tartışılır işte. Bende Palit 3080 Ti Gamerock var. Çok ucuza geldiği için marka seçme gibi bir şansım yoktu ki şansıma Gamerock da iyi serilerden biriymiş. Tek yakındığım nokta kartın fan sesiydi. Garantili bir ürün olmadığı için de Noctua mod yaparak daha sessiz ve daha serin bir kart yapabildim. Tabi bunu size tavsiye etmiyorum. Ama kart gücü ve performansı olarak ROG ya da diğer serilerden muazzam derecelerde farkı yok. Hatta neredeyse hepsi aynı diyebilirim. Gigabyte serileri bir hayli sessiz çalışıyor diye biliyorum. Bizzat deneyimlemiştim ancak yine de modeline göre farklılık gösterebilir. İncelemelerini izleyip öyle karar verebilirsin.

• 3080ti gaming oc kullandim. Sessiz ve serin bir kart. Ayrica ramlerde serin calisiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyat farkı çoksa en uygununu al hocam. bin lira fark varsa FTW3 suprim gibi modeller tercih edilebilir. daha yüksek farkları vermeye benim açımdan degmez

• Bütçenize en uygunu almak mantıklı olacaktır. Sadece Gigabyte Vision en şık gözükeni. 1 ay önce Zotac 3080ti aldım, yorumlara baktığım zaman rakiplerine göre daha çok ses çıkarıyor ve ısınıyor diyorlardı. Hava akımı iyi olan bir kasa kullandığım ve 5 fanım olduğundan dolayı hiç bir sıkıntı yaşamıyorum. Genelde çok ufak farklar oluyor ve vereceğiniz fiyat farkına pek değmiyor açıkçası. Yabancı forumlara da bakarsanız Evga tavsiye edeceklerdir ama kalitesinden daha çok USA içinde çok iyi müşteri hizmetleri olduğu için. Fakat Avrupa ve Türkiye için genelde hepsi aynı seviye müşteri hizmetleri sunuyor.

Fakat para önemli değil almışken en iyisi olsun diyorsanız ki bence en iyisi dediğimiz daha sessiz ve biraz daha az ısınanı oluyor Asus TUF serisi en az ısınan ve en az ses çıkaranı.

• cevaplarınız için teşekkürler. peki ftw3 veya aorus arasında hangisi tercih edilmeli? aorus yaklaşık 50 usd daha fazla fiyata sahip. evga da sessiz mi çalışır?

• samgoli82 S kullanıcısına yanıt

peki ftw3 veya aorus arasında hangisi tercih edilmeli?

• iori_yagami kullanıcısına yanıt

ftw3 veya suprim benim tercihim olurdu.

• Kesinlikle seçtikleriniz arasından.

EVGA GeForce RTX 3080 Ti FTW3 Ultra Review - Temperatures & Fan Noise | TechPowerUp

der kaçarım.

vede 3080 kullanmaktayım memnunum. 3 sene garantisi cabası.

Ayrıca asus strix alamıyorsanız Asus Tuf'ta düşünebilirsiniz.

evga ve tuf arasında 100 dolar var ise tuf seçebilirsiniz.

Bu arada ekran fiyatları gerilemekte. çok aceleci olmayınız derim.

Oyun monitorü çözünürlüğünüz vede oynadığınız oyunlar nelerdir.

ti yerine 12 gb olan yeni seri 3080 bile yetebilir size.

neden derseniz ben

3440x1440 da bile darboğaz yemekteyim. ''bazı oyunlarda'' imzamdaki cpu ile ve gpu ile.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 16 Mayıs 2022; 4:6:29 >

• Merhaba. Cevabınız için tşkler. Sistemim şu şekilde:

"AMD Ryzen 7 5800X 8-Core Processor / MSI MEG B550 UNIFY-X/2X8 GB CORSAIR DDR4 3600 MHZ-CL16 / Noctua NH-D14/MSI DUKE GTX 1080 TI / 970 PRO NVMe™ M.2 SSD 512GB / WD BLUE 1 TB / CORSAIR 400R 750 Watt /CORSAIR Vengeance® K65 Compact Mechanical Gaming Keyboard / Razer DeathAdder Chroma Mause / Sennheiser GSP 670 Oyuncu Kulaklığı / Dell 23.8 S2417DG 165HZ 1ms G-Sync 2K HDMI DP QHD Gaming Monitör"

Evganın fiyatı tuf'dan 100 usd daha ucuz konumda şu an. Bu halde evga daha iyi bir tercih olacak sanırım. aslında aorus da ilgimi çekmişti. ama kimse onu önermedi. en iyi tercih bu durumda evda ftw3 oluyor. hem de 50 usd aorus'tan daha ucuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iori_yagami -- 16 Mayıs 2022; 22:48:23 >
  • 4k monitor tavsiyeniz var mıdır? bir de bu ekran kartı 2-3 yıl daha 4k oynatabilir mi? yoksa 2k da ömrü çok daha uzun mu olacaktır? benim ekran kartı değiştirme sürem, genellikle sistemi az kullandığım için, 3-4 yıl.

• Listeye Suprim X modelini de ekleyebilirsin.

https://www.hepsiburada.com/msi-geforce-rtx-3080-ti-suprim-x-12gb-384bit-gddr6x-pci-express-x16-rtx-3080-ti-suprim-x-p-HBCV000009FVNF

• evga hariç hepsinden var bende, soğutma ve ses bazında net biçimde aorus hepsinden daha iyi. 1250 rpm'de 90 derecede tutabiliyor ısıyı. Kısacası sıfır sese yakın bir düzey bu. Gaming oc ve vision'lar aynı seviyeye 1500 rpm ile gelebiliyor buna da fısıltı diyebiliriz. Strix için ise 1750-1850 rpm gerekiyor ki diğerlerine kıyasla net biçimde daha sesli. Yine oc bakımından da en başarılısı Aorus iken en başarısızı Strix bendekilerin. Buna karşılık güç GPU sıcaklığında en iyisi Strix yine güç tüketimi açısından ele alırsak da yine en iyisi Strix. Şöyle ki Aorus'tan 20W daha düşük çalışıyor. GDDR6X'lerde bellek sıcaklığı belirleyici olduğu için ben tercihimi Aorus'tan yana kullanırım.

• MSI'dan şaşma hocam. Üst seviye modelleri çok iyidir.

https://www.hepsiburada.com/msi-geforce-rtx-3080-ti-suprim-x-12gb-384bit-gddr6x-pci-express-x16-rtx-3080-ti-suprim-x-p-HBCV000009FVNF

• cevaplarınız için tşkler. bu arada 750 watt güç kaynağı yeterli mi bu kart için? CORSAIR 750 Watt güç kaynağı var bende.

• iori_yagami kullanıcısına yanıt

Modeli nedir? Hali hazirda asus rog 3080 ti modelini, fsp hydro g pro 750w ile kullanan var, bir sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.