Şimdi Ara

3.yıla kalmak mı yoksa istemedigin yere gidip tekrar hazırlanmak mı ? .. Bir fikir verin dostlarrr

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu soru kafamı çok kurcalıyor. 3.yıla kalmanın psikolojisini kaldırabilecek miyim bilmiyorum. ama milletin agzına sakız olmakta istemiyorum.ailemde pek kalma taraftarı değil gibi çok zorlamamam gerektigini düşünüyolar galiba

öncelikle kendimden bahsedeyim. orta halli bir anadolu lisesinde sayısal öğrencisiydim. ama durumum çok parlak değildi. 12.sınıfta sayısaldan hazırlandım. Pek çaba göstermedim ama hazırlandım diyelim. Ygs 180 bin lys 150 bin gelmişti. Sene sonu aklım başına geldi kendime adam gibi hedef koyup. Tekrar hazırlanacaktım. Artık Şakası yoktu durum ciddiydi. Hedefime Ulaşmayı da çok istiyordum

Hedefim eşit ağırlıktan hazırlanıp , orta halli bir hukuk fakültesini kazanmaktı. Ygs'ye kadar herşey güzel gitti. Ygs 5 sonucum 86 bin gelmişti. Çekebilecegim Sonuçtu tabi umutluydum. Ygs den sonra edebiyatta çok eksigim oldugu için hep edebiyat çalıştım. Matematige cok agırlık veremedim. Bu yüzden mat ve geoda patladım. Edebiyatta kolay oldugu icin çalışmam hiç bi işe yaramadı. gelen sonuç :
    tm3 ham 38 , obp li 45
    tm1 ham 64 , obpli 70 bin

Mat : 19 16
    geo 5 13
    edebiyat 50 6
    coğrafya 16 5

Şimdi büyük ihtimalle ingilizce işletme okuyacagım. Bu arada şunu belirteyim ingilizcem pek iyi değildir. Bölümden acayip korkuyorum. Bi ihtimalde sayısaldan harita mühendisliği yazacagım.Ama çok kararsızım. Sanırım gittigim bölümde mutlu olmayacagım. 3.seneye kalmakta çok kolay değil

ÖZET : tabiri caizse hayvan gibi çalıştıgım bu senede ; İçimde ukte kalan hukuk için tekrar mezuna kalayım mı ? Yoksa bi yere yerleşip mi deneyeyim ? Veyahutta ne gelirse o bolume mi odaklanayım. Tercih yapmak içime hiç sinmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OksiToksi -- 21 Temmuz 2016; 9:25:49 >

• 2. yılın son zamanları bıkkınlık gelmediyse kal bence
  • OksiToksi O kullanıcısına yanıt
    Olmayınca olmuyor 2 defa dememişsin bence artık git bir yere

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bıkkınlık gelmedi değil ama tabi azim var hala
  • 3.yıla kal kimseyi dinleme
  • Seneye de böyle olacak
    Çalışan hakkin i alamıyor zaten
    Yaz git

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OksiToksi O kullanıcısına yanıt
    Milletin ağzına sakız olsan ne olur olmasan ne olur önemli olan senin geleceğin-kariyerin emin ol onlar 1-2 gün sonra unutacaklar ve sen iyi bir yeri kazanınca utanacaklar...
    Bize çevre baskısına rağmen ideallerinden vazgeçmeyen gençler lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.