Şimdi Ara

3+1 evde 4 kişi nasıl kalınır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
1
Favori
5.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet beyler soru açık.3+1 evde 4 arkadaş odaları nasıl paylaşırız öneriler.

• Olmuyor be kardeşim tecrübesini yaşadım cidden olmuyor. Salonda kalan adam çok sıkıntı çekiyor 1 odaya ranza alıp 2 kişi kalınca bu sefer tek kalmak isteyenler tatava yapar falan filan çok sıkıntılı işler. Ya 2-2 1+1 evlere dağılın ya da o evde 4 kişi kalmayın neden dersen en basitinden evde yemek yapacaksın 4 kişilik yemek yapmak zorundasın sabah herkes okuluna gidecek diyelim banyo sırası, tuvalet sırası kesinlikle tartışma çıkar sıkı arkadaş olsanız bile aranız bozulur. Evin erzağı ona göre alınacak ki o da büyük sıkıntı. Misafirin gelse nerede kalacak diye kara kara düşünürsün arkadaşların gelecek kimin odasında ağırlayacaksın? Bana sorarsan 3 kişi eve çıkmanın max sayısıdır gerisi işi bozar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maestro16

Olmuyor be kardeşim tecrübesini yaşadım cidden olmuyor. Salonda kalan adam çok sıkıntı çekiyor 1 odaya ranza alıp 2 kişi kalınca bu sefer tek kalmak isteyenler tatava yapar falan filan çok sıkıntılı işler. Ya 2-2 1+1 evlere dağılın ya da o evde 4 kişi kalmayın neden dersen en basitinden evde yemek yapacaksın 4 kişilik yemek yapmak zorundasın sabah herkes okuluna gidecek diyelim banyo sırası, tuvalet sırası kesinlikle tartışma çıkar sıkı arkadaş olsanız bile aranız bozulur. Evin erzağı ona göre alınacak ki o da büyük sıkıntı. Misafirin gelse nerede kalacak diye kara kara düşünürsün arkadaşların gelecek kimin odasında ağırlayacaksın? Bana sorarsan 3 kişi eve çıkmanın max sayısıdır gerisi işi bozar
    aynen bizde bitürlü işin içinden çıkamadık ama belki birileri olurunu bulmuştur dedik :)

• 2 oda yatak olarak kullanilir. 2 tuvalet düşü da akşam yapin
  • quote:

Orijinalden alıntı: CapoTR

2 oda yatak olarak kullanilir. 2 tuvalet düşü da akşam yapin
    ortak olan yapmazsanız sıkıntı olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: CapoTR

2 oda yatak olarak kullanilir. 2 tuvalet düşü da akşam yapin
    1200 lira kirası olsa 4 kişi 300TL ödüyor, 3 kişi 400TL ödüyor.
    Bence aylık 100TL fazla vermeye değer.

Salonda kalacak adam için gerçekten problem olur, huzursuz olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: illuminate

Alıntıları Göster
    Salonu salon olarak kullanmazsanız olabilir, ama salon genelde kullanılır. Gelen oturur giden oturur meydandadır, kalan için sıkıntı.
  • quote:

o biraz zor galiba ya :) salona istesende istemesende girersin alışkanlık olarak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

1200 lira kirası olsa 4 kişi 300TL ödüyor, 3 kişi 400TL ödüyor.
    Bence aylık 100TL fazla vermeye değer.

Salonda kalacak adam için gerçekten problem olur, huzursuz olursunuz.

4+1 bulabilsek zaten sorun kalmıyoda burada bulmak çok zor,bulsakta öğrenciye verirlermi bilmem :)
  • 1+1 de 10 kişi yatabiliyor sen ne diyon
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaLCoN

quote:

o biraz zor galiba ya :) salona istesende istemesende girersin alışkanlık olarak :)

Alıntıları Göster
    Salonda kalınmaz. Adamın düzeni şaşar. 2 kişi bi odada kalsa kabullensede içten içe küfrederler. Boşverin siz 3e düşürün zaten 4 çok fazla.

• quote:

quote:

o zaman 4+1 bulacaksınız ya da beraber kalmak isteyen 2 kişi aynı odada kalacak dostum, başka seçenek yok. Tavsiyem 4+1 bulun, kira farkı pek olmadıktan sonra sorun olmaz, 4 kişisiniz sonuçta
  • quote:

Orijinalden alıntı: Son of Hades

1+1 de 10 kişi yatabiliyor sen ne diyon
    2 odayı kullanın, 2 kişi 1 odada yatsın. Kalan 1 odayı da bir şekilde değerlendirin. Misafir falan geldiğinde orada yatırabilirsiniz. Biri diğeriyle kavga ettiğinde artistlik yapıp trip atarak oraya gidip orada kalabilir mesela.
  • hocam bende üniversiteye gidicez eşyalı evmi tuttunuz yoksa boş evmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Simone Simons

hocam bende üniversiteye gidicez eşyalı evmi tuttunuz yoksa boş evmi
    adam başı 1 ev düşer
  • quote:

Orijinalden alıntı: orokanaru otouto yo

bizde henüz tutmadık bu yaz geçicez.dediğim gibi ev bulmak zor o biraz 2. planda kalıyo bakıcaz artık.
  • Benim anlamadıgim salonda niye insan kalamıyor ki? Ya da salona niye giren çıkan oluyor. Sadece orada kalanın arkadaşları girer çıkar. Misafir geliyorsa da gelen kişinin odasında yatsın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: orokanaru otouto yo

bizde henüz tutmadık bu yaz geçicez.dediğim gibi ev bulmak zor o biraz 2. planda kalıyo bakıcaz artık.

Alıntıları Göster
    Bende Aydın'a gitmeyi düşünüyorum, yurt hayatına hayatta alışamıyacağım için 2 arkadaş bulmaya çalışıyorum.
    4 kişi gerçekten fazla, yani sonuçta senin kız arkadaşın gelir yada arkadaşların gelir en azından 1 oda sana kalsa orada ağırlarsın diğer türlü sorun olur hemde kalabalık.
    Kira 1200 diyen arkadaş neden öyle dedi anlamadım.
    İstanbulda olsa bile semt zengin değilse en fazla 3+1 700-800 TL

• Biz 4+1 de 2 kişi kalıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shonen Jump

Biz 4+1 de 2 kişi kalıyoruz
    odanın birine cadır kurun
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.