Şimdi Ara

3 Pazar Gezdim Hepsimi Aynı mı Olur Arkadaş?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar pazarlık derdimi kendim görmeye başladığımdan beri bu kadar mı üç kağıt olur,

Hamsi den meyve sebzeye en güzelleri hep insanların göreceği yerlere koyuyorlar poşete doldururken hep kendi önlerinden veriyorlar ve bunlarda eve geldiğimizde hiçte öndekiler gibi gözükmüyor, normalde yapmazdım ama inanın geçen ay portakal aldım aracın bagajına yükledim pazarlıkları direksiyona geçmeden dedim bir tane götüreyim 15 küsür portakaldan 8 tanesi yumuşak veya ezik ...... böyle işi dedim aldım poşeti bakın normalde yapmam market kazanmasın esnaf pazarcı kazansın derim ama bu kadarda enayi yerine konmaz insan gittim verdim dedim dayı bu kadar da olmaz dedim attım tezgaha bastım gittim dur bilader yeni doldurayım vs dedi bakmadım hiç ben hakkımı helal etmiyorum dayı sana..

Aynı şekilde hamsilerin büyükleri ve güzelleri hep önlerde verirken kürekle ezikleri arkadan iteliyorlar, ya pazarcı esnaf abilerim Allah ınızı severseniz en azından 10 kalemden 3 tanesini bari öndeki özenle sildiğiniz sectiğiniz meyvelerden verinki insanlarda olması gereken en iyi ürününüzün bir kaç tanesini yesinler bari çok bariz fark ediyor vitrindeki ile arkadakiler.

Hepimiz işimizde dört dörtlük değiliz ama gezdiğim 3 pazarda da hemen hemen hep aynı tablo var

Pazarcı abilerim lütfen şu konuda birazdaha hassas olun, çünkü insanlar tezgahınıza arkadaki değil öndeki özenle seçtiğiniz ürünleriniz için geliyor...

• Ben de cumartesi gezdim ahaha.
  • yıl olmuş 2019 pazardan torba torba alışveriş yapanlar mı kaldı

kardeş market diye birşey var kilolarca alacagına 3-4 adet al 2-3 günde bir al.

kilolarca aldıgın şeyin yarısı çöpe gidiyor zaten büyük ihtimal

10-15 kuruş fazla ver marketten taze ve yiyeceğin kadar al.
  • Pazar alış veriş yaparken müşterinin kendisinin seçmesine izin vermeyen hiç bir tezgahtan mal alınmaz.

Ben giderim adam bana verir ufak bir leğen yada poşet tek tek seçerim alır tartar ücretini alır olay biter.
  • cok carsi pazar gezen biri degilimdir ama İstanbul'daki evin orada bir pazar kuruluyor, İstanbul'a gittigim zaman meyve kuruyemis falan aliyorum ama gittigim yerler bellidir oralara guvendigim icin kendim secmiyorum soyluyorum kendileri veriyor. ama gecen gittigimde mandalina alayim dedim, tezgahtakiler guzel duruyordu 1.5 kilo kadar istedim adam arkadaki sandik mi denir sepet mi denir ne denir bilmiyorum oradan koydu. ben de guvendigim icin bakmadim bile ama eve bir geldim hepsi minnacikti. sinir oldum oradan almayacagim bir sey
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.