Şimdi Ara

300000 tl yi en iyi nasıl değerlendirebilirim ki yan gelip yatayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
4.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ama aç açıkta kalmayayım? elime yüklü miktarda para geçti yaş 21.

• Klavyenin 0 tusu arizali galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 çocuk tut. Bimden su al satsınlar. Para arttıkça çocuk sayısını arttırırsın başka kıtalara yönelirsin. Kim bilir 2 sene sonra New York meydanda su satamacağını
  • Dükkan al kiraya ver aylık 4-5 getirir. Şu an ne iş yapıyosan okul vs. devam et paranın büyük kısmını biriktir kaliteli bir kooperatif vs bulursan girersin bi kısmını oraya verirsin kalanı senin, bulamazsan bulana kadar bi kısmını biriktir kalanını harca kardeş

• İstanbuldan kampanya ile 3-4 daire.Malum istanbulda kiralar yüksek 900-1000 tl arası kiraya verirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Qatar Foundation

Dükkan al kiraya ver aylık 4-5 getirir. Şu an ne iş yapıyosan okul vs. devam et paranın büyük kısmını biriktir kaliteli bir kooperatif vs bulursan girersin bi kısmını oraya verirsin kalanı senin, bulamazsan bulana kadar bi kısmını biriktir kalanını harca kardeş

Emlak fiyatlarından hiçbirinizin haberi yok herhalde. 300 bine aldığı dükkan ayda 2 bin bile getirmez ne 4-5 bini.
    @Bysteve
    Ev konusunda da tamam kiralar yüksek ama ev fiyatları da yüksel 300 bine 4 daire zaten imkansız gibi birşey. Ki alsa bile o dairelerden 500 tl bile kira alamaz. 170 milyarlık daireler 600-650ye kiraya veriliyor.

• alım satım kiraya vermek biraz emek istetiyor beyler bunlara zamanım yok. zamanım varda uğraşmak istemiyorum direk para getirisi olan ne yapabilirim
  • Faize yatır. Çorum'da kiralık dairede mutlu mesut yaşa

• quote:

Orijinalden alıntı: ooznalbant

quote:

Dükkan al kiraya ver aylık 4-5 getirir. Şu an ne iş yapıyosan okul vs. devam et paranın büyük kısmını biriktir kaliteli bir kooperatif vs bulursan girersin bi kısmını oraya verirsin kalanı senin, bulamazsan bulana kadar bi kısmını biriktir kalanını harca kardeş

Emlak fiyatlarından hiçbirinizin haberi yok herhalde. 300 bine aldığı dükkan ayda 2 bin bile getirmez ne 4-5 bini.
    @Bysteve
    Ev konusunda da tamam kiralar yüksek ama ev fiyatları da yüksel 300 bine 4 daire zaten imkansız gibi birşey. Ki alsa bile o dairelerden 500 tl bile kira alamaz. 170 milyarlık daireler 600-650ye kiraya veriliyor.

Kayseride 130k€ satılık dükkan şuan yıllık 8k€ ya kiracılı yıllık 25 milyar az para değil. Sahibinden.comdan kiracılı dükkanlara bakabilirsin. Şehirde çok farketmez sanırım yaşadığın şehirde olmak zorunda değil yani

• günde 1 tl harcarsan yan gelip yatabilirsin.Gerçi 300 bin tlymiş para değil boşver sen çalış
  • 300 bin mi yüklü para dediğin

• hay k niz batsin batsin tiksindim her para konusunda 1k 2k yazanlardan

• quote:

Orijinalden alıntı: Bysteve

İstanbuldan kampanya ile 3-4 daire.Malum istanbulda kiralar yüksek 900-1000 tl arası kiraya verirsin.

300.000 Liraya 3 4 Daire

İstanbul'un neresinde acaba söyle bizde alalım.
    300.000/3=100.000 100k lık daireyi bir de 900-1000 liraya kiralayacaksın ha

Taksi plakalarını takip et.
    Eskiden olsa yarım hisse alırsın derdim ama malum uçtu fiyatları 1.100 milyona çıkmış yarısı 550 ediyor. Olmaz gelmez yarım hisse.

Merterde ufak dükkan al desek onlarda aynı şekil. Alamazsın.

Yok o paraya yan gelip yatamazsın. Zaten yan gelip yatarak para büyütüldüğü görülmüş şey değil.

