Şimdi Ara

3.20d xdrive mı,a4 Quattro mı (190hp)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
2.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaş güvenli sürüş istiyoruz artıları ve eksileri ile beraber hangisini tavsiye edersiniz. Muhtemelen 2016-2017 model düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam artılar eksiler gibi degerlendirsek daha dogru olur

Birinin şanzımanı Zf , birinin şanzımanı multitronic ve s-tronic olarak iki farklı şekilde şanzıman tipi bulunuyor multitronic biraz daha rahat ve konfor için s-tronic ise daha seri ve sert yani biraz daha spor
    Yani hangisi tercih ve iyi : Audinin belkide en kötü yanı su kullanmıs oldugu sanzımanı kronik sorunları mevcut bunun aksine Bmw nin Zf sanzımanı ise çok seri tork konventorlu ve suanda premium araçlardaki en başarılı şanzıman dır.

Araç motorları:burda iki motorada diyecek bir şey yok hocam birbirini aratmaz dilimiz yanar bişey dersek :)

4 çeker sistemi : kesinlikle quattro hocam açık ara önde o kadar fark ediyormu ya dediginizi duyar gibiyim abartmıyorum ama evet quattro o kadar fark ediyor sadece xdrive ile degil 4Matic lede 4Motion lada sınıfının lideri bu konuda

Yol tutus: açık ara önde quattrodan dolayı virajlara girerken şaşırırsınız hocam rayın üzerinde gibi gidersiniz o kadar söylüyim

Alt takım vs: hocam bmw f30 lar çok narindir asfalt arabasıdır yamuk yol sevmez bilginiz olsun benim araçta spor yay var 18 jant yere basık f80 body kit kendim yolda yürür gibi dikkat ediyorum

Şase : iki arabanında şasesinr bişey diyemeyiz hocam

İç donanım multimedya : birbirinden geri kalmaz yine aynı sekilde lakin dikkat ediceginiz sey eger müzige önem veriyorsanız iki markanında ses sistemleri var standart orta yüksek tarzda bose - hifi - h.kardon gibi kesinlikle dikkat edin cok fark ediyor

Hocam güvenli sürüş ü ön plana cıkararak tavsiye istediginize göre ben audi diyorum eger deseydinizki 4 çekerler olmadan 2.0tdi mi 20d mi
    20d derdim çünkü arkadan itiş daha yol tutar
    Ama 4 çekerlerlileri kıyasladıgımıza göre kesinlikle audi quattro
  • ben olsam hiç düşünmeden bmw 320x drive alırdım. tasarımdan başlayacak olursak, her dönem 3 serisi audi a4'ten daha yakışıklı bir model olmuştur. audi tasarım olarak hep daha sıradan olmuştur. performans ve sorunsuzlık dersen bmw tartşmasız öndedir. 320d'de kullanılan ZF şanzıman dünyanın en başarılı ve sorunsuz şanzımanıdır. audi'deki DSG şanzıman gibi belli kilometrelerde baskı balata değişimi filan istemez, ses yapmaz, vuruntu yapmaz.
    kısaca bmw bu sınıfın her daim kralıdır.
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ben bugune kadar bir çok aldım sattım özelliklede hiçbirinin dört çekerinde sıkıntı yaşamadım birde almanlarda diyerek özellikle bahsetmissin onu hiç anlamadım (quattro-Xdrive-4Matic-4Motion)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nebel

ben olsam hiç düşünmeden bmw 320x drive alırdım. tasarımdan başlayacak olursak, her dönem 3 serisi audi a4'ten daha yakışıklı bir model olmuştur. audi tasarım olarak hep daha sıradan olmuştur. performans ve sorunsuzlık dersen bmw tartşmasız öndedir. 320d'de kullanılan ZF şanzıman dünyanın en başarılı ve sorunsuz şanzımanıdır. audi'deki DSG şanzıman gibi belli kilometrelerde baskı balata değişimi filan istemez, ses yapmaz, vuruntu yapmaz.
    Quattro daha iyi bir dört çeker öncelikle. İkincisi ise 2.0 dizeldeki dsgde bu saydıgınız olaylar yok.

