Şimdi Ara

3.9 ghz den sonrasına çıkamıyorum ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PD işlemcimle 3.9 ghz e kadar geldim rahatca, sıcaklıklar yukte max 50 derece oluyor. ama 3.90dan sonra ekrana goruntu gelmiyor. voltaj arttırmam gerek ama bıos ekranında voltajı bulamadım, anakartım msı g41-p26, anakartı kullanıp voltaj verebılen varsa yardım edebılırmı

• quote:

Orijinalden alıntı: ememcoy

PD işlemcimle 3.9 ghz e kadar geldim rahatca, sıcaklıklar yukte max 50 derece oluyor. ama 3.90dan sonra ekrana goruntu gelmiyor. voltaj arttırmam gerek ama bıos ekranında voltajı bulamadım, anakartım msı g41-p26, anakartı kullanıp voltaj verebılen varsa yardım edebılırmı

Bios'taki bütün bölmelerin resmini çekip atarsan söyleyebiliriz.Bende olsaydı o anakart söylerdim ama nerden bileyim tam olarak nerde olduğunu
  • hocam boşa uğraşıyon o işlemciyle 5ghzde yapsan bile 2 çekirdek performansı yok bitane e5700 yada benzer işlemci al onu çekersin 4.0ghze fiyat performanı çok iyi dual coreların
  • quote:

Orijinalden alıntı: dblackx

quote:

PD işlemcimle 3.9 ghz e kadar geldim rahatca, sıcaklıklar yukte max 50 derece oluyor. ama 3.90dan sonra ekrana goruntu gelmiyor. voltaj arttırmam gerek ama bıos ekranında voltajı bulamadım, anakartım msı g41-p26, anakartı kullanıp voltaj verebılen varsa yardım edebılırmı

Bios'taki bütün bölmelerin resmini çekip atarsan söyleyebiliriz.Bende olsaydı o anakart söylerdim ama nerden bileyim tam olarak nerde olduğunu

http://www.youtube.com/watch?v=YGxKIpzmQ0Y bu videodakı anakart işte :)

• quote:

Orijinalden alıntı: thevincent

hocam boşa uğraşıyon o işlemciyle 5ghzde yapsan bile 2 çekirdek performansı yok bitane e5700 yada benzer işlemci al onu çekersin 4.0ghze fiyat performanı çok iyi dual coreların

performansını ben görüyuorum bat.3 oynarken donuyordu oc yaptıktan sonra donma yaşamadım. craysis 3 çıktıgında PD 945 alcam o dahada iyi hemde ucuz . e6600ün performansını şuan alıyorum 925 le
  • real temp var ise xs bench yap bi kaç puan alıcak işlemci e8400 3.0ghz 1000 puan alıyor bendeki e5700 4.0ghz 1340 puan alıyor dual core lar ucuz oluyor zaten overclock yapıyorsun diye tavsiye ediyorum p d945 de kullandım 2 core yazıyo ama tek çekirdek gibi performans veriyor
  • quote:

quote:

hocam boşa uğraşıyon o işlemciyle 5ghzde yapsan bile 2 çekirdek performansı yok bitane e5700 yada benzer işlemci al onu çekersin 4.0ghze fiyat performanı çok iyi dual coreların

performansını ben görüyuorum bat.3 oynarken donuyordu oc yaptıktan sonra donma yaşamadım. craysis 3 çıktıgında PD 945 alcam o dahada iyi hemde ucuz . e6600ün performansını şuan alıyorum 925 le

Anakart benimkiyle aynı gibi.Adamın yaptığı gibi çarpanı arttır(adamın yaptığı gibi hızlı bi şekilde değil, 5 er 5 er).Gittiği yere kadar götür.Ondan sonra voltaj vermeyi dene.
    Edit : Adamın videosunda voltaj yeri gözükmüyor ama o ekranda hemen altta voltaj verme yeri.Benim biosum aynısı bende voltaj kilidi var arttıramıyorum.Sendede öyle olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dblackx -- 31 Ocak 2013; 18:18:47 >

• farklı bır yol onereyım bukadar kasmaya gerek yok bıraz hard mod ama calısır
    ıslemcıyı elıne al resımdekı pınlerı ıletken bır madde ıle bırlestır bıosunu default a al ıslemcıyı calıstır standartı 800 olan fsb nın 1066 oldugunu goreceksın kac carpanlı ıslemcın varsa ona gore hız artısı olacaktır bıostanda speedstep ı kapatmanı onerırım gerekırse bıraz voltaj verebılırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

farklı bır yol onereyım bukadar kasmaya gerek yok bıraz hard mod ama calısır
    ıslemcıyı elıne al resımdekı pınlerı ıletken bır madde ıle bırlestır bıosunu default a al ıslemcıyı calıstır standartı 800 olan fsb nın 1066 oldugunu goreceksın kac carpanlı ıslemcın varsa ona gore hız artısı olacaktır bıostanda speedstep ı kapatmanı onerırım gerekırse bıraz voltaj verebılırsın

Abi öm ye bakabilirmisin :D

• om yı gorebılıyorum ama cevap veremedım sıstemde sorun var sanırım
  • quote:

om yı gorebılıyorum ama cevap veremedım sıstemde sorun var sanırım

http://forum.donanimhaber.com/m_71030598/mpage_1/f_/key_//tm.htm#71074114 Sen şu benim konuma bakabilirmisin abi son mesajları falanda bakarsan sorunumuda anlarsın :)
  • quote:

real temp var ise xs bench yap bi kaç puan alıcak işlemci e8400 3.0ghz 1000 puan alıyor bendeki e5700 4.0ghz 1340 puan alıyor dual core lar ucuz oluyor zaten overclock yapıyorsun diye tavsiye ediyorum p d945 de kullandım 2 core yazıyo ama tek çekirdek gibi performans veriyor

e6600 aliym o zmn

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

onu yapamaam ilgin icin tesekkurker, voltaj ayyari yok bu anakartta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dual core e6600 yada e6700 olur e5xxx seriside aynı ama voltajsız 4.0ghz olmaları zor
  • quote:

Bu işlem Pentium D 945 3.4 GHZ, 800 FSB, 4MB cache için de geçerli mi?
    (ben işlemciyi 4.3 ghze çıkarabildim. Bu hızın ötesine bir türlü çıkamadım.
    Default : 200x17=3.4 GHZ
    OC ile: 253x17=4.3 GHZ

DİPNOT :
    Anakart : ASUS P5LD2
    İşlemci Soğutucu : Thermaltake Beetle http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/surmacz/3xthermaltake/beetle9.jpg
    RAM : 4 GB DDR 2 Kingston 800 MHZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enigmac -- 1 Şubat 2013; 15:54:42 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.