Şimdi Ara

3 HAFTADIR ÇÖZEMEDİM. YARDIM !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Öncelikle Merhaba Hepinize ;

Acer aspire 571G model laptop var bende geçenlerde ekran dondu hoparlörden bi cızırtı sesi gelmeye başladı sürekli ne yaptıysam kurtaramadım
    direk kapatıp tekrar açtım bi süre kullandım sonra 2. defa aynı şey oldu bu defa kapattım hiç açamadım .

Power tuşuna basıyorum fan 3-5 saniye çalışıyor sonra tekrar duruyor eğer pil ile açmaya çalışırsam bu işlem 1 defa oluyor tamamen kapanıyor.
    pirizde şarj aleti ile denersem bu işlem kendini tekrarlıyor. açıyorum fan çalışıyor geri kapanıyor. ekran hiç bi şekilde gelmiyor. sadece açılıyormuş gibi olup kapanıyor. fan çalışıp duruyor

Denediklerim : uzay pozisyonunda yani ( laptop kasası olmadan anakart vs dışardeyken denediklerim ) HDD söküp farklı HDD denedim durum aynı
    ram leri sırasıyla çıkartıp slot değiştirip denedim 2 slot ve 2 ram var tek tekte denedim olmadı
    fanı söktüm fansız çalışmadı zaten :D
    altında bi soğutucu ile denedim olmadı
    ekran kartını iptal edip onboard ekran kartıyla denedim olmadı
    termal macun aldım sürdüm açılmadı bi kaç gün sonra bastım düğmeye açıldı. bi süre sonra yine dondu. yine açılmıyor.
    Sizce Sorunun nerden kaynaklı olduğunu bulabilmem için ne yapmam gerekiyor ?

ve bu sorunu nasıl çözebilirim ? yardımlarınızı bekliyorum.

• anakart yanmış olabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.