Kaynak : 2019 Audi A4
  • Tabiki quatro . Diğerleri yanına bile yaklaşamazlar performans olarak.
  • Hocam artılar eksiler gibi degerlendirsek daha dogru olur

Birinin şanzımanı Zf , birinin şanzımanı multitronic ve s-tronic olarak iki farklı şekilde şanzıman tipi bulunuyor multitronic biraz daha rahat ve konfor için s-tronic ise daha seri ve sert yani biraz daha spor
    Yani hangisi tercih ve iyi : Audinin belkide en kötü yanı su kullanmıs oldugu sanzımanı kronik sorunları mevcut bunun aksine Bmw nin Zf sanzımanı ise çok seri tork konventorlu ve suanda premium araçlardaki en başarılı şanzıman dır.

Araç motorları:burda iki motorada diyecek bir şey yok hocam birbirini aratmaz dilimiz yanar bişey dersek :)

4 çeker sistemi : kesinlikle quattro hocam açık ara önde o kadar fark ediyormu ya dediginizi duyar gibiyim abartmıyorum ama evet quattro o kadar fark ediyor sadece xdrive ile degil 4Matic lede 4Motion lada sınıfının lideri bu konuda

Yol tutus: açık ara önde quattrodan dolayı virajlara girerken şaşırırsınız hocam rayın üzerinde gibi gidersiniz o kadar söylüyim

Alt takım vs: hocam bmw f30 lar çok narindir asfalt arabasıdır yamuk yol sevmez bilginiz olsun benim araçta spor yay var 18 jant yere basık f80 body kit kendim yolda yürür gibi dikkat ediyorum

Şase : iki arabanında şasesinr bişey diyemeyiz hocam

İç donanım multimedya : birbirinden geri kalmaz yine aynı sekilde lakin dikkat ediceginiz sey eger müzige önem veriyorsanız iki markanında ses sistemleri var standart orta yüksek tarzda bose - hifi - h.kardon gibi kesinlikle dikkat edin cok fark ediyor

Hocam güvenli sürüş ü ön plana cıkararak tavsiye istediginize göre ben audi diyorum eger deseydinizki 4 çekerler olmadan 2.0tdi mi 20d mi
    20d derdim çünkü arkadan itiş daha yol tutar
    Ama 4 çekerlerlileri kıyasladıgımıza göre kesinlikle audi quattro

• Birde düşündügünüz fiyat bandıma göre bi üst segmenti degerlendirin derim hocam a6 quattro ve 5xdrive model biraz düşük olur ama arasında cok fark var güvenlik izalasyon yol tutus eger msj atarsanız daha detaylı bilgi verebilrim

• Hatta babamin 5.25 xdrlve ini saticaz dusunursen hemen hayirlasalim 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: kator

Tabiki quatro . Diğerleri yanına bile yaklaşamazlar performans olarak.
    performans olarak neyi kastettiğinizi anlamadım. benim bildiğim performans aracın 0-100, 0-120, 0-140, 0-160, 0-180 metre ya da 0-1000 metre hızlanması ve ara hızlanmalarıdır. 190 hp 320d ile yine 190 hp a4'ü kıyasladığımızda 320d öndedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakcangokay

Hatta babamin 5.25 xdrlve ini saticaz dusunursen hemen hayirlasalim 😂
    Kaç model kaç binde araç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknik detaylardan bağımsız olarak hem içi hem dış tasarım olarak Audi diyorum ben. Ayrıca parayı bulan apaçilerin çoğu BMW aldığı için marka algısı bende yerlerde.

Araba kaliteli olabilir performanslı olabilir ama saygınlığı benim gözümde yok. Yolda görsem yönümü değiştiriyorum aman bırak gitsin diyorum şahsen.

