Şimdi Ara

3000 m2 lik bir alan ve üç binada kablosuz ağ sistemi..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    konu başlığında da belirttiğim gibi 3000m2 lik bir alan içerisinde bulunan 3 binada kablosuz ağ sitemi kurulacaktır.
    (binaların yerleşimi L şeklinde olup, biri 4 diğer ikisi ise 3 katlıdır)
    bu yerin şu anda kullanmakta olduğu sistem, kablo yoluyla linux server interneti dağıtmaktadır.
    biraz araştırmadan sonra kullanılabilecek malzemeleri çıkartmaya çalıştım.
    -interneti dağıtmak ve ağ yapısı oluşturmak için wireless router
    -wireless routerdan orta tarafda bulunan binanın çatısına (bu bina 4 katlıdır)D-Link Outdoor 15dBi Omni Anten (3 km mesafeli ve 360 derece açılı)
    (wireless router ile anten arasındaki bağlantıyı kablo yoluyla mı yapmamız gerek onuda biraz açarsanız sevinirim)
    -tabi ağ sisteminde bulunan bilgisayarlar için wireless ethernet kartı.

yukarıda yazdığım donamımlar böyle bir sistem için yeterlimidir yoksa ek donanımlar gereklimidir ? size zahmet bir yardımcı olursanız

• kısa süre önce aldığım network eğitiminden öğrendiğim kadarıyla modemden wirelles routera kabloyla uzatman gerekiyor. başka ihtiyacın yok gibi görünüyor... başarırsan bilgi ver... henüz deneme fırsatım olmadı çünkü...
  • 3000m2 çok 50x60m'mi nasıl boyutlar yani iyi bi yere koyman lazımki heryerden bağlantı alsın cihazlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheFoxy

merhabalar
    konu başlığında da belirttiğim gibi 3000m2 lik bir alan içerisinde bulunan 3 binada kablosuz ağ sitemi kurulacaktır.
    (binaların yerleşimi L şeklinde olup, biri 4 diğer ikisi ise 3 katlıdır)
    bu yerin şu anda kullanmakta olduğu sistem, kablo yoluyla linux server interneti dağıtmaktadır.
    biraz araştırmadan sonra kullanılabilecek malzemeleri çıkartmaya çalıştım.
    -interneti dağıtmak ve ağ yapısı oluşturmak için wireless router
    -wireless routerdan orta tarafda bulunan binanın çatısına (bu bina 4 katlıdır)D-Link Outdoor 15dBi Omni Anten (3 km mesafeli ve 360 derece açılı)
    (wireless router ile anten arasındaki bağlantıyı kablo yoluyla mı yapmamız gerek onuda biraz açarsanız sevinirim)
    -tabi ağ sisteminde bulunan bilgisayarlar için wireless ethernet kartı.

yukarıda yazdığım donamımlar böyle bir sistem için yeterlimidir yoksa ek donanımlar gereklimidir ? size zahmet bir yardımcı olursanız

3km mesafeli ve 360 derece açılı anten 3000 metre ötedeki wireless sisteme kadar bağlanabilir demek sanırım yani ben bundan onu anllıyorum
    oda basitbir daire alan hesabından 3000mx3000mx3.14=28260000m2 alan yapıyor senin alanın 3000m2. bunun için açık alanda 60m mesafeli anten yetecektir. sen 3000m lik wireles ile tüm mahalleyi birbirine bağlarsın. bence alacağın anteni iyi seçmelisin ayrıca wireless antenlerin belli bir dereceden yüksek sinyal vermesi yasak tı sanırım bunuda araştırmanı isterim sonraa başına kötü şeyler gelmesin...

• abi wireless çıktı delikanlılık bozuldu neden insanlar wireless diye tutturuyor.. kablo en iyisi hemde daha az maliyetli...
    ama dostum bildiğim kadarıyla elindeki malzemelerle 3000m2 alanı değil 15.000 m2 alana wirelles kurabilirsin... tabi problem çıkmazsa...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.