Şimdi Ara

306 silindir kapak contası değiştirmek ne kadar tutar??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

94 306 1.4 xr model aracımın motorundan calıstırınca kaynar su damlaları fıskırıyor suan arabayı kullanmıyorum birsey olur diye büyük ihtimal silindir kapak contası yandı diye tahmin ediyorum internetten arastırdım işçiliği 100 tl olan varda diyor 500tl de net bir fiyatı varmıdır istanbulda bildiğiniz ucuza saglam yapan usta varmı?? sonucta conta 30 lira işçilik ucuz ve iyi olması lazım maksimum ne kadar tutar fiyat??

• aracınızı hararet yaptırmışsınız conta yakmış açılmadan hiçbir usta kesin bir fiyat söyleyemez ama en az 200 tl yi gözden çıkarın
  • silindir kapağında eğilme falan yoksa yani taşlama ile kurtarırsa 250-300 gibi masrafla halledebileceğini sanıyorum
  • su sekilde kullanmak sakatmı peki yani tamirciye cekiciyle falanmı goturmek lazım yoksa
    bu sekilde calıstırsam problem olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: goflaz

su sekilde kullanmak sakatmı peki yani tamirciye cekiciyle falanmı goturmek lazım yoksa
    bu sekilde calıstırsam problem olurmu?

Ben de 306 kullanıyorum bu conta yanma sebebi ise motor sıcakken o halde bırakıp arabayı istop ettirmekmiş..Çaresi ise rolentide arabayı biraz çalıştırıp hararetin normale gelmesini beklemek (Eger daha hızlı soguması istenirse klima acılabilir bunun sebebide fanların daha şiddetli çalıması)
    Bunlar 306 manyagı bir arkadaş var ondan ogrendim conta degişimi de ne kadara yapılıyor bilmiyorum tavsiyem o şekilde sürmeyin.
  • conta yakmamın sebebi arabanın olduğu gibi on takımına bakım yaptırmıstım triger,debriyaj seti,salıncaklar,yağ,buji,subab ayarı,filtreler falan filan yapan usta radyatörü sokmüs takarkende içinde hava bırakmış doğal olarak hararet yaptı göstergede calısmadı yani arbada problem yok fakat söyle 150 tl ye falan bitirmek istiyorum su motor olayını 25 tl lik parcayı takmak icin 300-400 tl çok değilmi?
  • başka yardımcı olabilecek varmı??? iyi yapan kazıkcı olmayan usta bilen yokmu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.