Herkes öyle olacak diye bir kural yok BMW sahiplerinin hepsi üzerine alınmasın. Ben teknikten ziyade böyle bir bakış açısı iletmek istedim konu sahibine.

• dijital kokpitli bir a4 quattro daha alınası bir araçtır. bmw kasa değişimine gitti. a4 daha güncel bir araçtır.
  • Hocam Audi icin bir sey diyemem ama ikinci el F30 dusunuyorsan masrafini da goze alman lazim. Az ariza yapan bir arac degil.
    Evet motor ve sanziman saglam ariza orani dusuk ama diger seylerden bahsediyorum. Kapi kilidinden tutunda egsoz valfine kadar bir cok kronik sorun mevcut ne yazikki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nebel

ben olsam hiç düşünmeden bmw 320x drive alırdım. tasarımdan başlayacak olursak, her dönem 3 serisi audi a4'ten daha yakışıklı bir model olmuştur. audi tasarım olarak hep daha sıradan olmuştur. performans ve sorunsuzlık dersen bmw tartşmasız öndedir. 320d'de kullanılan ZF şanzıman dünyanın en başarılı ve sorunsuz şanzımanıdır. audi'deki DSG şanzıman gibi belli kilometrelerde baskı balata değişimi filan istemez, ses yapmaz, vuruntu yapmaz.
    kaynak? halıda gitmeyen araba mı?

@Atagun

Neden 320d xd?

+Şanzıman seri ve sorunsuz, ancak ikinci elde alacağınız için kapalı kutu olacak ve masraf çıkarırsa audiye göre 1,5 - 2 kat daha fazla para harcamanız gerekir.

+daha sportif, daha karakterli, daha ikonik bir tasarım ancak 2012den beri aynı kasa ve artık her yerde ve maalesef babadan görmelerin altında :(

+iç mekanda daha detaycı ve modern görünüm

Neden a4 quattro

+Daha güvenli yol tutuş, daha düşük bakım maliyeti ve daha dayanıklı mekanik parçaları ve alt takım

+Klasikleşmiş olsa da güncelliğini her daim koruyan bir tasarım

+Rafine motor

Aile babaları a4 quatro diyor, gönül 320xd estoril blue diyor... zor seçim hocam, ama bütçe varsa a5 sportback quatro çıldırtır diyebilirim

• Ben bmw hissiyatını ne mercedes te nede audi de aldım.
    Bmw de bmw diyorum.

• blacklotus01 B kullanıcısına yanıt
    F10 2012 255bin km en fulu special edition kalin recore koltuk sogutmaya kadar mevcut nbt vakum vs hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakcangokay -- 6 Mayıs 2020; 18:51:21 >
  • Bmw 3 serisinin dışardan verdiği hissi açıkcası çok beğenmiyorum. Kimse kusura bakmasın lütfen cadde boys aracı gibi.. a4 daha oturaklı bir araç (karakteri olarak) ancak audi de çok istediğim söylenemez fazlası ile kullandık, 2014 ve 2015 model 3 yıl eşimle birlikte Q5 kullandık, ondan önce a4 kullanmıştım arada 4x2 a6 kullanmıştım ve aşırı hantal gelmişti. Bmwde en son 7.30 kullandım, mercedenz ise şu an eşimde e220 4matic var. Şu an için bir süredir oldukça keyifle ford ranger 3.2 wildtrak kullanıyorum hafta içi günlük kullanım için bir araç bakıyorum ancak yeri geldiğinde elimden hemen çıkarabileceğim bir araç bakıyorum orta segmentte aklıma gelenler 320d serisi ve a4 geldio nedenle bu iki araç için bilgi istemiştim.

• 4 çeker binekte audi daha mantıklı, eğlence aramıyorsan 3 kasa bmw'nin anlamı yok, 5 bakabilirsin. Mesela E60 LCI + joystik recaro gibi gırtlak dolu bulabilirsin 130 civarına.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.