Şimdi Ara

3000-3500 TL Sistem Tavsiyeleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun süredir aklımda bu fiyat aralıklarında kasa toplatma düşüncesi var ancak ne toplatıcak iyi biri biliyorum ne de almam gereken kasayı, kafamda
    almışken iyisini almak mantığı vardı ama birkaç konuştuğum insan bu fiyatı bile yeterli bulmadı, ssd disk derken o derken bu derken 4000-4500 lira dediler bende
    vazgeçtim. Benim aklımdaki kasa almışken oyun da oynayabilim, internette de gezebilim, shop programlarıyla işlerim olabiliyo onları da halledebiliyim.Önerilerinizi bekliyorum

•  3000-3500 TL Sistem Tavsiyeleriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 860K -- 31 Ağustos 2015; 12:53:53 >
  • Peki hocam sizce burdan örneğin ssd'yi çıkarıp gerekirse birkaç birşey daha düşürüp i7'ye çıkarsam doğru mu olur ? Birkaç kişi bana i5 yerine i7 zorla diye tutturdular, daha uzun vaadeli olucağını söylediler.

Bir de anakartta bana Asus'tan şaşma dediler, anakart meselesi ne derece önemli yani sizin önerdiğinizle onların dediği arasında çok büyük bi fark var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÜstKomşu -- 31 Ağustos 2015; 13:20:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÜstKomşu

Peki hocam sizce burdan örneğin ssd'yi çıkarıp gerekirse birkaç birşey daha düşürüp i7'ye çıkarsam doğru mu olur ? Birkaç kişi bana i5 yerine i7 zorla diye tutturdular, daha uzun vaadeli olucağını söylediler.

oyun için alacaksan i5 yeterli render için alacaksan i7
  • yok render benim için önemli değil ancak anakart konsunda asus'a bağlı kalmalı mıyım sizin önerdiğiniz kart asus ile performasns farkı gösterir mi ?
  • i7'yi eklemek için ekran kartını düşürdüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 860K -- 31 Ağustos 2015; 13:26:12 >
  • ÜstKomşu Ü kullanıcısına yanıt
    Asus masus palavra kaç yıldır msı kullanıyorum.Bir gün bile sorun yaşamadım.
  • ydagli42 kullanıcısına yanıt
    peki sizce i7 alıp ekran kartı mı düşmeli yoksa i5 uzun vaade de aynı performansı sağlar mı ?
    İ5 yeterlidir.Uzun vade idare edecektir.
  • ydagli42 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, ekran kartı ağırlıkta diyelim şimdilik o zaman
  • alternatif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 860K -- 31 Ağustos 2015; 13:43:19 >
  • ilk koyduğunuz i5 ile bunun arasındaki fark nedir hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcalpha

alternatif

hocam böyle bir sistem kaç sene gider ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÜstKomşu

ilk koyduğunuz i5 ile bunun arasındaki fark nedir hocam

intelin en son çıkardığı 6. nesil i5 işlemci performans olarak daha iyi ve overclock yapılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 860K -- 31 Ağustos 2015; 13:54:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerkek

quote:

Orijinalden alıntı: tcalpha

alternatif

hocam böyle bir sistem kaç sene gider ?

5,6 yıl gider yada daha fazla

• Vatan dan topladım interneten 3500 e bulabilirsin.Ankartıda msı yada gıgabyte öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ready2Craft -- 31 Ağustos 2015; 14:09:17 >

• Hocam az önce biz ya i7'den vazgeçiyoduk ya gtx970'den siz şimdi marka olarak düşürdünüz galiba yukardaki toplamadan ne avantajı olur sizinkinin ?
  • Yorumların yarısını okumadım hocam :)
    Aslında benim atıgımda 3500 tl ama işlemci sogutucusu koyunca 3700 oluyor sogutucu olarak interneten 80 90 tl arası gammax s40 bulabilirisiniz vatanda yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheAmphitrite

Yorumların yarısını okumadım hocam :)

https://store.donanimhaber.com/39/12/10/391210A5FFE32D7BD91C2B6A82FA515D.JPG mesela bu kasa ve sizin topladığınız arasındaki fark nedir, performans anlamında ne farkı olur :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.