Faizide yenmez. %11 faiz gelir diyen olmuş kafalar Bir milyon.

Arsa alıp yatırım yap bari. Yalova Bursa taraflarında biraz projeler var bak takip et al 2 seneye en az 30 milyar kar koyarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KhaZiggs -- 15 Eylül 2015; 16:50:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• KhaZiggs kullanıcısına yanıt
    Eklemeyi unuttum arkadaşlar...

mümkünse örnekte görüşdüğü gibi cebinde 20 tl para olmayan dh üyeleri yorum atmasın.

kirlilik olmasın diye..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oranssiparta

Eklemeyi unuttum arkadaşlar...

mümkünse örnekte görüşdüğü gibi cebinde 20 tl para olmayan dh üyeleri yorum atmasın.

kirlilik olmasın diye..

Bana mı diyorsun cebinde 20 lira olmayanlar atmasın diye? Anlamadım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbulun yeni yapılanma yerleri var avcılar tarafları. Oralarda yeni yeni evler yapılıyor ama merkeze uzak olduğu için daire fiyatları düşük.oralardan ev al 2 tane 1+1 kiraya ver. En mantıklısı o çünkü. 2+1 alsan atıyorum 1000 liraya kiraya verirsin, 1+1 alsan 700-800'e verirsin eder sana ayda 1500-1600 lira. 1+1 bu zamanda çok kârlı bana sorarsan.

• 100 bine istanbuldan ev alınır ama kirası 500 olur. 1500 lira senin için kafi ise değerlendirebilirsin. 500 liradan fazla etmez zorlasan 550-600 bellki. hem evlerin satış değerleri artar, güzel yerden alırsan. mesela beylik düzü avcılar gibi yerler çok gelişiyor oralara metro gelecek kesin bilgi. 1+1 ev alıp suriyelilere 600 liraya kiralayabilirsin ama evin içine ederler. 500e de normal kesinlikle ve rahatlıkla kiralanır. faiz oranlarını bilmiyorum daha fazla getirebilir ama faizi yiyeceğin için ana paranın değeri azalır. örnek olarak 3 sene önce 50 bin olan arabalar şimdi 60-65.

yan gelip yatmayıp, iş kurarsan gayet güzel bütçe. 10 tane çiğköfteci açabilirsin. e tabi dükkan kirası + çalışan için fazla sana kar bırakmaz 1000 lira falan ama aylık 10 bin lira gelirin olur bu da en az şekilde. 30 bin çiğ köfteci için fazla bile. ilk bir kaç ay dükkan kirasını çıkartamassın diye kenarda tuttum. zorlasan 15 tane rahat açılır. ama organizasyonu iyi yapman lazım, başına koyacağın adamlar işini düzgün yapacak ve parana göz dikmeyecek. az tutulmuş pizza markalarının franchising işine de girebilirsin. zaten marka sıkıntın 2 işte de olmaz bayiilik alacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E35D290C4 -- 15 Eylül 2015; 17:13:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HeLLsTeR

2 çocuk tut. Bimden su al satsınlar. Para arttıkça çocuk sayısını arttırırsın başka kıtalara yönelirsin. Kim bilir 2 sene sonra New York meydanda su satamacağını

• quote:

quote:

quote:

@Bysteve

Kayseride 130k€ satılık dükkan şuan yıllık 8k€ ya kiracılı yıllık 25 milyar az para değil. Sahibinden.comdan kiracılı dükkanlara bakabilirsin. Şehirde çok farketmez sanırım yaşadığın şehirde olmak zorunda değil yani

Kardeş matematiğin mi yok? Sen 4-5 getirir dedin ben getirmez ancak 2 getirir dedim. Senin verdiğin örneğe göre de 130 binlik dükkan yıllık 8 bin getiriyorsa bu oranla 300 binlik ayda 1500 getirir. Ya matematiğin kıt ya türkçen?

• quote:

quote:

quote:

quote:

@Bysteve

Kardeş matematiğin mi yok? Sen 4-5 getirir dedin ben getirmez ancak 2 getirir dedim. Senin verdiğin örneğe göre de 130 binlik dükkan yıllık 8 bin getiriyorsa bu oranla 300 binlik ayda 1500 getirir. Ya matematiğin kıt ya türkçen?

Kardeşim 300bin ₺lik dükkan aylık 2Bin₺ getiriyor yaklaşık onu diyorum. 4-5 getirmezmiş evet bende bakınca gördüm.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.