Şimdi Ara

300-400 TL'ye Alınabilecek En İyi Ekran Kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar gören görmüştür vatan'dan %25 indirimle aldığım ekran kartını satmış bulunmaktayım.

Nvidia ekran kartları tercihim. Özellikle Linux kullanmam ve daha iyi yazılım desteği verdiğini düşünmem bu konuda etkili.
    Ve de Dx11'de Nvidia kartlar daha iyi diye biliyorum.

Yine de Ati kartlar da uygundur benim için. Fakat performansı benzer iki Nvidia kart ile Ati kart arasında fiyat farkı çok değilse Nvidia tercihimdir dediğim gibi.

300-400 TL'ye alınabilecek sistemime uyumlu ekran kartı arıyorum. Anakart PCI-Express 1.0 x16 destekliyor ki bu da sıkıntı yaratacaktır.
    Eğer anakart değiştirmemi öneriyorsanız maksimum 500 liraya kapatabileceğim bir sistem önerirseniz sevinirim, acelem yok.

Anakart: Asus P5K-SE
    İşlemci: Intel Core 2 Quad Q6600
    RAM: 2+2 GB Kingston @800 Mhz
    Şu anki Ekran Kartı: Zotac Nvidia 8800 GT
    Çözünürlük: 1680x1050
    PSU: 530 watt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PythEch -- 2 Mart 2012; 21:38:23 >

• 6870 oldukça uygundur...
  • Peki bazı oyunları Ati'yi sevmiyor. Bunun hakkında ne diyorsunuz? Mesela GTA IV Bu tür sıkıntıları yaşayanlarınız oldu mu?
  • http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kartı/asus-engtx560-dc2di1gd5-gtx560-directcu-gddr5-1gb-256bit-nvidia-geforce-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=55975

%25
  • Sanırım GTX 560 alacağım ancak ısınma problemi var mı bilmek istiyorum ve de en önemlisi anakartım pci-express 1.0 x16 destekliyor önemli ölçütte performans düşüşü olacak mı? Olacaksa anakart değiştirmem gerekiyor bu konuda yardımcı olur musunuz? Ayrıca PSU değiştirmeme gerek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PythEch -- 2 Mart 2012; 22:12:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PythEch

Peki bazı oyunları Ati'yi sevmiyor. Bunun hakkında ne diyorsunuz? Mesela GTA IV Bu tür sıkıntıları yaşayanlarınız oldu mu?

şu an yükledim gta 4 ü... imzamda ki sistemle oynuyorum... biraz sıkıntı var... ortanın üstü diyebileceğim ayarlarda ortalama 25 40 arası gidip geliyor fps civarı .. arada kasmalar oluyor... ama bu kart performansından değil oyunun sıkıntılarından kaynaklanıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgo_cr7

quote:

Orijinalden alıntı: PythEch

Peki bazı oyunları Ati'yi sevmiyor. Bunun hakkında ne diyorsunuz? Mesela GTA IV Bu tür sıkıntıları yaşayanlarınız oldu mu?

şu an yükledim gta 4 ü... imzamda ki sistemle oynuyorum... biraz sıkıntı var... ortanın üstü diyebileceğim ayarlarda ortalama 25 40 arası gidip geliyor fps civarı .. arada kasmalar oluyor... ama bu kart performansından değil oyunun sıkıntılarından kaynaklanıyor...

Oyunun sıkıntıları var evet. Ancak bu, Ati'nin bazı oyunlarda sıkıntı yarattığı gerçeğini değiştirmez. İster Ati'nin suçu olsun ister oyun yapımcılarının; oyunların bir kısmı Ati'yi cidden sevmiyor; sorunun oyunların kendisinden kaynaklanması veya kaynaklanmaması bir şey değiştirmiyor. O yüzden tercihim Nvidia'dan olacak. Dual Boot olarak Linux kullanıyorum ve Linux desteği Ati'de doğru düzgün de yok bildiğim kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PythEch -- 2 Mart 2012; 22:22:41 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.