Şimdi Ara

3 silindir araca LPG ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
7.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşım soruyor: 3 silindir vw polo 1.2 si var; bu araca LPG bağlanır mı?. Bu işlem kaça yapılıyor ve akıllıca mı?

• Bildiğim kadarıyla tsi motorlara tam lpg dönüşümü yapılamıyor. Hatta BRC vb. şirketler buna çözüm getirmek üzere diye duymuştum. Yapılabildiği kadarıyla da çok tavsiye edilmiyor. Kaldı ki 1.2 motor için bence çok da mantıklı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_karaca -- 9 Mart 2012; 19:35:04 >
  • 3-4-5-6-8 Silindir'li motorlara lpg takılıyor dostum Ama diğer soruların için bi bilgim yok Sıralı sistem taktırıcaksın o biraz tuzlu :)
  • kesinlikle 3 silindir araçlara lpg tavsıye etmıyoruz........
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_karaca

Bildiğim kadarıyla tsi motorlara tam lpg dönüşümü yapılamıyor. Hatta BRC vb. şirketler buna çözüm getirmek üzere diye duymuştum. Yapılabildiği kadarıyla da çok tavsiye edilmiyor. Kaldı ki 1.2 motor için bence çok da mantıklı değil.

tsi motorlara uygun landi renzo marka gaz takılıyor diğer markalardada varmı şu an bilmiyorum ama 1-2 senedir taktıranları biliyorum.
  • motor TS I ise hiç bulaşma L P G işine

şimdilik ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: frisby2

quote:

Orijinalden alıntı: e_karaca

Bildiğim kadarıyla tsi motorlara tam lpg dönüşümü yapılamıyor. Hatta BRC vb. şirketler buna çözüm getirmek üzere diye duymuştum. Yapılabildiği kadarıyla da çok tavsiye edilmiyor. Kaldı ki 1.2 motor için bence çok da mantıklı değil.

tsi motorlara uygun landi renzo marka gaz takılıyor diğer markalardada varmı şu an bilmiyorum ama 1-2 senedir taktıranları biliyorum.

Benim bahsettiğim mevzu daha farklı muhtemelen. BRC, tsi motorlar için benzin gibi direk sıvı olarak yakıtı ileten bi sistemle uğraşıyordu. Bu bahar montajına başlanacak diye duymuştum ama akıbeti ne bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: adaotogaz

kesinlikle 3 silindir araçlara lpg tavsıye etmıyoruz........

ustam Fs otogaz takıyoruz sıkıntı yok dedi çetinsayda aynı şeyi söylüyor daha önce taktık diyor siz neden tavsie etmiyorsunuz ne gibi sıkınıtlar olabiliyor
  • Bu normal çok noktadan enjeksiyonlu bir motor ki fabia 1.2 lere takılıp sorunsuz kullanıldığını gördüm.

O nedenden dolayı sorun olacağını zannetmiyorum ki ,bildiğim kadarı ile sübaplarda alaşım değil ve 3 silindir olduğundan daha ucuza dönüşümün gerçekleşmesi gerek.
  • Ben tsi olarak görmüştüm. Yanlış görmüşüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanusta

quote:

ustam Fs otogaz takıyoruz sıkıntı yok dedi çetinsayda aynı şeyi söylüyor daha önce taktık diyor siz neden tavsie etmiyorsunuz ne gibi sıkınıtlar olabiliyor

her otogazcı takar zaten herkes takmaya odaklamnışşş sonra malum
    3 sılındır araç rolantıde tıtresımlı çalısıyor + gaz telı yok elektronık gaz yemesı gec oluorr
    bırde lpg takınca malum motorda daha cok tıtresım oluyor aşırı derecede ...

zaten aracın yakıtı ortalama da 6,5 litre 100 kmde

6,5*4,5 =29 kuruş km de yakıyor demek benzın olarak
    6,5*1,2*2,7=21 kuruş ta lpg de yakıyor anlamı gelıor

tabi ilk calıştırma benzınde oldugunuda hesaba katarsak ortalama km de 7 kuruş gibi bir karınız olur ..bu deger de max dur

100000 km de 7 000 tl karınız olacaktır
    kit maliyeti işletme kasko filan derken 2000 tl yi cok rahat bulur ....
    size 100 000 km max 5000 tl kar oalrak gerıye donebılır .....

en güzeli kredi kartı kampanyalarını takip edip 4 tane 100 tl ye 50 tl hediye ...alırsan
    zaten otomatıkman %12,5 kar elde etmiş olursunuz

saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: ilyus

motor TS I ise hiç bulaşma L P G işine

şimdilik ..

kesinlikle bulaşmayın başınızı ağırtmayın ....

tsi de lpg max _%20 avantaj saglar
    2500 3000 tl verıpte cok beklersınız kar edeyım dıye
  • takılır neden takılmasın ? merak ettim kaç model polo bu ?
  • quote:

quote:

quote:

3 sılındır araç rolantıde tıtresımlı çalısıyor + gaz telı yok elektronık gaz yemesı gec oluorr

tabi ilk calıştırma benzınde oldugunuda hesaba katarsak ortalama km de 7 kuruş gibi bir karınız olur ..bu deger de max dur

en güzeli kredi kartı kampanyalarını takip edip 4 tane 100 tl ye 50 tl hediye ...alırsan

saygılar

Güzel yorumun için teşekkürler.

• bu motor TSI değil. 3 silindirli 1.2 70 hp atmosferik motor.fabiadada aynı motor var ve LPG takanlar sorunsuz biniyor diye biliyorum.
  • quote:

quote:

quote:

saygılar

hakikaten bravo bu dürüst içten yorumunuz için belki bir müşteri kaybettiniz ama Allah size cok daha fazlasını versin...

ilk çalıştırmada tireşim doru gaz tepkimesi bir saniye geçikmeli yaptığınız hesapta cok yerinde olmuşş olay budur...

• bu arada ben de 1.2 70 ps polo kullanıcısıyım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.